“Bir Tutam Saç Kocaman Mutluluk” Ödül Getirdi…

“Bir Tutam Saç Kocaman Mutluluk” Ödül Getirdi…
Haberi paylaşın...

“Türk Böbrek Vakfı 4. Medya Ödülleri”nde  Gazeteci Gül Kireklo, “Bir tutam saç kocaman mutluluk” başlıklı haberiyle “Yazılı Basın Vaka – İnceleme Dalı”nda ödüle layık görüldü. Bağırsak kanseri olan kuzeninin tedavi sırasında yaşadıklarını bir kampanya ile birleştiren Kireklo, “7 Eylül’de kuzenimi kaybettik. Kampanyanın duyurulmasında görünmez kahraman gibi çalıştı. Ortaya başka hikâye çıktı” dedi.

 

Türk Böbrek Vakfı tarafından düzenlenen “Türk Böbrek Vakfı 4. Medya Ödüllerinde “Yazılı Basın Vaka – İnceleme Dalı”nda Sabah Gazetesi’nden muhabir Gül Kireklo “Bir tutam saç kocaman mutluluk” başlıklı haberiyle ödüle layık görüldü. Ödüller, 27 Kasım’da İstanbul’da düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.

Gül Kireklo, ödül getiren haberle ilgili olarak şunları söyledi:
“Kuzenim bağırsak kanseriydi. Kemoterapi görüyordu. Saçları dökülmüştü. Bana telefon açtı. ‘Biliyor musun ‘Saçım Saçın Olsun’ kampanyasına başvurdum. Bana en yakın zamanda gönüllülerin kendi saçlarından fedakarlık göstererek kestikleri saçlarından bir sevgi peruğu yapacaklar’ dedi. Bir haberci olarak hemen harekete geçip, bu kampanyayı daha çok kişiye ulaştırmak istedim.
7 Eylül’de kuzenimi kaybettik. Kampanyanın duyurulmasında görünmez kahraman gibi çalıştı. Ortaya başka hikâye çıktı. O ışık oldu. Ama sevgi peruğunun başka insanlara da ulaşması için görünmez bir kahraman gibi çalıştı. Ortaya ingilizce öğretmeni Kader Demirkır’ın Loli Vaz Herehikayesi çıktı. Haberle sevgi çemberi oluşturmama neden olan güzel gönüllü insan Mine Barutova Sağlam, mekanın cennet Ol’sun.. Kader’cim mutluluğun kocaman Ol’sun.Kanser Savaşçıları Derneği, ‘Saçım Saçım Ol’sun kampanyası kocaman mutluluklar yaratsın. Ve Ve Türk Böbrek Vakfı, yaktığınız ışık hep parlasın… ‘Bir tutam saç, kocaman mutluluk’ haberimi ödüllendiren Türk Böbrek Vakfı’na teşekkür ederim.”

Bir önceki yazımız olan Dünyanın En Güçlü Kadınları Listesine Girdi... başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ