Bilgi:
Renkli Kadınların Buluştuğu Platform... Siz de hikayenizi yazın yayınlayalım...


Evde Çocuklarınızı Bu Tehlikelerden Koruyun!

Evde Çocuklarınızı Bu Tehlikelerden Koruyun!

Evde Çocuklarınızı Bu Tehlikelerden Koruyun!

Evimiz kendimizi en güvende hissettiğimiz yerlerden biridir. Ailemizi, çocuklarımızı güvenli evimizde yaşatır, tehlike gördüğümüz durumlarda önlemler almaya çalışırız. Özellikle 0-5 yaş arası çocuklar için evde istemediğimiz bir çok kaza olabilir. Sizlere bu kazalara önceden önlem alabilmeniz için bir yazı hazırladık.

Minik oyuncak parçalarını ortalıktan kaldırın. Elektrik prizi, kablo gibi elektrik olabilecek ortamlardan çocuğunuzu uzak tutun. Deterjan,boya,çamaşır suyu,ilaç gibi zehirleyici maddeleri çocuğun ulaşamadığı yerlerde tutunuz. 

Çocuğunuzu evde yalnız bırakmayın, bu istemediğiniz bir çok olaya ön ayak olur. Dış kapınızı çocuk evdeyken mutlaka kilitli tutun. Çocuğunuzu yüksek yerlerde yalnız bırakmayın. Düşme olasılığına karşı önleminizi alın.Ocak,tüp,kibrit gibi maddelerden çocuğunuzu uzak tutun. Temizlik malzemelerinizi kapalı ve çocuğun açamayacağı dolaplarda tutun. Halı gibi kaygan eşyalarınızın altına tutucu madde kullanın. Çocuğun kayıp düşme riskini azaltın. Çocuğa yaşına uygun oyuncaklar alın. Küçük yutabileceği oyuncaklar almayın. Sehpa, dolap gibi kenarları sivri eşyalarınızın köşelerine koruyucu plastiklerden takın. Bu örnekler çocuğunuzu bir çok tehlikeden koruyacaktır. Sizlerde kendi önlemlerinizi alarak daha güvenli bir ortam hazırlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

  1. Önemli bir konu ben asla gözümün önünden ayırmıyorum bebeğimi her ne kadar dikkatli olsamda en umulmadık tehlikeye gidebiliyor çocuklar

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM