Renkli Kadınlar

İZİKAD’dan başarılı iş kadınlarına ödül

Haberi paylaşın...

Geniş bir jüri değerlendirmesi ile ödül alan kişi ve kurumları belirlediklerini söyleyen İZİKAD Başkanı Sezgin, “Bu ödüllerin farkındalık …

İZİKAD’dan başarılı iş kadınlarına ödül
Haberi paylaşın...

Geniş bir jüri değerlendirmesi ile ödül alan kişi ve kurumları belirlediklerini söyleyen İZİKAD Başkanı Sezgin, “Bu ödüllerin farkındalık yaratmak, rol model olabilecek karakterleri belirlemek ve kurumları toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda çalışmaya teşvik etmek amacıyla üç yıldır veriyoruz. Her geçen yıl bu ödüllerin etkisinin daha yukarı çıkacağına ve toplumsal cinsiyet eşitliği noktasında teşvik edici olacağına inanıyoruz” dedi.

Türkiye’nin bugünkü durumunda kadınların bir çok problemleri olduğunu söyleyen İZİKAD Başkanı Sezgin, “Kadına şiddet, taciz, iş yaşamında mobbing, cam tavan, iş yaşamına katılım noktasında kadınların önüne çıkarılan engeller en temel problemlerimiz. Bunları aşma noktasında sadece kadınların çabalamasından yetmiyor. Kadınlar ve erkekler olarak bu konuda birlikte çalışmalıyız. Bu sebeple hem jürimizde hem de ödüllendirdiğimiz kişi ve kurumlar arasında bu noktada kadınların sesine kulak veren erkekler de var. Bu sayının artması tek dileğimiz diyerek ödül alan tüm isim ve kurumları, jüri üyelerimizi ve bu isimleri bize öneren tüm İZİKAD ailesini kutluyorum, teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından ödüller sahiplerine takdim edilirken, Bornova Belediyesi adına ödülünü Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, Efes Selçuk Belediyesi adına ödülünü Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, Novar Poliklinik adına ise ödülünü Novar Poliklinik Başkanı Damla Demir Yılmaz aldı.

Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel ise kadınların tüm noktalarda haklarının verilmesini beklemek yerine talep etmesi gerektiğini belirterek, “Efes Selçuk’ta kadınlar olarak biz böyle yapıyoruz. Hak verilmez, alınır. Biz de tırnaklarımızı o haklarımıza daha fazla geçirerek yol alıyoruz. Bu noktada bir kadını belediye başkanlığına getirerek bu noktada duruşunu sergileyen kadın dostu Efes Selçuk halkına da ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

Bir önceki yazımız olan Efes Selçuk Belediyesi Kadın Dostu Kenti ödülünü aldı. başlıklı yazımızda Hayat, Kadın ve Kent hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ