Renkli Kadınlar

Peeling neden yapılmalı?

Peeling neden yapılmalı?
Haberi paylaşın...

Peeling sayesinde cilt daha pürüzsüz ve canlı görünür. Üstelik ölü derilerden arındırılmış cilde makyaj daha kolay uygulanır ve tamamen temiz ciltte makyaj daha iyi durur.

Peeling, cilde nefes aldıran, cildi güzelleştiren en esaslı bakımlardan biridir. Üstelik olumsuz çevre koşullarının ciltte bıraktığı izleri temizlemek için evde yapılan bakımların en etkilisidir.

Peeling’in dermatologlarda yapılanı hariç, evde yapılanına yüzeysel peeling deniyor. Cildi derinlemesine temizlemek, arındırmak anlamına gelen bu bakımın çok faydaları var. Öncelikle peeling neden gerekli…

Peeling neden gerekli?
Peeling sayesinde cilt daha pürüzsüz ve canlı görünür. Üstelik ölü derilerden arındırılmış cilde makyaj daha kolay uygulanır ve tamamen temiz ciltte makyaj daha iyi durur. Çünkü iyi temizlenmemiş cilde uygulanan makyaj, kısa sürede bozulur ve dağılır.

Ayrıca kullanmış olduğunuz kırışık önleyici ve leke kremi, serum gibi kozmetik ürünlerinin cilde çok daha kolay nüfuz etmesine yardım eder.

Temiz ciltte siyah nokta ve sivilcelenme gibi problemler –hormonal ya da başka sebepler yoksa- oluşmaz. Cilt daima sağlıklı, parlak ve canlı görünür.

Peeling ne zaman yapılmalı?
Peeling’i ılık bir duş sonrası uygularsanız, duş sırasında cilt gözenekleri açıldığı için, oldukça yüksek verim alırsınız. Bu, peeling için en iyi zamandır. Ama gece yatmadan önce, makyajınızı temizledikten sonra da peeling yapabilirsiniz. Cildinizdeki tüm makyaj kalıntıları gider.

Peeling nasıl uygulanır?
Peeling göz çevresi ve dudak kenarları hariç tüm cilde, dairesel hareketler ile masaj yaparak uygulanır ve bol ılık su ile durulanır. Asla ürünü bastırarak yüzünüze uygulamayın, cildinizi tariş edersiniz. Bir de sivilceli cilttlerde peeling yapılması doğru değildir, sivilceyi patlatabileceği için yayma yapabilir.

Vücuda da peeling gerekli mi?
Yüz için peeling nasıl gerekliyse vücut için de aynı sebeplerden peeling yapmak gereklidir. Teniniz daha pürüzsüz ve daha parlak olur.

Kaynak: makyajtrendi.com

Bir önceki yazımız olan Gençliğini koruyan Fransız kadınların sırları... başlıklı yazımızda Fit kadınlar, Fransız kadını ve Fransız stili hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ