Bilgi:
Renkli Kadınların Buluştuğu Platform... Siz de hikayenizi yazın yayınlayalım...


Kullanışlı Ahşap Sepet

Kullanışlı Ahşap Sepet

Ahşap Sepet Nasıl Yapılır?

ahsap-sepet

Bu makalemizde sizlere ahşap sepet nasıl yapılır bunu anlatmaya çalışacağız. Çok para harcamadan evinizin her alanında kullanabileceğiniz çeşitli el işleri vardır. Bunlardan biri, yapımı kolay ve görünümü güzel olan ahşap sepet modelidir. El emeği göz nuru el işi çalışmaları ile şık aksesuarlara sahip olunabilmekte. 

Ahşap Sepet Yapımı İçin Gerekli malzemeler;

Büyük yoğurt kabı, ahşap mandal, yapıştırıcı, ince halat ip ve yoğurt kabından biraz geniş yuvarlak (uçları oyalı) örtü.

Peki Nasıl Yapılır?

Öncelikle ahşap mandalların demirleri çıkarılarak parçalara bölünür. Daha sonrasında yapıştırıcıyla yoğurt kabının kenarlarına aralıksız yapıştırılır.

Bu vesileyle ahşap sepet modeli ortaya çıkmaya başlamış olacaktır.

ahsap-sepet-yapma

Daha sonra ince halat ipi ile yoğurt kabının üst ve alt kısımlarından iki kere bağlanır. Bu işlemler bittikten sonra, yoğurt kabının içini saracak ve dışından 3-4 cm sarkacak şekilde yuvarlak bezimiz yerleştirilir. 

Ve nihayetinde yoğurt kabının tutma yeri de ince halat ipiyle sarılarak, görsel güzellik sağlanmış olunur. Bu arada ilerleyen günlerde ahşap sepet boyama hakkında farklı bilgileri de sizlere paylaşacağız.

sepet-yapimi

Yapımı bu kadar kolay olmakla birlikte, ahşap sepet evinizin her köşesinde kullanılabilir. Dilediğiniz boyutlarda yapabilir ve isterseniz renklendirebilirsiniz. Bu arada sizde farklı ahşap sepet modelleri ortaya çıkartabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM