Elif Gülen’in ‘’Başıboş’’ adlı sergisi Gama Art Gallery’de

Elif Gülen’in ‘’Başıboş’’ adlı sergisi Gama Art Gallery’de
Haberi paylaşın...

Kendi başta olmak üzere şehirdeki amaçsız, sahipsiz başıboşların karşılaşması… Türkiye’nin en iyi güncel ve aktif sanat galerileri arasında yer alan Gama Art Gallery, Fotoğraf sanatçısı Elif  Gülen’in Iphone ile çektiği fotoğraflardan oluşan ‘’Başıboş’’ adlı sergisini İstanbullu sanatseverler ile buluşturuyor.

Kalabalıkların arasına karışan fotoğrafçı, tam olarak ne aradığını bilmez. İşleri akışına bırakırken kafasında ne bir rota, ne de bir hikaye vardır. Kendini unutmak isterken, bir yandan da bu başıboşluğun arasında hem kendini hem de kendi gibi amaçsızları görmeye başlar. Kalabalık içerisinde kaybolan kimlik ve benlik, anlık yansıma ve yoldaşlarda beliriverir. Fotoğrafçı artık akışa bıraktığı imgelerin tesadüflerini unutur ve egosunu yoldaşlarla birlikte takip eder.

 Küratörlüğünü Şule Altıntaş’ın yaptığı  Elif Gülen’in    “BAŞIBOŞ’’adlı  kişisel sergisini 12 Mayıs- 12 Haziran tarih aralığında  Pazar – Pazartesi günleri hariç her gün 12:00- 19:00 saatleri arası Gama Art Gallery’de izleyebilirsiniz.

Turnacıbaşı sok. 21, Beyoğlu/İstanbul  +90 212 245 69 22

Elif Gülen Kimdir?

Genç kuşak sanatçıları arasında başarılı fotoğraf çalışmalarıyla adından söz ettiren Elif Gülen,  Baltimore M.D. ABD de doğdu. Okul cağlarında ailesi ile birlikte Türkiye’ye döndü.

Bilkent Üniversitesi Grafik Tasarım bölümünü bitirdikten sonra Küba, Yemen, Çin gibi dünyanın çeşitli ülkelerini fotoğraf çekme amaçlı gezdi. İngiliz Kültür derneğinde açtığı ilk siyah beyaz Küba fotoğraf sergisinden sonra Sinema TV alanında yüksek lisansını tamamladı.

2011 yılında tamamladığı Galata ve çevresinin kentsel dönüşümü üzerine çektiği ilk belgeseliyle Türk Boston Film Festivalinde finalist oldu. 2015 yılında Markus Andersen ile iki yıl süren ‘Mirrored’ adlı fotoğraf projesini tamamlayarak Sydney de bulunan Avustralya Fotoğraf Merkezinde sergilendi.

Uluslararası bir fotoğraf kolektifi olan Tiny Collective’in üyesi olarak kolektifin yer aldığı, Woodstock Fotoğraf Merkezi NY, Contact Fotoğraf Festivali Toronto ve FotoIstanbul’da işleri yer aldı.

Bir önceki yazımız olan Yazar Canan tan, Bugün Okurlarıyla Buluşuyor başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ