Renkli Kadınlar

Tek Renkle Şıklık: Ton Sür Ton

  • 28 Nisan 2017
Tek Renkle Şıklık: Ton Sür Ton
Haberi paylaşın...

Son günlerin en çok konuşulan moda trendlerinden Ton Sür Ton, aynı renkle şık ve çarpıcı bir görüntü ortaya çıkarıyor

Şık bir kadın düşünün. Üzerindeki her parça aynı renk. Mesela bluzdan çantaya, kemerden ayakkabıya kadar her şey yeşil. Durun durun “Ne kadar itici” demeyin. Çünkü aynı renkle çok şık ve çarpıcı bir görüntü elde ediliyor. Nasıl mı? Ton Sür Ton seçimleri ile…  Peki nedir bu Ton Sür ton?

İsmi Fransızca’dan gelen  “Tonsürton”, ton üzerine ton anlamına geliyor. Son günlerde moda dünyasında en çok konuşulan deyimlerden biri olan  bu trendde bir rengin farklı tonları kombinleniyor.

Özellikle geçmişte moda olan zıt renklerin bir arada kullanıldığı “color blocking”in aksine ton sur ton trendi, aynı rengin tonlarını içeriyor.

Ton Sur Ton görünümünde kıyafetin yanı sıra, kemer, çanta ve ayakkabı da bir büyün olarak kullanılıyor. Tabii büyün bunların seçimlerinde uyum çok önem taşıyor.  Örneğin; kırmızı ağırlıklı bir kombin ortaya çıkaracaksanız bütün parçalarda aynı tonu kullanmak yerine her parçada kırmızının farklı tonlarını kullanarak başarılı bir ton sur ton uygulaması ortaya çıkarabilirsiniz.

Bu akımı uygularken önemli olan başka bir konu da vücut yapısına göre seçim yapmak. Örneğin,  vücudun alt kısmı kilolu ise seçtiğiniz rengin koyu tonu alt bölgede kullanılmalı.  Tonsürtonun bir avantajı da aynı renk kullanıldığı için boyu daha uzun göstermesi.

 

Bir önceki yazımız olan Prenses Gibi Bir Gelin Olmanın İpuçları... başlıklı yazımızda Burçak Ilıman, Gelinlik Modelleri ve Kişiye uygun gelinlik modeli hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ