Renkli Kadınlar

Aşkla yapılan kişiye özel çantalar…

Editör

Editör

Haberi paylaşın...

Kurumsal işlerde 20 yıl çalıştıp 40’ında anne olduktan sonra, yıllardır bir kenara ittiği tasarım yapma, çizme, boyama işine tekrar dalan Özgür Pınar Işık, minimetric markasıyla kişiye özel çantalar üretiyor. İşte onun ağzından minimetric’in öyküsü…

 

Merhaba Ben Özgür Pınar Işık,

Kendimi bildim bileli kız resimleri çizerdim. İlkokulda profilden çizdiğim kız resimlerini arı maya silgilerle değiş tokuş yaparak ticarete atıldım diyebilirim 🙂 Daha sonra Üniversite sınavına girerken babama stilist olmak istediğimi söylediğimde boş ver onu mimar ol bari dedi. Adamcağız stilist yenir mi içilir mi bilmiyordu o nedenle “kızlara uygun bir meslek” olan Peyzaj Mimarlığını kazandım ve okudum. 1997 yılında mezun olmuştum ama asıl istediğim bu olmadığı için mesleğim dışında Bankacılık, Haber Müdürlüğü, Satış-Pazarlama, İdari İşler, Operasyon ve Finans Müdürlüğü (anlayacağınız yapabileceğim her şeyi) yaptım. 

Hayat; kariyer, başarı, para kazanma, parfümler, makyaj malzemeleri, güzel giysiler, yapılı saçlar ve işte verilen hedefler sanırken 40’ında anne oldum.

Kalemle ilk tanıştığım zamanlar durmaksızın çizdiğim ve her çizimle heyecanlandığım anları hatırlattı bana anne olmak. Hayatımın en uzun ve hayatımın en kısa, hayatımın en muhteşem ve hayatımın en yorucu zamanlarında şimdiye kadar bildiğim AŞK tarifini tamamen baştan yazmama ve çizmeme neden olan Aden’imle tanıştırdı hayat beni.

Ne mutlu bana.

Adenle birlikte yeniden, başlarda bebek odaları için bebeklere uygun hediyelikler çizerek başladım. Doğum günü tabloları ve hayvan/bebek temalı tablolar çizdim. Başlarda eşe dosta hediye olarak yapıyorken para kazanma ihtiyacımın doğmasıyla yaptığım işi bir markaya dönüştürmek istedim. Kişilere özel minimal ve milimi milimine onlara uyan tasarımlardan yola çıkarak Minimetric doğdu.

Bez çantaları hep sever ve kullanırdım. Yine bir siparişle başlayan bir yolculukla yeni bir kapı açıldı ve kol çantası, sırt çantası ve clutch çanta da denilen toparlayıcı mini çantalardan tasarlamaya başladım. Hep aynı şeyleri çizmeyi sevmiyorum. Bahar geldiyse bazen bir mandala açıyor kalemimde, hava çok soğuksa ateşli ve stil sahibi bir hatun çiziyorum. Gelen siparişlerle tamamen kişilere özel çalıştığımdan onların ilgi alanlarına, zevklerine uygun tasarımlar yapıyorum.

Her sipariş benim için yeni bir hikaye demek. O nedenle çok mutlu oluyorum, keyif alıyorum. Sanki her yeni üründe çoğalıyorum.

Ürün satın almak için http://www.minimetric.sopsy.com/ adresinden mevcut ürünlerden ya da kişisel sipariş verilebilir.

Sevgilerimle

Bir önceki yazımız olan Grand Hyatt İstanbul’dan Mandala Atölyesi başlıklı yazımızda Grand Hyatt, mandala ve mandala atölyesi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ