Renkli Kadınlar

Kadife Kumaş Kullanımı Artıyor

Kadife Kumaş Kullanımı Artıyor
Haberi paylaşın...

Tekstil sektörü her geçen gün birbirinden farklı kumaş türleriyle gelişim gösterirken  Kadife kumaş ise tekstil sektörü ile birlikte birbirinden farklı alanlarda kullanılabildiği için modası hiçbir zaman değişmez.

Kadife Kumaş Nedir?

Tekstil sektöründe bilinen diğer kumaş türlerine göre en çok yer eden kumaştır.

  • Gerek kalitesi
  • Gerek kullanım alanları
  • Gerekse fiyatıyla öne çıkar,  desen ve renk açısından birbirinden farklı alternatif seçimleri yer edilir.

Genel olarak erkek giyiminden ziyade kadın giyim sektöründe tercih edilir. Vücudu sıcak tuttuğu için kış aylarında kullanılan kıyafetlerin tasarımında tercih edilir. Ancak yaz aylarındaki belirli ürünlerde de kullanılması, farklı bir görünüm oluşturmak adına önemlidir. Kendine özgü bir kumaş olduğu gibi yalnızca tekstil sektöründeki giyim alanında değil ev dekorunda, perde ve kırlent yapımında da günümüzde birçok alanda bulunur.

 

Kadife Kumaş Nasıldır?

İpekten yapıldığı gibi içeriğinde polyester karıştırılarak da hazırlanır. Oldukça özel bir kumaştır. Çift kumaş olarak dokunur. Yapısındaki kadife iplikler için ekstra olarak farklı ipliklerden de yararlanılır. Burada genel olarak yararlanılan iplik, set çözgü ipliğidir. Kesik uçları bulunduğu gibi bu uçlar kadife kumaşta, eşit şekilde kesilir. Kadife kumaş görünüm itibariyle oldukça yumuşak bir dokuya sahiptir. Aynı zamanda havlu bir yüzey ortaya çıkar.  Kadife kumaş fiyatları satın alınan yere, kalitesine, ölçümüne, kullanılacak alana göre değişkenlik gösterir. Uzun süreli kullanıma dayanıklı kadife kumaş, gerek yıkama ve ütüleme gibi işlemlerde de herhangi bir istenmeyen durum oluşturmaz. Bu sebepten dolayı çoğunluğun tercihinde ve beğenisinde olan kumaşçı home firmamızı ziyaret ettiğiniz takdirde, en iyi kadife kumaş sahibi olabilirsiniz.

Özellikleri

Kadife döşemelik kumaş moda sektöründe oldukça önemli bir konuma sahiptir. Yıpranmayan ve yıkama, ütüleme gibi işlemlerde istenilen etkiyi oluşturan kumaştır. Tercihen modern, tercihen klasik her alanda rahatlıkla kullanılır. Birbirinden farklı renk ve desenlere sahiptir. Bu sebepten dolayı her devirde bulunulması mümkün.

Evde, iş yerinde, giyimde, araba döşeme de kullanılabilecek her alanda hiçbir zaman modası geçmez. Kolay temizlenebilir. Geçmiş zamanlarda yalnızca tekstil alanında kullanılsa da, günümüzde döşeme sektöründe de yer edinir. Bu yüzden üretim alanı diğer bilinen kumaşlara göre fazlasıyla geniştir.

Kullanım Alanları

Kullanım alanı fazlası ile geniştir. Kadın giyim sektöründen araba döşemesine kadar bulunur. Döşemelik kumaş kategorisi içerisinde kullanımı, günümüzde çoğunluğun tercihinde olduğu için artış göstermektedir.

Kadife döşemelik kumaş için kaliteli ve uzun süreli kullanıma dayanıklı alternatif seçenekler edinebilmek için kumaş home web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Kumaş Home üzerinden online bir şekilde alışveriş gerçekleştirilmesi mümkündür.

 

Bir önceki yazımız olan Luxury Boutique Turkey Çağla Öz kimdir? başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ