Gayrimenkulde Kadın Liderler Platformuna Ödül

Gayrimenkulde Kadın Liderler Platformuna Ödül
Haberi paylaşın...

Gayrimenkulde Kadın Liderler (GKL) Platformu, Türkiye Araştırmacılar Derneği tarafından bu yıl yedincisi düzenlenen Baykuş Ödülleri’nde, ‘Maskülen Sektörde Kadın Olmak’ Araştırması ile ‘Eşitlikçi Baykuş’ Ödülü aldı. Araştırma dünyasının Oscar’ı kabul edilen ödülü, Platform adına GKL Başkanı Neşecan Çekici, araştırmayı gerçekleştiren ERA Research & Consultancy ve XSights Araştırma &Danışmanlık temsilcileri birlikte aldı.

Türkiye Araştırmacılar Derneği tarafından sektördeki başarılı pazarlama ve sosyal araştırmaları desteklemek ve ödüllendirmek üzere yedi yıldır düzenlenen Baykuş Ödülleri, ‘araştırma ve araştırma veren’, ‘reklam ve reklam veren’, medya, pazarlama, akademi ve iletişim dünyasından değerli isimleri Four Season Bosphorus’ta düzenlenen Ödül Töreni’nde bir araya getirdi. Gecede 16 kategoride 67 ödül sahiplerini buldu.

GKL Başkanı Neşecan Çekici, Gayrimenkul’de Kadın Liderler Platformu’nun, gayrimenkul sektörünün önde gelen sivil toplum kuruluşlarını “kadın” başlığı altında bir araya getirerek, sektördeki kadın istihdamı ve kadın yönetici sayısı ile kadınların varlığını ve etkinliğini artırmak amacıyla kurulduğunu ve faaliyet gösterdiğini söyledi.

Platform olarak ilk faaliyetlerinin Türkiye gayrimenkul sektöründe çalışan kadınların profillerinin belirlenmesi ve sektörde çalışan kadınların kariyer gelişimlerinin, beklentilerinin ve gelecek hedeflerinin tespit edilmesini amaçlayan ‘Gayrimenkulde Kadın Araştırması’ olduğunu ve Platformun çalışmalarına araştırmanın sonuçlarına göre yön verdiklerini belirtti.

Gayrimenkulde Kadın Liderler Platformuna Ödül

Platformun ikinci araştırması olan ‘Maskülen Sektörde Kadın Olmak’ ile ödül almaktan çok mutlu olduklarını ifade eden Çekici, “ Eşitlikçi Baykuş Ödülü’nü tüm ekip arkadaşları ve gayrimenkul endüstrisine çalışan tüm kadınlar adına gururla aldım. Emeği geçen, destek veren tüm kişi ve kurumlara teşekkür ediyorum” dedi. Eşitlikçi Baykuş Ödülü’ne layık bulunan ‘Maskülen Sektörde Kadın Olmak Araştırması’ GKL Araştırma Proje grubu üyeleri Buket Hayretçi, Pınar Ersin Kollu, Neşecan Çekici, Fisun Yılmaz Philipsson, Elvan Oktar, Özge Sıvakçı ve Dilek Pekdemir’den oluştu.

Gayrimenkulde Kadın Liderler Platformuna Ödül

Gayrimenkulde Kadın Liderler Platformuna Ödül

Araştırma ULI Türkiye (Urban Land Institute) öncülüğünde kurulan ve sektörün alanında lider kadın çalışanlarından oluşan Gayrimenkulde Kadın Liderler Platformu adına ERA Research & Consultancy veXSights Araştırma &Danışmanlık tarafından toplam dört aşamalı bir araştırma serisi olarak tamamlandı. Araştırmada kantitatif araştırma yöntemlerinden online görüşmeler ve kalitatif araştırma yöntemlerinden workshop, derinlemesine görüşmeler ve grup tartışmaları teknikleri kullanıldı. Araştırma serisi 2018-2019’da gerçekleştirildi.

Türkiye Araştırmacılar Derneği tarafından bu yıl ilk kez eklenen Eşitlikçi Baykuş kategorisi, Toplumsal Cinsiyet Eşitsizliğinin nedenleri, sonuçları, toplumsal ve kültürel analizine dair gerçekleştirilen ve bu alanda kamuoyunda farkındalık yaratmayı amaçlayan araştırmaları teşvik etmeyi amaçlıyor.

Gayrimenkulde Kadın Liderler Platformu Hakkında

Gayrimenkulde Kadın Liderler Platformu; Urban Land Institute (ULI) “Women’s Leadership Initiative (WLI)” Türkiye ayağı olarak 2016 yılında faaliyetlerine başladı ve gayrimenkul sektörünün önde gelen sivil toplum kuruluşlarını “kadın” başlığı altında bir araya getirerek kuruldu. Platformun misyonu, gayrimenkul sektöründe kadın istihdamını ve kadın yönetici sayısını; sektördeki kadınların varlığını ve etkinliğini artırmaktır. Gayrimenkulde kadın liderliği ile kadının kendine, iş hayatına, iş arkadaşlarına ve çalışmakta olduğu şirketine liderlik etmesi ve iş/yaşam dengesini sağlaması ifade edilmektedir.

2019-2020 dönemi için ULI Gayrimenkulde Kadın Liderler Başkanı ve Proje Grubu Başkanları

NEŞECAN ÇEKİCİ (Başkan), PINAR ERSİN KOLLU (Kurucu Başkan,”Kadın Kanaat Önderleri ve Nitelikli İnsan Kaynağı” Proje Grubu Bşk.), AYŞE HASOL ERKTİN (Kurucu Onursal Başkan), ŞENAY AZAK MATT (“Yönetim Kurulunda Kadın” Proje Grubu Bşk.), BUKET HAYRETÇİ (“Mentorluk” Proje Grubu Bşk.),FATMA ÇELENK (“Kurumsal İlişkiler” Proje Grubu Bşk.),MELDA BAYRAKTAROĞLU (“Eğitim” Proje Grubu Bşk.),NİL YILDIZALP (“Organizasyon ve İletişim” Proje Grubu Bşk.), HARİKA UYANIK TANRILI (“Fon Yaratma” Proje Grubu Bşk.).

Başarılı Kadın Hikayeleri için buraya göz atabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Evlat Edinme Hikayesini Dokuz Ay 10 Gün'de Yazdı... başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ