Renkli Kadınlar

Kokular benim hayatımın anahtarı

Haberi paylaşın...

Kasım ayı ile birlikte Türkiye'de satılmaya başlanan Initio Parfums Prives'ın bayan ve erkekler için sunduğu oryantal çiçeksi yeni kokusu …

Kokular benim hayatımın anahtarı
Haberi paylaşın...


Kasım ayı ile birlikte Türkiye’de satılmaya başlanan Initio Parfums Prives’ın bayan ve erkekler için sunduğu oryantal çiçeksi yeni kokusu Atomic Rose, geçtiğimiz ayda Boreal Showroom’da düzenlediği aktiflikle tanıtıldı. Biz de için Pudra.com olarak Initio sözcüsü ve Avrupa Bölge Müdürü Thibaut Desbazeille ile görüştük ve parfümün hayatındaki yerine dair keyifli bir röportaj yaptık. Lakin röportaja geçmeden evvel bu parfüm tutkununu tanımanızı istiyoruz.

Thibaut Desbazeille, çalışmalarının birçoklarını yaptığı Fransa’dan evvel İspanya ve Meksika’da büyümüş. 5 yıl ABD’de çalıştıktan sonra, Fransız aromaterapi laboratuarında Milletlerarası satış yöneticisi olarak vazife almış. Niş parfüm sanayisi için Dubai’deki Sprecher Berrier Şirketler Grubu’nda çalıştıktan sonra, Inito Parfums Prives’a Avrupa ve Rusya ile ilgilenmek için Paris’e geri dönmüş. Grasse’de eğitim alan Thibaut, kokuları ve esansiyel yağları seviyor.

“Parfüm bir vakit makinesi ve bir ileti. Her koku bir Proust madlenine benziyor” derken, Marcel Proust’un Kayıp Vaktin İzinde (A la recherche du temps perdu’da) isimli ünlü romanının bir kısmına atıfta bulunuyor.

Örneğin, lavanta kokusu, birinci sefer Provence tarlalarını keşfettiğinde ona çocukluğunu; tarçın ise anneannesinin pastaları ile dolu bayram vaktini hatırlatıyor… Bu manada “Her bir koku sizi hayatınızdaki özel bir ana götürüyor” diyor.

Bilim, insan bedenindeki en güçlü organın burun olduğunu söylüyor. Güçlü bir DNA’ya sahip olan Initio Parfums Prives’ın sözcüsü Thibaut Desbazeille için de kokular hayatının anahtarı. Zira koku, toplumsal etkileşiminizi, ruh halimizi ve davranışlarınızı etkilemekte büyük rol oynuyor.

Kokular benim hayatımın anahtarı

İşte; mert ve görkemli formülleriyle dikkat çeken Initio’nun yeni kokusu “Atomic Rose” Thibaut Desbazeille ile yapılan söyleşi

Kokunun insan psikolojisine tesirleri tartışılmaz. Siz ise hayat seyahatinizi bunun üzerine kurmuşsunuz. Sizi buraya iten ne oldu?
Bilim, insan bedenindeki en güçlü organın burun olduğunu söylüyor. Toplumsal etkileşiminizi, ruh halimizi ve davranışlarınızı etkilemekte büyük rol oynuyor. Kokular da benim hayatımın anahtarı.

Nasıl bir durumda olursanız olun sizi varlığı ile çok düzgün, inançta ve memnun hissettiren bir koku var mı?
Her haliyle “Tabiat Kokusu”… Ağaçlar, çiçekler, çimen, okyanus ve çok daha fazlası. Beni daha büyük bir şeyle bağdaştırıyor, inançta ve keyifli hissettiriyor. Misk’in bende güçlü bir yanı.

İspanya ve Meksika üzere hisleri ağır yaşayan, baskın tatların ve kokuların yer aldığı iki ülkede büyümüşsünüz. Tek bir kentte doğup büyümüş bir beşere nazaran kokulara dayalı çok geniş bir hafıza sarayınız olmalı. Atomic Rose bizleri nereye götürüyor?
Atomic Rose, beni geçmişe götürmüyor, bilakis gelecekteki beni yansıtıyor. Hayal gücümü teşvik eden, cinsiyetlilik, gizem, provokasyon, ve çok daha fazlasını buluyorum. Bir şey söylemek zorunda kalmadan benden çok şey söz eden bir koku. Seksi, kendinden emin ve güçlü hissediyorum. Atomic Rose ile kendinizi daha alımlı ve güçlü bulacaksınız.

Rose’u eski bir Fransız aktristi ile özdeşleştirecek olsaydınız bu kim olurdu?

Fanny Ardant

Bir bayan kendi kokusunu nasıl bulabilir?
Hisleriyle…

Kullandığımız parfümün yanlışsız olduğunu nasıl anlarız?
Gerçek ve derin hislerini dinle. Hissettiğin şey, ne olduğun ya da ne olmak istediğin ve yansıtmak istediğinle ilişkiliyse, o vakit özel parfüm seni ortaya çıkarır.

Parfümü nasıl kullanmalıyız?
Çok kullanmamanız gerekiyor. Cilt ne kadar sulanırsa koku o kadar uzun mühlet dayanır. Sıcak noktalar olarak bilinen tüm darbe noktaları, parfümün uygulanması gereken yerlerdir.

Günün hangi saatinde nasıl kokular sürmeliyiz?
Bu çok öznel ve şahsidir. Kural yok. Gündüz için daha hafif ve gece için daha ağır parfüm kullanma eğilimi vardır, lakin doğrusu şahsî zevkinize nazarandır.

Bir önceki yazımız olan Kusursuz selfie için 7 nokta formülü başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ