Bilgi:
Renkli Kadınların Buluştuğu Platform... Siz de hikayenizi yazın yayınlayalım...


Black Friday İndirimleri Başlıyor!

Black Friday İndirimleri Başlıyor!

Bu yıl, Black Friday 23 Kasım Cuma günü başlayacak. Hemen hemen tüm markalar Black Friday indirimine girecek. İşte Black Friday hakkında merak edilen soruların cevapları…

 

Black Friday Nedir?

Özellikle, son birkaç yıldır adını sıkça duyduğumuz ve ülkemizde popüler olmayı başarmış Black Friday nedir? Black Friday, yani Türkçe karşılığı Kara Cuma, aslında Amerika’da Şükran Gününden sonra gelen ilk Cuma günüdür. Şükran Günü ise meşhur bir Amerika geleneği olarak bilinir ve Tanrıya teşekkürlerini ilettikleri özel ve önemli bir gündür. Şükran Günü, her yıl Kasım ayının 4. Perşembesi olarak bilinir ve ertesi gün olan Cuma da Black Friday olarak adlandırılmıştır.

 

Neden Black Friday İndirimi?

Black Friday’de, Amerika’da çılgın bir indirim kaosu yaşanır. Tüm mağazalar, normalde olması gerekenden çok daha yüksek oranlarda indirim yaparak, insanları sınırsız alışverişe yönelten bir etki yaratır. Özellikle, Amerika’da bazı mağazalar, ürünlerini maliyetine satarlar ve haliyle alışveriş çılgınlığı da burada başlar. Adının Black Friday yani Kara Cuma olması ile ilgili de birkaç farklı rivayet bulunuyor.

Amerika’da mağazaların yaptıkları bu indirimler karşısında, o kadar büyük kaoslar yaşanıyor ki bu kaoslar sırasında oluşan kuyruklar ve kalabalık insan akınından dolayı, yaralananlar bile oluyor. Bu sebeple adına kara dendiği söyleniyor.

Bir diğer olasılık ise mağazaların indirimlerine gece yarısı yani hava karanlıkken başlıyor olmaları.

Aslında bu indirimler ilk başlarda ekonomik krizden dolayı yapılmış ve insanları alışverişe teşvik etmiştir. Bu nedenle Black Friday bir akım ve moda haline gelerek, her yıl gerçekleştirilmektedir.

 

Türkiye’de Black Friday Fırsatı

Globalleşen dünyada, tabii ki bu etkinlik sadece Amerika ile sınırlı kalmamış, başta İngiltere ve Kanada olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde popüler hale gelmiştir. Son birkaç senedir ise Black Friday Türkiye’de de bir alışveriş etkinliği halini almış ve markalar için kaçınılmaz bir fırsat olmaya başlamıştır. Hatta öyle ki Türkiye’de markalar sadece Black Friday gününde değil, o haftayı kapsayan birkaç günde de indirime devam edebiliyorlar. Özellikle elektronik ürünlerinde yüksek indirim oranlarının uygulandığı söylenebilir. Aslında bir Amerikan geleneği olsa da indirim indirimdir diyor ve fırsatları kaçırmamanızı öneriyoruz.

 

MediaMarkt da Black Friday İndirimine Giriyor!

Bu yıl, Black Friday 23 Kasım Cuma günü başlayacak. Hemen hemen tüm markalar Black Friday indirimine girecek. Geniş bir alışveriş yelpazesi içinde en ilgi çekici ve cezbedici indirimler elbette teknoloji ve elektronik alanında olanlar. Çünkü dövizin değişkenlik gösterdiği ve bu değişkenliğin en çok yansıdığı alanlardan biri teknoloji ve elektronik alanı. Dolayısıyla Black Friday günlerinde bu tarz ürünler satan mağazalar ön plana çıkmakta. İşte bunlardan ilk akla gelenlerinden biri de MediaMarkt. MediaMarkt, televizyondan bilgisayara, telefondan elektrikli ev aletlerine kadar her türlü elektronik ürünü satışa sunan bir marka. Bu da demek oluyor ki Black Friday’de ihtiyacınız olan, beğendiğiniz elektronik ürünleri indirimli ve uygun fiyatlara alma fırsatı sizi bekliyor. İndirimler gece yarısı başlayacak. Bu nedenle MediaMarkt’ın online web sitesi üzerinden rahatlıkla indirimli alışverişinizi yapabilirsiniz. MediaMarkt’ın Black Friday indirimlerinden yararlanmak için buraya tıklayın. Birbirinden güzel indirimli ürünleri kaçırmayın!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM