Başkan Zehra Özyol: Kıyafet Seçerken Çok Yönlü Düşünürüm

Başkan Zehra Özyol: Kıyafet Seçerken Çok Yönlü Düşünürüm
Haberi paylaşın...

Gümüşhacıköy Belediye Başkanı olan Zehra Özyol, hem kişiliği hem hizmetleri hem de giyimiyle renkli bir kişilik. Başkan Zehra Özyol, “Bürokrasiden geldiğim için genelde tayyör, takım etek ceket, pantolon alışkanlığım var. Renkli fularları, farklı farklı bağlama modelleriyle, renkli canlı bir dünya algımın yansıması olarak kullanıyorum” diyor.

 

Gümüşhacıköy Belediye Başkanı Zehra Özyol, yılardır belediye gösterdiği başarısını halkın içinde de gösteriyor. Renkli bir tarzı olan başkan giyiminde de bu özelliğini ortaya koyuyor.

Amasya’ya bağlı şirin ilçelerden biri olan Gümüşhacıköy’ün ilk kadın belediye başkanı olan Zehra Özyol, hem kişiliği hem hizmetleri hem de giyimiyle renkli bir kişilik. Merzifon ve Gümüşhacıköy Gazetesi Bölge Haberdar’dan Hüseyin Özdemir, Başkan Zehra Özyol’un giyim tercihleri ile ilgili bir haber hazırlamış.

İşte haberde yer alan detaylar…

Gümüşhacıköy Belediye Başkanı Zehra Özyol  görev süresince ve çeşitli faaliyetlerde giyim kuşamıyla da Gümüşhacıköylünün ilgi odağı. Başkan giyim kuşam seçkisini nasıl yapıyor? Nerelerden alışveriş yapıyor? Bunları kendisine sorduk. Başkan Özyol giyim tarzıyla ilgili şunları söyledi:

 

“Bürokrasiden geldiğim için genelde tayyör, takım etek ceket, pantolon alışkanlığım var. Renkli fularları, farklı farklı bağlama modelleriyle, renkli canlı bir dünya algımın yansıması olarak kullanıyorum.”

 

“Özel bir terzim yok. Hazır giyim ürünlerinden seçkimi yapıyorum. Hep satın almıyorum. Tutumluyumdur. Daha Önceki yıllarda gardırobumda bulunanlardan da zaman zaman faydalandığım oluyor.”

 

 

“Kendime kıyafet alırken çok yönlü düşünürüm. Eldeki kıyafetlerimle nasıl uyum sağlayacağına da dikkat ederim. Alışverişlerimde öncelik Gümüşhacıköy’dedir. Ancak  aradığım ürünü yakınlarda bulamazsam en yakınımda bulunan Merzifon’dan başlayarak  dışarıda da  araştırırım.”

Başkanın giyimiyle ilgili Gümüşhacıköylü kadın terzilerinin görüşleri:

Teslime Çakan: (15 yıllık Kadın Terzisi):

Başkanın giyim kuşam tarzını çok yerinde buluyoruz. Gittiği programların veya ortamların icabına göre yaptığı elbise kombinasyonlarını beğeniyoruz.

 

Bizim başkana bir önerimiz var;  Ceket pantolonu fazla sıklıkla tercih ettiğini gözlemliyoruz. Ceket altına düz dar elbiselerin de  boyunun müsait olmasından dolayı, başkana yakışacağını, özellikle resmi görüşmelerde  ve programlarda daha yerinde olacağını düşünüyorum.

Zatiye Akman:  (Kadın Terzisi) 

Başkanın giyim kuşamını öncelikle beğendiğimi ifade etmeliyim. Yerine ve zamanın göre dengeli bir giyim şekli var. Değişiklik olarak önerebileceğim, kısa ceketleriyle  elbiseler giymesi ve uzun ceketlerle de bilek boy pantolonları tercih etmesi  olabilir.

 

 

Zehra Özyol Kimdir?

2014 yerel seçimlerinde belediye başkanı adayı olan ve seçilen, Gümüşhacıköy ilçesinin ilk kadın belediye Başkanı Zehra ÖZYOL, 1962 Gümüşhacıköy doğumlu.

Belediye Başkanı Zehra Özyol

Altı kardeşin en küçük çocuğu olan Zehra Özyol, ilk okulu Mehmetpaşa İlkokulu’nda, Orta ve Liseyi Gümüşhacıköy Lisesi’nde bitirdi. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümü Mezunu olan Zehra Özyol, 1982 yılında Milli Eğitim Bakanlığı Personel Daire Başkanlığı bünyesinde memur olarak göreve başladı. 1992 yılında naklen atandığı Kültür Bakanlığında, Şef, Şube Müdürlüğü ve vekaleten Daire Başkanlığı görevlerinde bulundu, sırasıyla yurtdışı görevleri arasında, Almanya, İspanya, Mısır, Macaristan, Hırvatistan (Dubrovnik) ve Bulgaristan gibi ülkelerde görev yaptı.

 

Bir önceki yazımız olan Philips Orta Doğu ve Türkiye’nin yeni CEO’su Özlem Fidancı Oldu... başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ