Ay Tutulması Burçları Nasıl Etkiliyor?

Şeyda Özbey

Şeyda Özbey

Danışmanlık ya da eğitim almak için iletişim bilgilerim: Tel: 0 532 598 9427 e-mail: fseyda@msn.com
Haberi paylaşın...

Son zamanlarda oldukça hareketli olan gökyüzünde, temmuz ayında da oğlak burcundaki ay tutulması gerçekleşecek. Peki Ay Tutulması Burçları Nasıl Etkiliyor? Bu temaya dikkat çeken Astrolog Şeyda Özbey, Temmuz ayında Merkürün düz harekete geçmesi ve Mars’ın Koç burcuna geçmesinin de rahatlatıcı etki yaratacağını belirtiyor… Özellikle Oğlak Burcunda Ay Tutulması’na dikkat çekiyor… İşte Temmuz ayı burç yorumları…

Ay Tutulması Burçları Nasıl Etkiliyor?

2020 Yılının nispeten rahatladığımız bir ayına ulaştık çok şükür ki.. 5 Temmuz’da 13 derece Oğlak burcunda  ay tutulması yaşayacağız. Her birimiz bireysel olarak bu tutulmadan tabi ki payımızı alacağız ancak Venüs’ün bu ay düz harekete geçmesi ilişkilerde bir miktar nefes almamıza neden olacak. Ay sonunda Merkür’ün de düz hareketine geçmesi,  iletişimde yaşadığımız zorlukların, gecikmelerin, yanlış anlaşılmaların ortadan kalkmasına neden olacak. Bu ay ayrıca Mars da çok zorlandığı Balık burcundan çıkıp yöneticisi olduğu ve kendini çok iyi ifade edebildiği Koç burcunda seyrine başlıyor. Bu etkileri olumlu olarak kendi bireysel yaşantımızda hissedeceğiz.

Şimdi yükselen burcumuza  göre bu ay bu gezegen hareketlerinin bizi nasıl etkileyeceğini  inceleyelim.

KOÇ: Mars bu ay sizin burcunuza geçiyor. Kendiniz için bir takım girişimlerde bulunmak isteyebilirsiniz. Kardeşleriniz veya yakın çevrenizle olan ilişkilerinizi mercek altına alacağınız bir ay. Ayrıca aile büyükleri ile olan iletişiminize dikkat etmeniz  konuşmalarınızda yanlış anlamaları önleyecektir. Aile ile ilgili ev, emlak, arsa alım veya satım işleri, taşınma gibi işler gündeme gelebilir. Bu konularda aktif rol oynayabilirsiniz. 5 Temmuzda oğlak burcunda ay tutulması sizin kariyer evinizde gerçekleşiyor. Satürn de 2 Temmuzda kova burcundan oğlak burcuna geçiş yapıyor. Kariyerinizle ilgili gecikmiş olan bir hakediş biraz sancılı da olsa size bu dönemde gelebilir. Sürpriz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Yaşam size bu dönemde ödül verebilir. Tepkilerinize özen gösterin, ani ve aceleci davranışlardan kaçının. İçsel enerjinizi kontrol altında tutun. Mars 8. Evinizi de harekete geçiriyor, ortak gelirler, miras, kredi, borç almak-vermek gibi konular da gündemde olabilir. Venüs’ün 3. Evinizdeki konumu bu ay kardeşlerle ve yakın çevrenizle uyumlu bir iletişim içinde olacağınızı gösteriyor. Ay Tutulması Burçları Nasıl Etkiliyor haberi akabinde güncel içeriklerimize buradan göz atabilirsiniz.

BOĞA: Mars bu ay sizin 12 evinizdeki koç burcuna geçiyor. Mars’ın agresif doğası burada biraz daha içe dönük çalışır. Mars’ın o büyük enerjisini kontrol altında tutmanız açısından bu olumlu bir görünümdür ve bu transiti yapıcı olarak kullanabilirsiniz. Şöyle ki, Mars ile ters hareket eden Merkür arasındaki dik açı sizin kardeşlerle ve yakın çevrenizdeki arkadaşlarınızla aranızda bazı yanlış anlaşılmaların ve çatışmaların olma ihtimalini doğurur. Bu süreçteki sakin ve hemen tepki vermeyen tavrınız bu dönemi yumuşak geçirmenizi sağlar.  Ayrıca varsa ortağınızla veya eşinizle olan ilişkinizde de Marsın bu konumu size olaylar karşısında  sakin ve kontrollü olarak harekete geçme fırsatı verir. Bu dönemde gizli kalmış, sizden saklanmış veya sizin sakladığınız bazı konularda gündeminize gelebilir. Satürn sizin 9. Evinizdeki oğlak burcuna 2 Temmuzda geçiyor. 5 Temmuzdaki ay tutulması da yine bu alanda gerçekleşiyor. Yani yurtdışı bağlantılı işleriniz, seyahatleriniz, akademik konular, eğitimleriniz, hukuki işleriniz, basın yayın ve medya ile ilgili işlerinizde de bu dönemde geri bildirim alabilirsiniz veya ertelediğiniz ve bir türlü sonuçlanamayan bir işinizle ilgili bir gelişme yaşayabilirsiniz. Venüs’ün para evinizde düz hareketine geçmiş olması da para ile ilgili güzel bir haber alabileceğinizi düşündürüyor.

Astrolog Şeyda Özbey

İKİZLER: Mars koç burcundaki hareketine sizin 11. Evinizde başlıyor. Bu da bize gelecek projelerinizle ilgili harekete geçebileceğiniz bir zaman diliminde olduğunuzu gösteriyor. Yeni başlangıçlar yapabileceğiniz ve bunun için de gerekli olan motivasyonu içinizde bulacağınız bir dönemdesiniz. Kişisel kazancınızı arttırmayla ilgili harekete geçme ihtiyacı duyabilirsiniz ama bu konuda fazla aceleci ve agresif olmanız durumunda bazı çatışmalarla karşılaşma ihtimali olabilir. Fazla atak olmadığınız sürece ekonomik olarak bereketli bir döneme girdiğiniz görülüyor. Buna bağlı olarak günlük hayatınızdaki işlerinizde de bir hareketlenme söz konusu olacaktır. Bu ay 5 Temmuzdaki ay tutulması sizin 8. Evinizdeki oğlak burcunda gerçekleşiyor. 2 Temmuzda da Satürn oğlak burcuna girecek ve bu alanda ikili bir etkiye neden olacaklar. Burası sizin ortak gelirleriniz, kredi, borç, alacak ve miras ile ilgili alanınızdır. Bu konularda bazı gelişmeler bekleyebiliriz. Krizli bir para konusu, eş veya aileyle ilgili alma-verme gerektiren bir konu tekrar gündeminize gelebilir. Bu konuları çözmekle ilgili bir uğraş verebilirsiniz.

YENGEÇ: Mars bu ay sizin kariyer evinizdeki koç burcunda seyahat edecek. Mars bu evde ve bu burçta girişim demektir, kendini gösterme demektir, harekete geçme demektir, aktif olmak ve aktivite demektir. Yani oldukça yoğun bir ay sizi bekliyor. Aile içinde bazı yanlış anlaşılmalar ve çatışmalar yaşama olasılığınız var özellikle kardeşler le ilişkinize dikkat etmeniz gerekebilir. Bu ay aşık olabilirsiniz veya evliyseniz bir bebek gündeminize gelebilir.  Bu ay sizin için keyifli olan uğraşlara zaman ayırmak isteyebilirsiniz, spora başlayabilirsiniz, yeni bir hobi edinmek isteyebilirsiniz, paranızı farklı alanlarda değerlendirmek için, yeni yatırım alanlarını denemek için içsel bir istek duyabilirsiniz. Yani yerinizde durmak istemeyeceğiniz bir ay.2 Temmuzda Satürn ilişkiler evinizdeki oğlak burcuna geçecek ayrıca 5 temmuzda da burada bir ay tutulması yaşayacaksınız. Bu da size diyor ki; yakın ikili ilişkilerinizde (eşinizle veya ortağınızla) yeniden bir yapılanma için harekete geçebilirsiniz. Daha önceden düşünüp karar vermeyi ertelediğiniz her ne varsa bu dönemde onu tekrar gündeme getirip sonuçlandırmak için aktif bir rol üstlenebilirsiniz.

 

***  Danışmanlık ya da eğitim almak için iletişim bilgilerim: 

Telefon: 532 598 9427 e-mail: fseyda@msn.com

ASLAN: Mars gezegeni bu ay koç burcundaki seyrine sizin 9. Evinizde başlıyor. Uzak  seyahatler bu ay gündeminize gelebilir. Akademik alanda bir takım projeleriniz varsa bunlar için harekete geçebileceğiniz bir aydır. Hukuki işlerinizle ilgili olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Satürn, 2 temmuzda günlük rutin işlerinizi gösteren 6 ncı evdeki oğlak burcuna geçiyor. Burada 5 temmuzda bir ay tutulması da yaşayacaksınız bu da günlük işlerinizle ilgili tamamlamanız gereken ve ertelediğiniz her ne varsa tamamlamanız gerektiğini ve yeniden bir yapılanmaya girmeniz gerektiğini gösteriyor. Ayrıca burası sağlık evinizdir de, deri, diş, iskelet sistemiyle ilgili bazı sağlık sorunları yaşadıysanız bunlarla ilgili son bir kez daha kontrollerinizi yaptırmanız konusunda sizi uyarıyor. Bu ay ev, emlak, arsa alımı-satımı ile ilgili bir gündem de oluşabilir, bu alanda aileyle ilgili bazı yanlış anlaşılmalar yaşayabilirsiniz, öfke kontrolüne dikkat etmenizi öneririm. Bu alanda aceleci davranmak aile içinde gizli düşmanlıkların oluşmasına neden olabilir. Ay Tutulması Burçları Nasıl Etkiliyor haberi akabinde güncel içeriklerimize buradan göz atabilirsiniz.

BAŞAK: Mars koç burcundaki seyrine sizin 8. Evinizde başlıyor aynı zamanda sizin 3. Evinizi de yönetiyor, bu da bize yakın çevre ve kardeşlerle ilgili alacak, verecek, miras konularının gündeminizde olduğunu düşündürüyor. Bir kredi alımı da söz konusu olabilir ve bunun için yakın çevrenizdeki bazı kişilerden destek almanız gerekebilir veya ortak gelirlerin yönetimiyle ilgili bir konu olabilir ancak bu ev biraz krizlidir. Bu konularda sorun yaşamanız sözkonusu olabilir. Aile ile iletişiminize bu ay özen göstermeniz gerekiyor. Çatışma yaşamaktan kaçının. Satürn 2 temmuzda 5. Evinizde seyahatine başlayacak. 5 Temmuzda da yine burada bir ay tutulması yaşayacaksınız. Bunun size getirisi daha önceden planladığınız bir bebek olabilir veya çocuklarınızla ilgili daha önceden düşündüğünüz bir konuda bazı kararları bu dönemde alabilirsiniz. Yanlızsanız aşk hayatınızda da bir gelişme yaşamanız olası. Tanıdığınız bir kişi ile yeni bir başlangıç yapabilirsiniz veya eski bir ilişkiniz yeniden canlanabilir. Ekonomik konularda da yeniden bir yapılanmaya gidebilirsiniz, yeni bir yatırım yapmak isteyebilirsiniz.

TERAZİ: Mars bu ay çok güçlü olduğu koç burcundaki hareketini sizin 7. Evinizde yapıyor. Burası ikili ilişkiler, hukuki davalar, ortaklarla ilişkiler evi. Bu alanlarda harekete geçebilir, yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Kişisel gelirlerinizle ilgili de olumlu bir takım gelişmeler olabilir. Eşiniz tarafından, ortağınızdan veya hukuki bir takım olaylar nedeniyle para ile ilgili bir gelişme yaşayabilirsiniz. Bu dönemde aceleci kararlar almamanız özellikle kariyer hayatınızla ilgili veya geleceğe yönelik projelerle ilgili çok düşünmeden hareket etme isteğiniz sizi ileride zor durumda bırakabilir. Zarara uğrayabilirsiniz. Satürn 2 temmuzda 4. Evinizdeki oğlak burcuna geçiyor. 5 Temmuzda oğlak burcunda ay tutulması da bu evinizde gerçekleşecek. Daha önceden gündeminizde olan ama ertelenen ev, emlak, arsa alım-satımı, miras veya taşınma gibi konular tekrar gündeminize gelebilir. Yeniden bir yapılanma içine girebilirsiniz.

AKREP: Mars sizin günlük işlerinizin ve sağlık göstergelerinizin olduğu 6. Evde koç burcunda. Günlük yaşamınızda hareketli günler başlıyor sizin için. Günlük düzeninizi etkileyecek yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Sağlık konusuyla ilgili check-up yaptırabilirsiniz. Bu dönemde ev içi kazalara dikkat etmeniz gerekecek. Sürekli hareket halinde olmak isteyeceğiniz bir ay, kendinize iş yaratacaksınız ama yine de düşünmeden davranmamanız konusunda sizi uyaralım. Ailenizle iletişim konusunda aceleciliğiniz gerilime neden olabilir. Yanlış anlaşılmalar, huzursuzluklar meydana gelebilir. Bu ay seyahate çıkmayla ilgili bir düşünceniz varsa bu konuda bazı zorluklar yaşayabilirsiniz. Satürn temmuzda oğlak burcuna geri dönüyor, 5 temmuzda da yine oğlak burcunda bir ay tutulması meydana geliyor. Yakın çevrenizdeki bazı kişilerle ilgili veya kardeşlerinizle ilgili bazı meselelerin veya ertelenmiş bazı konuların bu dönemde çözülmesiyle ilgili adımlar atabilirsiniz. İletişim şeklinize yeniden bir düzenleme getirebilirsiniz. Ay Tutulması Burçları Nasıl Etkiliyor haberi akabinde güncel içeriklerimize buradan göz atabilirsiniz.

YAY: Mars koç burcundaki seyahatini bu ay sizin 5. Evinizde gerçekleştirecek. Eğer yanlızsanız  bu ay kalbinizin hızla çarpmasına neden olacak bir aşk ilişkisine girebilirsiniz. Kendinizi son derece girişken, aktif ve hızlı adımlar atarken bulabilirsiniz. Varsa çocuklarınızla ilgili bir takım konularda harekete geçebilirsiniz. Eğer çocuğunuz yoksa ve evliyseniz belki bir bebek gündeminize gelebilir. Bu dönemde yeni bir spora başlamak isteyebilirsiniz. Ekonomik konularda da bazı yeni yatırımlar, girişimler yapmak isteyebilirsiniz ancak mars koç’un önce hareket edip sonra düşünme gibi bir adeti vardır o nedenle aman dikkat çünkü Merkür de bu ay ekonomik kriz evinizde ayın ortalarına kadar ters hareket ediyor ve mars’ınızla sert bir açı yapıyor. Yanlış düşünüp yanlış hareket edebilirsiniz, dikkat. Aceleci olmayın. Satürn de kişisel gelir evinize 2 temmuzda geçiyor ve 5 temmuzda da burada bir ay tutulması gerçekleşiyor. Eğer ekonomi konularda aceleci, plansız ve tam hesap yapmadan bir takım girişimlerde bulunursanız çok olumlu sonuçlar alamayabilirsiniz. Eğer aceleci ve iyi düşünmeden davranmazsanız parasal konularda bazı fırsatlar yakalamanız da olası veya elinize geçmesi gereken ama gecikmiş bir para varsa bu dönemde onu almanız da mümkün.

OĞLAK: Mars bu ay sizin aile evinizde ve bu alana hareket getiriyor. Taşınma, ev alımı, satımı, miras veya gayrimenkul yatırımı gibi konular gündeme gelebilir. Marsın sabırsız ve aceleci doğası bu alanda çatışmalara neden olabilir. Marsın merkürle olan zorlu açısı nedeniyle ev-emlak, arsa gibi konulardaki gelişmeler eşinizle olan iletişiminizde sorunlar yaşamanıza neden olabilir veya ortakla olan ilişkinizde sorunlu bir takım konuların oluşmasına neden olabilir. Bu konularda aceleci ve sabırsız davranış içine girmemenizi öneririz. 2 Temmuzda Satürn oğlak burcuna tekrar geçiyor ve yine oğlakta 5 temmuzda bir ay tutulması gerçekleşiyor. İşinizle ilgili ertelediğiniz bir kararı bu dönemde alabilirsiniz veya daha önce yapmış olduğunuz bir çalışmanızdan olumlu bir geri bildirim alabilirsiniz. İşinizle ilgili zorlandığınız bir konu olumlu bir şekilde sonuçlanabilir veya daha önceden hazırladığınız ama sürüncemede kalan bir projeyi bu dönemde tamamlayabilirsiniz.

KOVA: Bu ay kardeşleriniz ve yakın çevrenizle ilgili oldukça hareketli günler sizi bekliyor çünkü mars sizi bu alanda harekete geçiriyor. Marsın 3. Evinizdeki bu hareketi sizin ani kararlarla kısa seyahatlere çıkmanıza neden olabilir. Bu seyahatler iş ve kariyer hayatınızla ilgili olabilir. Bu seyahatler kısa bir süreliğine günlük rutininizi bozabilir, bazı sıkıntılar ve zorluklar yaşamanıza neden olabilir ama uzun vadede olumlu sonuçları olacak bir hareketliliktir bu.  Ayrıca bu ay kısa mesafe trafik yolculuklarında dikkatli olmanızı öneririz, 3. Evdeki marsın merkürle yapacağı sert açı trafik kazası konusunda bizi uyarıyor. Trafikte sakin ve sabırlı olmanız, olası bir can sıkıcı olayın oluşmasını engelleyecektir.  Satürn 2 temmuzda oğlak burcuna geri dönüyor. 5 temmuzdaki ay tutulması da bu alanda gerçekleşiyor. Kariyer hayatınızla ilgili bazı korkularınızla son bir kez yüzleşeceğiniz bir dönem olabilir bu. İçinize dönüp bu korkularınızla yüzleşip şifalanacağınız ve bilinçaltında yeniden bir yapılanma yaşayacağınız bir ay. Yeni başlangıçların arifesindesiniz. Ay Tutulması Burçları Nasıl Etkiliyor haberi akabinde güncel içeriklerimize buradan göz atabilirsiniz.

BALIK: Bu ay mars sizin para evinizde hareket ediyor olacak. Parasal konularda yeni ve güzel gelişmeler yaşayacağınız bir aydasınız. Yeni kazançlar elde edeceğiniz, parasal konularda yeni girişim alanları yaratacağınız bir dönem veya ek bir kazanç elde edeceğiniz bir ay temmuz ay’ı.  Doğru yatırım yaparak da para kazanabilirsiniz yalnız dikkat etmeniz gereken şey mars’ın koç’taki bu hareketi  çok para harcamanıza da neden olabilir. Ani, düşünmeden, aceleci davranmamanız gerekiyor aksi takdirde kazancınız zarara dönüşebilir. Borsada oynamak isteyebilirsiniz bu dönem, ani kararlarla harekete geçmeniz zarara uğramanıza neden olur. Seyahat için de para çıkışı olabilir bu ay. Satürn tekrar 11. Evdeki oğlak burcuna 2 temmuzda geçiş yapıyor, 5 temmuzda da burada bir ay tutulması yaşayacaksınız. Bazı projelerinizi bu dönemde sonuçlandırabilirsiniz, bazı gelecek kararları alabilirsiniz, sosyal çevrenizle ilgili hareketli bir döneme girebilirsiniz. Kariyer gelirlerinizle ilgili gecikmiş bazı paralar da bu dönemde elinize geçebilir.

 

Danışmanlık ya da eğitim almak için iletişim bilgilerim:

Telefon: 532 598 9427 e-mail: fseyda@msn.com

Bir önceki yazımız olan Haziran Burç Yorumları: Haziran'da Her Burç Dikkatli Hareket Etmeli başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ