Renkli Kadınlar

Doğal İçerikli El Kremi Kullanmanın Faydaları

Doğal İçerikli El Kremi Kullanmanın Faydaları
Haberi paylaşın...

Elleriniz hem günlük hayatınızda pek çok işlemi gerçekleştirdiği hem çevresel faktörlerin en çok etkilediği yerlerden biri olduğu için gerekli bakım ve onarımın yapılması gerekir. Vücudunuzun diğer bölgelerine göre yağ bezlerinin daha az olması ve hassas bir yapıya sahip olduğu için yaşlanma belirtilerinin de en erken görüldüğü yerlerden biri. Bu nedenle cilt bakım rutininize el kremi nemlendirici eklemesi yapmanız gerekir.

Ancak kullandığınız ürünlerin vadettikleri kadar içerikleri de büyük bir öneme sahip. Ürünlerin içeriğindeki herhangi bir madde ağır kimyasal içerebilir ve cildiniz için beklemediğiniz bir etki yaratabilir. Bu nedenle doğal içerikli el kremleri kullanımına özen göstermeniz gerekir. “El kremi ne işe yarar?” sorusu herkes tarafından merak edilir.

Cildiniz İçin El Kremi Kullanımı Neden Önemlidir?

Günlük bakım rutininizde yüz ve boyun çevrenize büyük bir özen gösteriyor olabilirsiniz. Uygun temizleme, onarma ve bakım kremlerini sürerek cildinizin tüm ihtiyaçlarını karşılamaya çalışırsınız. Ancak ellerinizin ihtiyaçlarını her gün pek çok işi yapmasına rağmen göz ardı edebilirsiniz. Çevresel faktörler, hava değişimi, kimyasallar ve daha pek çok durum nedeniyle elleriniz hassaslaşabilir. Kuruyup çatlayabilir ve tahriş sebebiyle oluşan yaralar sizi günlük hayatınızda zorlayabilir.

Tüm bu sorunları ortadan kaldırmak için hızlı emilen el kremi kullanımına özen göstermeniz gerekir. El kremleri cildinizin ihtiyaç duyduğu nem desteğini sağlar. Oluşan kuruluğu önler ve ellerinizin yumuşak kalmasına yardımcı olur. Ayrıca çevresel faktörlerin yaratacağı tahribatın da önüne geçer. Cildiniz için koruma bariyeri oluşturarak dış etkenlere karşı savunma sunar. Anti-aging el kremi yaşlanmanın etkilerini azaltarak cildinizin elastikiyetini korur. Aynı zamanda masaj yaparak uyguladığınız el kremleri kasların rahatlamasını ve biriken stresin azaltılmasını sağlar.

İdeal El Kremi Rutini Nasıl Olmalıdır?

Cilt bakım rutinlerinin faydalı olmasının temel anahtarı düzenli bir kullanım. Gerekli düzen ve sırayla kullanılmayan bakım ürünlerinden beklediğiniz etkiyi almanız mümkün olmayabilir. Bu nedenle el bakım kremi kullanırken mutlaka bir rutin oluşturmanız gerekir. Ellerinizi gün içinde pek çok kez yıkayarak temizlemeniz önemli. Ellerinizi yıkadığınız her sefer için krem uygulaması yapmak zor olsa da mutlaka günde en az üç kez uygulama yapmanız gerekir.

Sabahları kalktığınız zaman temiz cildinize el kremi uygulaması yaparak ilk seferi gerçekleştirebilirsiniz. Gün içinde özellikle güneşe çıkacağınız zaman koruma etkili el kremi çeşitleri kullanarak ikinci seferi yapabilirsiniz. Ellerinizi en iyi şekilde beslemek ve gerekli ihtiyaçlarını karşılamak için gece yatmadan önce de krem uygulamanız gerekir. Böylelikle özel durumların dışında oldukça iyi bir bakım rutini sağlayabilirsiniz.

El Kremi Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

El kremi kullanırken ilk olarak ellerinizi temizlemeniz gerekir. Ardından cildinizin ihtiyaçlarını belirleyerek bakım, nemlendirme, leke giderici veya çatlak el kremi çeşitlerinden birini seçmeniz gerekir. Örneğin, yoğun miktarda kuruluk yaşıyorsanız nemlendirici ve iyileştirici özelliği olan shea yağlı el kremi kullanabilirsiniz. Shea yağı aynı zamanda cilt tonu eşitleyici, güneş koruması ve antioksidan etkisi de gösterecek. Uygun miktarda ürünü özellikle parmak uçlarına değdirerek uygulamanız önem taşır. Ayrıca masaj yaparak kaslarda biriken stresi de boşaltabilirsiniz.

Doğal İçerikli El Kremleri

El kremlerinde bir diğer önemli nokta da içeriklerinde yer alan madde. Kimyasal içerikli ürünler cildinizde hassasiyet yaratabilir. Ayrıca sentetik kimyasallar ilerleyen yıllarda sağlık sorunları yaşama riskinizi artırır. Bu nedenle kullanacağınız doğal içerikli el kremi hem cildinize hem de çevreye dost özellik gösterir. İçerisinde shea yağı içeren el kremi ile doğal içeriklerin ve bitkisel özlerin rahatlatıcı etkisini görebilirsiniz. Hoş kokularıyla rahatlatan ve cildinizi beslerken doğal içerikleriyle de yararlı etkileri artan el kremi seti için L’Occitane’a göz atabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Yeni Nesil Fotoğraf Baskı Clicksy nedir?  başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ