Renkli Kadınlar

Çocuk edebiyatının usta kalemi Miyase Sertbarut’tan: Tuhaf Bir Otel

Haberi paylaşın...

Yazdığı çocuk kitaplarıyla geniş bir kitleye ulaşan Mİyase Sertbarut, çocuklar için yazdığı Tuhaf Otel kitabı, eğlenceli bir okuma sunuyor.

Çocuk edebiyatının usta kalemi Miyase Sertbarut’tan: Tuhaf Bir Otel
Haberi paylaşın...

Aralarında Ünsüz Youtuber’ın Günlüğü serisinin de yer aldığı nitelikli ve bir o kadar yaratıcı eserleriyle geniş bir okur kitlesine ulaşan Miyase Sertbarut’un kitabı Tuhaf Bir Otel  kedi sahiplenmeyi çok isteyen ama annesini bir türlü ikna edemeyen Selçuk isimli çocuğun eğlenceli ve sevgi dolu hikayesini konu ediyor.

Güncel ve yaratıcı konu başlıkları ve özgün dili ile günümüz çocuklarını yakalayan Miyase Sertbarut, kitabı ile ilgili;

“Hep bir kedi oteli açmak istemişimdir. Ama baktım ki yapamıyorum, hiç olmazsa kitabını yazayım dedim. Bu kitabı yazarken gerçek bir kedi oteli açmış gibi mutluydum. Kediler sevimli, gizemli, bazen akıllı, bazen komik canlılar olarak hayatımızda hep var olacaklar. İnsanlar da öyle, bazen kurnaz, bazen iyi yürekli, bazen korkak, bazen komik olarak bu kitapta yerlerini aldılar.”

Büyük ilgi gören kitaplar

Daha önce Komşumuz Çok Acayip isimli kitabıyla Gülten Dayıoğlu Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Vakfı ödülünü kazanan Miyase Sertbarut’un yabancı dillere çevrilen pek çok eseri yurt dışında da büyük ilgi görüyor.

Bir önceki yazımız olan Ressam Filiz Pelit'ten Bilge Kadınlar Sergisi... başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ