Renkli Kadınlar

Gençlik Aşısı ile Doğal Güzellik

Gençlik Aşısı ile Doğal Güzellik
Haberi paylaşın...

Gençlik Aşısı, deriyi nemlendirerek derinin esnekliğini artırmayı hedefleyen, teni canlandıran, adeta gençliğine döndüren bir enjeksiyon tedavisi.

Gençlik aşısı ile bir bebeğinki kadar yumuşak, nemli bir ten; pürüzsüz doku; sıkı, gergin ve ışıltılı, kısacası genç bir cilt. Dr. Levent Türbedar tarafından Özel Dermamed Poliklinikleri’nde gerçekleştiren Gençlik Aşısı tedavisiyle cilt kendi kendini iyileştirmeye teşvik ediliyor.

Dr. Levent Türbedar

IAL Sistem olarak da bilinen Gençlik Aşısı; deriyi nemlendirmeyi ve derinin esnekliğini artırmayı hedefleyen, teni canlandıran, adeta gençliğine döndüren bir enjeksiyon tedavisi. En önemli özelliği cildin tazeliğini doğal yollarla koruması.

Gençlik Aşısı cilt rejüvinasyonu sağlayan; cildi gençleştiren bir enjeksiyon tedavisi. Yüz, boyun ve dekolte bölgesindeki geniş alanlara uygulanıyor. Kırışıklıkları dolgularla doldurmak yerine deriyi içeriden iyileştiriyor; cildi nemlendiriyor, esnekliğini artırıyor; canlandırıp adeta gençliğine döndürüyor. Bu tedavinin en önemli özelliği ise cildin tazeliğini doğal yollarla koruması.

CİT KENDİNİ TAMİR EDİYOR

Gençlik Aşısı (IAL Sistem) deri dahil olmak üzere vücudun birçok yerinde bulunan doğal bir kimyasal olan hyalüronik asidin bir türünden oluşuyor. Ciltte hücresel fonksiyonları sürdürmek gibi önemli bir görevi olan hylarüronik asit cildin kendi kendini tamir etmesi açısından da hayati değer taşıyor.

AŞI İLE BEBEKSİ CİLT

Kolajenlerle lifler arasındaki boşlukları dolduran jöle benzeri bir madde olan hyalüronik asit, kandaki temel maddelerin canlı deri hücrelerine taşınmasını sağlayan bir mekanizma oluşturuyor; suyu tutarak deriyi nemlendiriyor; mekanik ve kimyasal hasarlara karşı bir tampon ve kayganlaştırıcı işlevi görüyor.

Ancak vücudumuzda bulunan hyalüronik asit 18-20 yaşlarından itibaren azalmaya başlıyor. Yaş almayla birlikte kişi güneş ışınlarına maruz kaldıkça hyalüronik asit üretimi iyice azalıyor. Hyalüronik asit azaldıkça cilt esnekliğini ve nemini yitiriyor, kırışıklık oluşuyor.

Gençlik Aşısı (IAL Sistem) cilde hyalüronik asit enjekte edilmesini ve cildin uyarılmasını temel alıyor. Öyle ki cilt doğal yollarla hyalüronik asit üretmeye ve kolajen ve elastin üretimi için büyük önem taşıyan ve cildin yapısını koruyan fibroblast oluşumunu artırmaya teşvik ediliyor. Sonuç olarak cilt daha genç, sağlıklı ve taze görünüyor.

GENÇLİK AŞISI NEREDE KULLANILIYOR?

*Yüz, boyun, dekolte bölgesindeki kırışıklıklarda

*Yaş alan ellerde

*Kuruluktan elastikiyetini kaybeden ciltte

*Akne izlerinde

*Güneş ışınlarından ya da sigaradan yıpranan ciltte

*Tüm cilt gençleştirme tedavilerinde destek olarak kullanılır.

GENÇLİK AŞISI (IAL SİSTEM) NE YAPAR?

*Ciltte antioksidan etki yaratır.

*Güzellik iksiri olarak bilinen hyalüronik asit içerir. Hyalüronik asit tüm canlı organizmalarda bulunan doğal bir maddedir.

*Kan damarlarının gelişimini sağlayarak deriye daha fazla oksijen ve besin gitmesini sağlar.

*Kolajen ve elastin üretimi için büyük önem taşıyan fibroblast oluşumunu artırır.

*Cilde bebeksi bir yumuşaklık katar, cildi sıkılaştırır, gençleştirir.

Bir önceki yazımız olan Sağlığınız İçin Botoksu Doktora Yaptırın! başlıklı yazımızda botoks nasıl yapılır, Dr. Dilay Demiryontar ve estetik cerrahi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ