Renkli Kadınlar

Fütürist Ufuk Tarhan’dan yeni kitap: Yarının İşini Yarına Bırakma!

Fütürist Ufuk Tarhan’dan yeni kitap: Yarının İşini Yarına Bırakma!
Haberi paylaşın...

Türkiye’nin İlk Kadın Fütüristi, Forbes Dergisi internet sitesinde Dünyanın En Etkin 50, En Etkili 100 Kadın Fütüristi arasındaki tek Türk, Fütürist, Ekonomist, Gelecek Düşünürü ve Küratörü, T-İnsan UFUK TARHAN’ın merakla beklenen  yeni kitabı Yarının İşini Yarına Bırakma Ceres Yayınları’ndan çıktı.

Yarının İşini Yarına Bırakma, geleceğe dair sarsıcı tespitleri, keskin analizleri ve son derece yalın, kolay anlaşılır anlatımı ile yarınlara hatta sonrasına da ışık tutacak devrimsel iddialarla, önerilerle, bilgi ve kavramlarla dolu müthiş bir kaynak, zamansız bir başucu kitabı.

Tarhan’ın her eserinde, her yazısında olduğu gibi bu yeni kitabını da akıcı üslubu ve QR kodları sayesinde bir çırpıda okuyacak, sonra altını çize çize, not ala ala defalarca gözden geçirecek, bütünüyle içselleştireceksiniz. “Geleceğin Mesleklerini Bulma formülü” ve “2109 Menifestosunu Yazma” bölümleriyle interaktif bir deneyim de yaşayacağınız Yarının İşini Yarına Bırakma, hemen anlayıp benimseyeceğiniz baştacı ve eşsiz değerde kaynağınız olacak.

Kitaptan…

YARININ İŞİNİ YARINA BIRAKMA! Çünkü artık “Gelecek Nasıl Gelecek”, Yarın Nasıl Olacak” biliyoruz ve “hümanizm + dataizm” çağındayız!

sürdürülebilir Kapitalizm ile tip-1 uygarlık seviyesine hazırlanıyoruz… Şimdi… Gereğini yapma ve harekete geçme zamanı!

Sen artık herhangi bir ülkenin değil, yeni bir dünyanın, dijital medeniyetlerin vatandaşısın ve gelecek için bizzat kendini dijit dijit kurgulamalısın!

Şimdinin insanlarını ehlileştirip geleceğin insanlarını şekillendirecek, birbirimize nesil ve menfaat çatışmasız, sürdürülebilir yaşam alanları açabilmemizi sağlayacak “oksimoron, eklektik, altruist, stoik, aktivist, sivil itaatsiz, kliktivist, slaktivist, sinik, kinik” gibi kavramlarda, makul bir ortak anlayışta olmamız gerekiyor.

Eğitim Devrimcileri “Elon Musk, Salman Khan, Sugata Mitra, Sir Ken Robinson, Ray Kurzweil ve Michio Kaku”nun geleceğin eğitimine, öğrenme teknolojilerine ve okullarına dair düşünce, model ve uygulamalarını çok iyi kavramalıyız.

dijital ölümsüzlük, büyük plan, kardashev ölçeği gibi konular artık günlük konuşmalarımıza ve gelecek kurgularımıza girmeye başlamalı… Uzaya doğru ilerlemeliyiz…

Ufuk Tarhan hakkında:

Ufuk Tarhan ODTÜ Ekonomi mezunudur. 57 yaşında Bahçeşehir Üniversitesi’nden tezli “İnovasyon ve Girişimcilik” yüksek lisans derecesi almıştır. Tez konusu inovatif bir kişisel dönüşüm modeli olarak nitelediği ve kendisinin kurguladığı 3T+HOK+5Y formülüne dayanan T-İnsan Modelidir.

Tarhan, uzun yıllar teknoloji sektöründe üst düzey yöneticilik yaptıktan sonra 44 yaşında kariyerine Fütürist Kanaat Önderi ve Dijital Ajans + Yazılım Şirketi girişimcisi olarak devam etmiş başarılı ve ödüllü bir iş kadınıdır.

En çok talep edilen keynotespeaker ve moderatörler arasında yer alan Tarhan, gazetelerde, portallerde, dergilerde Fütürizm, gelecek, teknoloji üzerine düzenli yazılar yazıp, videolar yayınlar. Yanı sıra, çok okunan Blog’u ve yüksek takipçi sayısına sahip, oldukça aktif sosyal medya hesapları vardır. Bunlar aracılığı ile “Gelecekçilik” hakkında yaygın farkındalık yaratmak, ilham vermek için önemli yayınlar yapar. Evlidir, iki çocuğu vardır, Antalya doğumludur, çoğunlukla İstanbul’da yaşar.

Bir önceki yazımız olan Basketbolcu Banu Karadağlı'ya önemli görev başlıklı yazımızda Karadağlı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ