Renkli Kadınlar

Vücut Tipine Göre Elbise Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Vücut Tipine Göre Elbise Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?
Haberi paylaşın...

Kadın giyim modelleri arasında şüphesiz ki en çok tercih edilen ve en özel parçalar elbiselerdir. Tek başlarına çabasız şıklığın bir ifadesi olurken aynı zamanda beraberinde kullanılan parçalar ile mükemmel kombinler oluşturmak mümkündür. Hem sokak stilinde hem günlük kıyafetlerimizde hem de özel günlerde elbise modellerini oldukça fazla kullanmaktayız. Bu nedenle elbise seçerken bazı özel durumlara dikkat etmemiz gerekmekte. Bunlardan bazıları; elbisenin rengi ve ten uyumumuz, elbise boyu, elbisenin mevsime uygun kumaşlardan olması ve en önemlisi vücut tipimize uygun olan modelleri seçmek olacaktır.

Elbiseler gardıroplarımızda bulunması gereken mutlak parçalardır. Şık ve gündelik kombinlerinizde sizi kurtaracak parçalar elbiselerdir.

Vücut Tipleri ve Elbise Modelleri

Kadınlar her zaman güzel ve şık görünmeyi severler. Günümüzde modaya uygun giyinmek sadece trendlere ayak uydurmakla değil, aynı zamanda kendi vücut tipinizi tanımak ve ona uygun kıyafetleri seçmekle de ilgili. Her vücut tipi eşsizdir ve doğru elbise seçimi ile vurgulanabilir.

Kum Saati Vücut Tipi

Kadınlar için en avantajlı vücut tiplerinden biri kum saati şeklidir. Bu şekilde bir fiziğe sahip kadınlara yüzde doksan dokuz her giydikleri yakışır. Kum saati vücut tipine sahip kadınların kalça ve omuz ölçüleri ile bacak boyu ve üst beden ölçüleri birbirine orantılıdır. Bu tip, beli ince, kalçaları ve omuzları ise geniş olanları kapsar. Zaten aynaya baktığınızda çok bariz olarak fark edeceğiniz bir şekildedir. Vücudu saran elbiseler, bu tip için idealdir. Beli vurgulayan kemerli kombinler, zarif bir silüet yaratır. Vücudu saran saten elbiseler ve mini elbise modelleri kesinlikle bu tip fiziği taşıyan kadınların tercihidir.

Armut Vücut Tipi

Armut vücut tipi, üst bedeni alt bedenden daha geniş olan ve genellikle belirgin kalçalara sahip olan bir anatomik yapıyı ifade eder. Bu vücut tipine sahip olanlar, doğru elbise seçimleriyle üst bedeni dengeleyebilir ve vücut hatlarını daha zarif bir şekilde ortaya çıkarabilirler.

Armut tipi vücutlarda alt beden üst bedenden daha geniştir. Üst bedeni dengelemek için geniş yakalı bluzlar ve desenli üstler tercih edilmelidir. Desenli üstler, üst bedeni ilgi çekici hale getirebilir. Alt giyimde ise düz renkleri tercih ederek alt bölgeyi sade tutabilir ve dikkati üst kısma odaklayabilirsiniz. Kombinlerde A kesim etekler veya pantolonlardan yararlanabilirsiniz.

Elma Vücut Tipi

Elma tipi vücuda sahipseniz vücudunuzun üst kısmı ile alt kısmının ölçüleri değişkenlik gösterebilir. Bu vücut tipinde üst beden geniş, bel ise belirgin değildir. Bu vücut tipine sahip kadınlar daha feminen görünebilmek için bel bölgesini daha ince gösterecek modeller kullanabilirsiniz. V yakalı bluzlar ve kadın triko elbise modelleri, boynu uzatarak dikkati üst bedene çeker. A-line etekler veya koyu renkli alt giysiler beli inceltmeye yardımcı olabilir.

Dikdörtgen Vücut Tipi

Dikdörtgen vücut tipi, omuz, bel ve kalça genişliklerinin neredeyse aynı olduğu bir anatomik yapıya sahip olanları tanımlar. Bu tip vücut hatlarına sahip olanlar, doğru elbise seçimleriyle bel kıvrımlarını vurgulayabilir ve daha feminen bir görünüm elde edebilirler.

Bir önceki yazımız olan Doğum Günlerinizde Alışkan Organizasyon Farkı: Unutulmaz Anılarla Dolu Kutlamalar başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ