Bilgi:
Renkli Kadınların Buluştuğu Platform... Siz de hikayenizi yazın yayınlayalım...


Polyester Çerçeve Yapımı

Polyester Çerçeve Yapımı

Polyester Çerçeve Boyama

Evde yapılabilen en özel el işlerinden biri olan polyester çerçeve, evde boş vaktini değerlendirmek isteyen herkesin deneyebileceği keyifli bir uğraştır. Polyester çerçeve yapımınıpolyester-cerceven ilk etapta kalıbını hazırlamanız veya hazırlatmanız gerekir. Bu kalıbı dışarıda hazırlatabilir veya hazır kalıplar satın alabilirsiniz.

İstediğiniz desende ve boyutta polyester çerçevenizi tedarik ettikten sonra, boyama işlemine geçebilirsiniz.

Peki Hangi Boya İle Boyanmalı?

Öncelikle boyama işlemine geçtikten sonra ilk etapta boyayla bir kat boyanır. Çerçevede oymalı kısımlar olacağından, boşluk kalmayacak şekilde boyamaya dikkat edilmelidir. Peki hangi boya ile boyamalısınız?

Bizim sizlere önereceğimiz boya Folkart Enamel seramik boyası olacak. Bu boya ile dilediğp8jefvtine0lkycakjpeiniz renkte istediğiniz çerçevelere yapabileceksiniz. Dikkatli şekilde çerçevelerin kıvrımlarına da ulaşacak şekilde ilk katı sürünüz ve bir süre bekleyiniz.
Akabinde çerçevenin iç kısmına daha önceden belirlemiş olduğunuz yapışkanlı desenler yerleştirilir. Eğer yapışkan mevcut değilse, polyester çerçeve iç kısmı da boyanmalıdır. Elde olan mevcut malzemelerle çeşitli süslemeler yapılabilir. Örneğin; boyanın üstüne sim serpilebilir, düğme yapıştırılabilir.

Pratik ve hızlı yapılabilen polyester çerçeve çalışması, genç-yaşlı herkesin yapabileceği, kolay bir zaman geçirme yöntemidir. Evinizin veya iş yerinizin çeşitli yerlerinde dekorasyon amaçlı kullanılabilmektedir. Çerçeveyi ayna veya fotoğraf koyabilir, dilerseniz boş olarak da kullanabilirsiniz.  

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

  1. Bu çerçevelere bayılıyorum çok şık ve güzel bir görünüme sahip tasarımları harika.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM