Renkli Kadınlar

Doğru Eşarp Bağlama Taktikleri

Doğru Eşarp Bağlama Taktikleri
Haberi paylaşın...

Doğru Eşarp Bağlama Taktikleri

Eşarp, türbanlı kadınların en önemli aksesuarlarından birisidir. Eşarp kullanan kadınlar, kıyafetlere gösterilen özenin aynısını göstermektedirler. Her şeyde olduğu gibi eşarp bağlama tekniğinin de püf noktaları bulunmaktadır. Yüz şekline göre eşarp bağlama teknikleri mevcuttur. Ve bu teknikler uygulandığında daha şık bir görünüm elde etmek mümkün olmaktadır.

Sivri çeneli kadınlar; eşarbın üst kısmını gevşek bırakarak, çene yapısıyla paralel bir denge kurmalıdırlar. Alına yapışık bone takmayı tercih etmemelidirler.

Köşeli ve kareli çene yapısına sahip kadınlar; eşarbı sıkı bağlamak yerine gevşek bırakmalıdırlar. Böylece oval inen eşarp yüz ve çeneyi de oval görünümde kılacaktır.

Uzun yüze sahip kadınlar; eşarp bağlarken muhakkak bone tercih etmelidirler. Eşarp altındaki görüntüsü sayesinde yüz şeklini kısaltmaktadır.

Oval yüze sahip kadınlar ise; her türlü eşarp bağlama tekniğini kullanabildikleri için şanslıdırlar.

 

Bunların dışında, tene göre eşarp renklerindeki seçimlerde önem arz etmektedir. Mevsim değişikliklerinde ise modanın her alanında etkili olan renkleri kullanmak doğru tercih olacaktır. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda, eşarp bağlama konusunda doğru seçim yapılmış olacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan 2016'nın En Moda Gelinlik Modelleri başlıklı yazımızda Dantel Ve Taş İşlemeli Gelinlik, En Moda Gelinlik Modelleri ve Farklı Gelinlik Modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ