Renkli Kadınlar

Zamandan Geçerken Sergisi Kuzgun Art Space’de…

Zamandan Geçerken Sergisi Kuzgun Art Space’de…
Haberi paylaşın...

Çukurova bölgesinin en kapsamlı çağdaş sanat galerisi Kuzgun Art Space, eserlerinde kendisini gerçeği fark ettirmeye adayan ressam Yavuz Kılıçer’in ‘’ Zamandan Geçerken’’ adlı solo sergisini sanatseverlerin izlenimine açtı.

Bölgedeki sanatseverlere her geçen gün gelişen ve dönüşen bir sanat deneyimi sunan galeri, 2021 yılında hayata veda eden Devrim Erbil öğrencilerinden Kılıçer’in ilk kez sergilenecek eserlerine 2 Temmuz tarihine kadar ev sahipliği yapacak.

Sergi 2 Temmuz’a Kadar İzlenebilir.

Seyahat ettiği şehirlerden insan manzaralarını fotoğraflayan sanatçı, ruh doygunluğuyla kapandığı atölyesinde,  insanlara dair yaşanan gerçekliği izleyiciye resim yolu ile fark ettirmek için kendine özgü tarzı ile gerçeklikten kaynaklanan resimler yaptı. Eserleri yansıtma değil, yaşanan gerçekliği kendince yorumlayıp mesajlarını da yükleyerek yeniden kurgulanması.


Sanatçının eserleri hakkında; İnsan yaşantısı gerçeklik ve anlam

İnsan figürü ve insan hallerini resimlerinde baş konu olarak alan ve izleyiciyi sıradan insan yaşamının ardına bakmaya “gerçeği fark ettirmeye” adayan Yavuz Kılıçer resimleri de böyle bir görev üstlenir.

Resim eğitiminin başlangıcından itibaren tüm resim çalışma dönemleri boyunca figürün duygu, davranış, edim ve yaşam durumlarını izleyiciye “iletilen gerçeklik” olarak kendine özgü biçimi ile kurup, yeniden anlam yükleyerek “resimsel gerçek”liğini oluşturur.  Bu resimsel gerçeklik bir yanıyla Kılıçer’in günlük yaşam içinden seçerek çekip çıkardığı bir görüntüden, bir yaşam durumundan kaynaklansa bile, asıl olarak verilmek istenen gerçekliğin kendi görsel biçimine ressam tarafından tasarlanıp oturtulur, Kılıçer böylece var olanın ve kabul edilenin ötesinde, kendi düşüncelerini taşıyan “yaşam halleri” ni izleyiciye fark ettirerek başka açılardan onun ardında ki gerçeği göstermeyi başarır. Bunu resminde gerçekleştirirken de izleyenin algısını hiç zorlamaz, karmaşık bir süreç oluşturmaz, tam aksine Kılıçer’in resimlerindeki öğelerin hepsi izleyicinin gündelik yaşamı içinde tanıdığı ve gerçek yaşamda karşılaştığı alabildiğine yalınlaştırılmış unsurlardır. Bunlar, izleyici ile dingin, sade bir iletişim bağı kurarak, adeta bir keşif coşkusuna davet eder.

Yavuz Kılıçer’in ZAMANDAN GEÇERKEN adlı kişisel sergisi ’’ 11 Haziran- 2 Temmuz tarih aralığında her gün 10:30- 18:30 arası Kuzgun Art Space’de izlenebilir.

Kuzgun Art Space: Cemalpaşa Mah.63012 Sok.No:10/ A H Keskin Apt. Zemin Kat SEYHAN/ ADANA

İnternet site; www.kuzgunartspace.com  İnstagram; Kuzgunartspace

Bir önceki yazımız olan Kadın Sanatçılar, Sanatı İş Dünyası İle Buluşturdu başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ