Renkli Kadınlar

Koruncuk Vakfı’ndan Kız Çocuklar İçin Çağrı…

Haberi paylaşın...

Koruncuk Vakfı, kız çocuklarının güçlendirilmesi için herkese büyük görevler düştüğü ifade ederek, bu doğrultuda yardımseverler düzenli bağış …

Koruncuk Vakfı’ndan Kız Çocuklar İçin Çağrı…
Haberi paylaşın...

Koruncuk Vakfı, kız çocuklarının güçlendirilmesi için herkese büyük görevler düştüğü ifade ederek, bu doğrultuda yardımseverler düzenli bağış yapmaya davet ediyor.

Kız çocuklarının eşit haklara sahip eğitimli ve donanımlı bireyler olarak hayata hazırlanması amacıyla çalışmalar yürüten Koruncuk Vakfı, Dünya Kız Çocukları Günü öncesinde yaptığı açıklamada kız çocuklarının güçlendirilmesi amacıyla onlara verilecek her türlü desteğin toplumsal açıdan yaratacağı olumlu etkiye dikkat çekiyor. 

Kız çocuklarının toplumda fark yaratmaları için onların nitelikli ve kesintisiz eğitim almaları gerektiğini belirten Koruncuk Vakfı Genel Müdürü Oya Aydınlık, “Dünya Kız Çocukları Günü’nün öncesinde çocuklarımızın eğitime erişimleri önündeki engelleri kaldırmak için ne yapmamız gerektiğini konuşmamız lazım. Potansiyellerini gerçekleştirmeleri, donanımlı ve güçlü bireyler olarak yarınlara hazırlanmaları için onları bir gün değil her gün desteklememiz gerekiyor. Bu amaçla, herkesi kız çocuklarımızın eğitime erişimleri için destek olmaya çağırıyorum.” dedi.

Koruncuk Vakfı, okuma isteği duyan ancak sosyo-ekonomik koşullar nedeniyle nitelikli eğitime erişimleri risk altındaki kız çocuklarını akademik başarı önkoşulu olmaksızın, ortaokuldan başlayarak üniversite eğitimleri boyunca, meslek sahibi bireyler olarak toplumda yer almaları için destekliyor. Koruncuk Vakfı, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından ilan edilen 2011 yılında ilan edilen 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü öncesinde, eğitimin kız çocuklarının hayatında yarattığı olumlu etkiyi ortaya koyarak toplumda farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

Koruncuk Vakfı hakkında bilgi için: https://koruncuk.org

Bir önceki yazımız olan SosyalBen Vakfı’nın kurucusu Ece Çiftçi, Garanti BBVA ile Film Gibi Girişimler’de başlıklı yazımızda ece çiftçi ve sosyalben hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ