Renkli Kadınlar

2021 Aralık Ayı Burç Yorumları: Olaylar Hızlanıyor…

Şeyda Özbey

Şeyda Özbey

Danışmanlık ya da eğitim almak için iletişim bilgilerim: Tel: 0 532 598 9427 e-mail: fseyda@msn.com
Haberi paylaşın...

2021 pek  çoğumuz için oldukça zor geçen bir yıldı. Ve 4 Aralık 2021’de Yay burcunun 12 derecesinde gerçekleşecek olan son Güneş tutulması ile kapatıyoruz yılı. Aslında 19 Kasım 2021 de Boğa burcunda gerçekleşen Ay tutulması ile 2022 yılına ilk adımımızı atmıştık. Astrolojide döngüler iç içe yaşanır. Başlangıç ve bitiş enerjileri aynı an’dadır. Bir yılın son aylarında yaşanan olaylar bir  sonraki yılın ilk ayak sesleridir.

Aralık ayındaki astrolojik göstergeler, olayların hızlanacağını düşündürüyor.

4 Aralık’taki Güneş Tutulması bir kez daha hayat felsefemizi sorgulatacak bize. Diğer insanlarla ve hatta yabancılarla olan ilişkilerimizi tekrar gözden geçireceğiz. İlişkilerimizde kendimize karşı ve diğer insanlara karşı ne kadar adil davranıyoruz. Haksızlıklar karşısındaki duruşumuz ne? Hayatımızın anlamını derinlemesine sorgulatacak bu tutulma bize.

KOÇ: Aralık ay’ına Merküryen Güneş Tutulması ile başlıyorsunuz. 4 Aralık’ta gerçekleşecek olan tutulma sizin yurtdışı bağlantılı yei başlangıçlar yapmanıza neden olabilir. Bu yeni ticari bir iş’e başlamak olabileceği gibi, yeni bir eğitime başlamak anlamına da gelebilir. Hukuki bazı işleriniz ile ilgili bir takım gelişmeler de yaşayabilirsiniz. 7 Aralık’ta Kova burcundaki ay hilal fazında olacak. Bu dönemde yeni başlatılan projeler uzun soluklu, kalıcı ve olumlu sonuçlar üretir. Bu süreçte gireceğiniz yeni sosyal gruplar hem kariyer hayatınızda, hem eğitim hayatınızda, hem de yurtdışı bağlantılı işlerinizde sizi destekleyici etkilere sahiptir.

11 Aralık’ta Oğlak burcundaki Venüs ile Pluto kavuşumu sizin 10. ev dediğimiz alanınızda gerçekleşecek. Bu da kariyer hayatınızda yanlış giden iş ilişkilerinizi revize etmenize veya tamamen sonlandırmanıza neden olabilir. Ya da iş hayatındaki bazı kişiler ile olan ilişkilerinizi dönüştürebilirsiniz veya sonlandırabilirsiniz. Bu süreçte ekonomik getirisi oldukça iyi olacak yeni ve büyük bir projeye de başlayabilirsiniz. 24 Aralık’ta gerçekleşen Satürn ile Uranüs karesinin etkisiyle, ileriye yönelik yaptığınız bazı planlarınızın veya projelerinizin öngöremediğiniz şekilde bozulmasına tanık olabilirsiniz veya kurduğunuz bir sistemin (teknolojik de olabilir) olması gerektiği gibi işlemediğini fark edebilirsiniz.

BOĞA: 4 Aralık’ta Yay burcunda Merküryen bir Güneş Tutulması yaşayacağız. Bu tutulma sizin 8. evinizde gerçekleşiyor. Bu süreçte miras ile ilgili konular gündeminize gelebilir veya ortaklı paraların paylaşımı ile ilgili konuşmalar, görüşmeler yapabilirsiniz. Tutulmalar değişim getirirler. 6 Aralık’ta gerçekleşecek olan Mars ve Pluto arasındaki altmışlık açı da bu dönemde yapacağınız girişimlerin kalıcı sonuçlarının olacağını gösteriyor. Yolunda gitmeyen işlerinizi, iradenizi kullanarak değiştirmeniz konusunda gökyüzü sizi destekliyor.

11 Aralık’taki Merkür ile Jüpiter altmışlığı ortaklı paralar ve miras işleriyle ilgili hukuki konularla ilgilenmek için uygun bir görünümdür. Bu süreçte sıra dışı gelişmeler yaşayabilir, sıra dışı çözümlere ulaşabilirsiniz. 19 Aralık’ta İkizler burcunda bir dolunay gerçekleşiyor ve sizin para aksınız tetikleniyor. Parasal konularda bazı bilgiler edinip, bazı farkındalıklar yaşayabilirsiniz. Dolunaylarda sonlanmalar yaşanır. 20 Aralık’taki Güneş ile Jüpiter arasındaki altmışlık açı da grup çalışmalarında sivrilmenize neden olabilecek güzel bir görünümdür. Aynı gün gerçekleşen Merkür ile Uranüs üçgeni de yeni fikirlerle, yeni iş girişimleri yapmanız konusunda sizi destekleyen bir açıdır.

GÜVENLİ VE UZUN VADELİ YATIRIMLAR YAPMAYA ÖZEN GÖSTERİN…

İKİZLER: Aralık ayına Güneş’in Satürn ile yapacağı 60 derecelik açı ile başlıyorsunuz. Ay’ın ilk günlerinde eşinizin akrabaları ile ilgili bazı konular gündeme gelebilir, bazı gelişmeler yaşayabilirsiniz. 4 Aralık’taki Merküryen Güneş Tutulması da ailesel bazı konuların aydınlığa kavuşmasına ve yeni başlangıçlar yapmanıza neden olacaktır. Mars ve Pluto altmışlığının etkin olacağı 6 Aralık sürecinde de parasal konularla ilgili bazı kararlar alabilirsiniz. Bu süreçte verdiğiniz kararların kalıcı etkileri olur. 11 Aralık’taki Venüs, Pluto kavuşumuna dikkat etmeniz gerekiyor. Bu açı altında yapacağınız yatırımlardan büyük kazanç sağlayabileceğiniz gibi, eğer yanlış bir yatırım yapmışsanız da büyük kayıplara uğrama olasılığınız vardır. Bu süreçte güvenli ve uzun vadeli yatırımlar yapmaya özen gösterin.

13 Aralık’ta Mars Yay burcuna geçiyor. Yabancılarla ortaklık gündeminize gelebilir veya bu süreçte yeni bir eğitime başlayabilirsiniz. Aynı gün Merkür de Oğlak burcuna geçiyor. Ayakları yere sağlam basan yeni fikirler ve yatırımlar yapma olasılığınız vardır. 19 Aralık’ta burcunuzda bir dolunay gerçekleşecek. Sizinle ilgili bazı konuşmaları duyabilirsiniz veya siz, kendi özeliniz olan bazı konuları paylaşma ihtiyacı duyabilirsiniz. 30 Aralık’ta gerçekleşecek olan Mars, Satürn altmışlığı, iyi düşünülmüş yurtdışı bağlantılı sıra dışı projeleri başlatmak için uygun bir gökyüzü konumudur.

UZAK YERLERE YOLCULUK YAPABİLİRSİNİZ.

YENGEÇ: 4 Aralık’ta 12 derece Yay burcunda Merküryen bir Güneş Tutulması yaşayacağız.  Bu tutulmanın etkisiyle hayatınızda yeni bir ticari girişim söz konusu olabilir. Günlük iş hayatınızda yeni başlangıçlar yapabilirsiniz, işinizi değiştirebilirsiniz ya da yeni bir eğitime başlayabilirsiniz. 6 Aralık’ta Mars Pluto altmışlığı sevgilinizle olan birlikteliğinizi uzun süreli ve kalıcı bir ilişki haline getirmek için bir adım atabilirsiniz. Bu adım hayatınızda dönüştürücü bir etkiye sahip olacaktır. Eğer bir ilişkiniz yok ise bu süreçte başlayacağınız bir aşk ilişkisi sizi değiştirici bir etkiye sahip olacaktır. Doğru kişi ile bir başlangıç yapabilirseniz, bu birliktelik hayatınızda büyük bir fark yaratacaktır. Mars 13 Aralık’ta Yay burcuna geçiyor. Bu pozisyon günlük işlerinizde bir hareketlenmeye neden olacaktır.

Uzak yerlere yolculuk yapabilirsiniz. Daha özgür hareket edebileceğiniz bir süreçtir bu. Aynı tarihte Merkür’de Oğlak burcuna geçiyor. Bu görünüm daha uzun vadeli kararlar almanıza neden olur. Daha gerçekçi düşünürsünüz, sözlemleriniz biraz sert’tir. Dosdoğru ama katı bir şekilde düşüncelerinizi aktarırsınız. 19 Aralık’ta İkizler burcunda bir dolunay gerçekleşiyor. Bu dolunay iç dünyanızda bir farkındalığa, bir aydınlanmaya neden olabilir. Kendi içinize dönerek bazı iç sıkıntılarınızı giderecek formüllerin ne olduğunu fark edebilir ve bazı düşüncelerinizle vedalaşabilirsiniz. Kendinizle yaptığınız bir iç muhasebe süreci olarak değerlendirebilirsiniz bu dolunay zamanını.

ASLAN: 4 Aralık’ta Merküryen bir Güneş Tutulması yaşayacağız. Bu süreçte yabancı kökenli bir kişi ile yeni bir aşk ilişkisine başlayabilirsiniz. Çocuklarınızın eğitim konuları gündeminize gelebilir. Ya da yurtdışı kaynaklı yeni bir ticari ilişkiyi başlatabilirsiniz. Tutulmalar hayatlarımıza genellikle değişim getirirler. 11 Aralık’ta gerçekleşecek olan Venüs, Pluto kavuşumunun etkisiyle, yolunda gitmeyen işleriniz veya yeterince verimli olmayan iş ilişkileriniz bitebilir. Bu süreçte toprağa yatırım yapmanızın ya da mülk almanızın zaman içinde size büyük getirileri olabilir. Ayrıca bu kavuşumun etkin olduğu günlerde sistemli ve çok çalışmanın bir süre sonra meyvelerini alırsınız. Yine bu günlerde kuracağınız yeni iş ilişkileri sayesinde zamanla büyük projeler üretmenize neden olacak bağlantılar kurabilirsiniz. 19 Aralık’ta 11. Evinizdeki İkizler burcunda gerçekleşecek olan dolunay, sosyal çevrenizdeki kişilerle ilgili hoşunuza gitmeyecek bazı şeyler öğrenmenize neden olabilir. Bazı yanıltmalar ve yanlış haberler canınızın sıkılmasına neden olabilir.  Dolunaylarda gizli kalmış konular ortaya dökülür. Arkadaşlarınız arasında belki ayıklama yapma gereği duyabilirsiniz.

YENİ BİR AŞK İLİŞKİSİNE GİREBİLİRSİNİZ

BAŞAK: 4 Aralık’ta Yay burcunda Merküryen bir Güneş tutulması yaşayacağız. Sizin 4. evinizde gerçekleşecek olan bu tutulma iş için veya eğitim için yabancı bir ülkeye taşınma konusunu gündeminize taşıyabilir. Güneş Tutulmaları değişime ve yeni başlangıçlara neden olurlar. Bu süreçte aile büyüklerinizin sağlığıyla da ilgilenmeniz gerekebilir. 11 Aralık’ta 5. evinizde Venüs ve Pluto kavuşumu yaşayacaksınız. Var olan aşk ilişkiniz yeterince güçlü değilse, bu süreçte bu ilişki sonlanabilir ve uzun sürecek olan tutku dolu yeni bir aşk ilişkisine girebilirsiniz ya da var olan ilişkiniz köklü bir değişime uğrar ve daha kalıcı, daha ciddi bir şekilde devam eder. Bu görünümü ayrıca bu tarihlerde altın’a ya da toprağa yatırım yapmak için de kullanabilirsiniz.

19 Aralık’ta kariyer evinizdeki İkizler burcunda bir dolunay gerçekleşecek. Bu süreçte gizli kalmış bir takım konular ortaya çıkar, bazı kişilerle iletişiminizi sonlandırabilirsiniz. Aralık ayının son haftalarında Mars, Satürn altmışlığı, Merkür, Pluton kavuşumu ve Akrep burcundaki balzamik ay’ın etkisiyle hayata bakışınızla ilgili, kariyerinizle ilgili, ilişkilerinizdeki iletişim şeklinizle ilgili derin değişim ve dönüşüm yaşama potansiyeli taşıyan enerjiler altında olacaksınız. Hayatınızı gözden geçirip, geleceğiniz için yeni adımlar atma isteğinde olacaksınız.

***  Danışmanlık ya da eğitim almak için iletişim bilgilerim: 

Tel: 0 532 598 9427 e-mail: fseyda@msn.com

TERAZİ: 4 Aralıktaki Yay burcunda gerçekleşen Güneş tutulması sizin kardeşlerle ve yakın çevreyle olan iletişiminizi etkileyen bir tutulma olacak. Kardeşler, kuzenler, yakın çevrenizdeki insanlarla aranızda bir yabancılaşma olduğunu düşünebilirsiniz. Aranızda yeniden bir ilişki kurmanız gerektiğini, yeni başlangıçlar yapmanız gerektiğini anlayabilirsiniz. Tutulmalar değişim getirirler. Bu süreçte yeni bir eğitime de başlayabilirsiniz. 11 Aralıkta gerçekleşen Venüs, Pluto kavuşumu aile büyükleriyle olan ilişkinizde dönüştürücü bir etkiye sahip olacaktır. Sevginizi göstermenizdeki katılık ilişkilerinizin zora girmesiyle sonuçlanır. Eğer bu süreci iyi yönlendirebilirseniz, geleneksel aile bağlarının sizin üzerinizde olumlu yönde dönüştürücü bir etkiye sahip olmasına neden olursunuz. Bunun size zaman içerisinde hem maddi hem de manevi olarak çok büyük getirisi olur. Aynı şey parasal konular için de geçerlidir, bu süreçte atacağınız adımların gerçekçiliği nispetinde büyük sonuçlar elde edersiniz.

19 Aralık’ta İkizler burcunda bir dolunay gerçekleşiyor. Bu dolunay sürecinde kardeşlerle veya kuzenlerle ilgili konularda bazı bilgiler açığa çıkabilir. Aldığınız haberler sizin için şaşırtıcı olabilir. Düşünce şeklinizde ve iletişim şeklinizde değişiklikler olabilir. 20 Aralık’ta gerçekleşecek olan Merkür Uranüs üçgeninin etkin olacağı günlerde miras konuları gündeminize gelebilir. Size sıra dışı bazı öneriler sunulabilir. Üçgen açılar genellikle olumlu sonuçlar üretse de, krizli bir evde hareket eden Uranüs gergin bir enerjiye sahiptir, bu nedenle bu süreci nasıl yönetirseniz sonuç ona göre şekillenecektir.

YÜZEYSEL OLAN VE DÖNÜŞMEYEN İLİŞKİLERİNİZ BU SÜREÇTE BİTEBİLİR

AKREP: 4 Aralık’ta Merküryen bir Güneş Tutulması yaşayacağız. Bu tutulmanın sizin yaşamınızdaki olası etkileri şöyledir. Dış kaynaklı ticari bir girişim sayesinde kişisel gelirlerinizde artış olabilir. Ya da yabancı ülkelerde bir dil eğitimine başlayabilirsiniz. Bu Güneş Tutulması zihinsel olarak hayata farklı gözlerle bakmanızı sağlayacak olaylar yaşamanıza neden olacaktır. 6 Aralık’ta gerçekleşecek olan Mars, Pluto altmışlığı, yapacağınız yeni girişimlerin hayatınızda dönüştürücü bir etkisinin olacağını gösteriyor.

Yakın çevrenizle ve kardeşlerinizle olan ilişkilerinizi de bu süreçte çok farklı bir noktaya taşıyabilirsiniz. Biraz daha derin ama elit bir ilişkiye evrilebilir birliktelikleriniz. Yüzeysel olan ve dönüşmeyen ilişkileriniz bu süreçte bitebilir, yakın çevrenizde sürekli diyalog halinde olduğunuz bazı kişileri yaşamınızdan çıkarabilirsiniz. Bu kişilerin, sizinle kardeş veya kuzen gibi bir bağları varsa, onlarla olan ilişkilerinizi de son derece mesafeli tutabilirsiniz. Bu gezegenlerin enerjilerinin etkisi altındayken yoga, meditasyon gibi uğraşlar da edinebilirsiniz kendinize. 19 Aralık’ta İkizler burcunda bir dolunay gerçekleşiyor ve hemen ardından Ay, Jüpiter ile üçgen açı yapıyor. Bankalar, krediler, vergi borçları, okul ödemeleri gibi konularda bazı farkındalıklar yaşayıp, olayların lehinize işlemesini sağlayacağınız bazı bilgilere ulaşabilirsiniz. 20 Aralık’ta gerçekleşecek olan Güneş ile Jüpiter arasındaki altmışlık açı da parasal konularınızı olumlu yönde destekleyen bir görünümdür.

YAY: 4 Aralık’ta Yay burcunda Merküryen bir Güneş tutulması yaşayacağız. Bu tutulma hayatınızda yeni başlangıçlara neden olacaktır. Yabancı dil eğitimi almaya başlayabilirsiniz, yabancı ülkelerle iletişimde olacağınız bir iş anlaşması yapabilirsiniz veya bulunduğunuz şehirden daha uzak bir yerde yeni bir iş’e başlayabilirsiniz. Yeni hukuki anlaşmalar, yeni sözleşmeler söz konusu olabilir. Yaşamınızda bir değişim süreci başlayabilir. Kova burcunda, 7 aralıktaki ay’ın hilal fazı, sosyal medyada yeni bir ticari girişimi başlatmak için oldukça uygun bir pozisyondur. 11 Aralık’taki Venüs, Pluto kavuşumu, sizin kişisel gelirler evinizde gerçekleşecek.

Küçük bir bütçe ile büyük bir projeye yatırım yapma fırsatı bulabilirsiniz, ancak bu yatırımın çok sağlam olmasına dikkat edin ve kısa vadeli sonuçlar beklemeyin. Mars’ın 13 Aralık’ta Yay burcuna geçmesiyle, özgürlüğünüze gelebilecek her türlü tehdit aşırı tepki vermenize neden olabilir. 19 Aralık’taki İkizler Dolunay’ının etkisinde olduğumuz günlerde iş ortağınız ile ilgili veya iş ilişkisinde olduğunuz diğer kişilerle ilgili bazı bilgiler edinebilirsiniz, dolunaylarda sonlanmalar olur. Ay’ın sonuna doğru iş yaşamınızda gelişecek olan sıra dışı olaylar yeni ve orijinal fikirler üretmenize neden olabilir. Bu süreçte, yeni ve yabancı sosyal çevrelere girmek için girişimde bulunabilirsiniz.

DOĞRU GİTMEYEN İLİŞKİLERİNİZİ SONLANABİLİR

OĞLAK: Yay burcunda 4 Aralık’ta Merküryen bir Güneş Tutulması yaşayacağız. Bu tutulma sizin 12. evinizde gerçekleşiyor. Zihinsel olarak yeni bir vizyon kazanmanıza neden olabilir bu tutulma. Bilinçaltınızın da harekete geçmesiyle daha felsefik bir düşünce tarzıyla yaşamınızda yeni başlangıçlara neden olabilir. Düşüncelerinizin değişmesiyle, hayata bakışınızda da bir takım değişimler yaşayabilirsiniz. 6 Aralık’ta gerçekleşen Mars, Pluto altmışlığı ve sonrasındaki Venüs, Pluto kavuşumu, ilişkilerinizde daha iradeli, daha tutarlı hareket etmenize neden olacaktır. Sosyal çevrenizdeki ve kariyer hayatınızdaki doğru gitmeyen ve hedefe ulaşmanıza hizmet etmeyen ilişkilerinizi sonlandırıp, daha kalıcı ve sağlam olanlarla yola devam etmek için harekete geçeceksiniz. 19 Aralık’ta İkizler burcunda bir dolunay gerçekleşiyor. Sağlığınızla ilgilenmeniz gereken bir dönem bu. El ve kollarınızda sinir sıkışması gibi sorunlar yaşayabilirsiniz. Sinir sisteminiz bu süreçte biraz hassastır. Günlük iş konularıyla ilgili de edineceğiniz bazı bilgiler, farkındalığınızın artmasını sağlayacak. Dolunaylarda sonlanmalar, sonuçlanmalar yaşanır.

KOVA: 4 Aralık’ta Yay burcunun 12 inci derecesinde Merküryen bir Güneş Tutulması yaşayacağız. Hayata bakış açınızı tamamen değiştireceğiniz, yeni bir vizyon ile yepyeni bir hayat felsefesi ile hayatınızda  yeni bir dönemi başlatacaksınız diyebiliriz. Bu süreçte sosyal çevrenizi değiştirebilirsiniz, tamamen yabancı yeni bir çevreye girebilirsiniz. Belki yurtdışına gidebilirsiniz. Güneş tutulmaları hayatımızda yeni başlangıçlara neden olur.7 Aralık’ta burcunuzda oluşan Ay’ın hilal fazını, uzun süreli sonuçlar üretecek yeni teknolojik girişimlerde bulunmak için kullanabilirsiniz.

Teknolojiyi kullanarak yeni gruplara dahil olabilirsiniz ya da kariyerinizi tamamen teknolojiyi kullanacağınız şekilde yeniden inşa edebilirsiniz. Özellikle Merkür, Jüpiter altmışlığının etkin olduğu günlerde yaşamınızla ilgili yeni kararlar almak sizin için çok kolay olacaktır. 19 Aralık’ta İkizler burcunda bir dolunay gerçekleşecek, bu dolunay’ın etkisiyle çocuklarınızın eğitim hayatlarıyla ilgili bazı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Edineceğiniz bazı bilgiler ile şu an’a kadar ki gidişatı sonlandırma gereği duyabilirsiniz. Eğer bir aşk ilişkiniz var ise bu süreçte öğreneceğiniz bazı bilgiler, o kişiyle ilişiğinizi kesmenize neden olabilir. Dolunaylarda aydınlanmalar ve sonlanmalar yaşanır.

BALIK: 4 Aralık’ta Yay burcunda Merküryen bir Güneş Tutulması yaşayacağız. Bu tutulmanın etkisiyle kariyer hayatınıza yabancı bir ülkede devam etme kararı alabilirsiniz. Ya da akademik kariyer yapmaya karar verebilirsiniz. Güneş tutulmaları değişim ve yeni başlangıçlara neden olur. 6 Aralık’ta Mars, Pluto altmışlığının etkin olduğu günlerde ezoterizm ile ilgili veya gizemli konularla ilgili ya da karma astrolojiyle ilgili almış olduğunuz bir eğitiminiz var ise, bunu geleceğe yönelik bir proje haline getirmek için harekete geçebilirsiniz. Ya da kendiniz için, yoga, meditasyon, enerji gibi konuları mesleki bir dal haline getirmeyi seçebilirsiniz. 11 Aralık’taki Venüs,

Pluto kavuşumunun etkisiyle sosyal çevrenizdeki arkadaş ilişkilerinizi mercek altına alabilirsiniz. Bazı ilişkileriniz tamamen sonlanabilir, bazıları değişip dönüşür, bazı ilişkileriniz de daha sağlamlaşarak geleceğe taşınır. Bu dönemde finansal konularda da geleceğe yönelik büyük projelere yatırım yapabilirsiniz. 13 Aralık’ta Merkür’ün Oğlak burcuna geçmesiyle geleceğe yönelik daha gerçekçi  ve kalıcı projelere imza atabileceksiniz. 19 Aralık’taki İkizler Dolunay’ı, taşınma ya da ev, emlak, arsa alma gibi konularınız var ise, bu süreçte aldığınız bilgilerin doğruluğu testten geçecektir. Yanıltıcı bilgilerin açığa çıktığı bir pozisyondur bu.

***  Danışmanlık ya da eğitim almak için iletişim bilgilerim: 

Tel: 0 532 598 9427 e-mail: fseyda@msn.com

Bir önceki yazımız olan Yükselen İkizler Burcu... başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ