Bilgi:
Renkli Kadınların Buluştuğu Platform... Siz de hikayenizi yazın yayınlayalım...

Çin Takvimine Göre Cinsiyet Tutuyor mu?

Çin Takvimine Göre Cinsiyet Tutuyor mu?

Annesine ve babasına bol neşe ve uykusuz geceler getirecek bu küçük bebek kız mı erkek mi olacak acaba? Ultrason taramasıyla bebeğin cinsiyetini ortaya çıkarana kadar beklemek istemeyebilirsiniz. Oldukça yüksek bir tahmin oranına sahip olduğu söylenen Çin gebelik takvimini kullanmak isteyebilirsiniz. Ama bu gerçekten doğru mu? Çin takvimi ile ilgili diğer annelerin görüşlerini okumak için soru&cevap bölümüne de girebilirsiniz.

Çin cinsiyet takvimi kökeni hakkında ne biliyoruz?

Çin cinsiyet takviminin kökeni hakkında güvenilir bilgi yoktur. Bir teoriye göre, takvimin 13. yüzyılın başlarında bir Çinli bilim adamı tarafından yayınlandığı söyleniyor. Başka bir teoriye göre ise, hamile kalma takvimi sadece 300 yaşında ve sıkı bir gizlilik altında, imparatorluk ailesinin yavrularını planlaması için kullanılıyordu.

Çin takvimi kullanarak cinsiyet tahmini nasıl yapılır?

Gebe kalma takvimi temelde bir tablodur aslında. Burada ay yaşını çocuğunuza hamile kaldığınız ay ile karşılaştırırsınız.

Kendinizin ay yaşınızı öğrenmek için, çocuğunuzun hamile kaldığı zamandaki yaşınızı alın. Şimdi bu yaşa 9 ay ekleyiniz. 9 ay, rahimdeki kendi zamanınıza karşılık gelir ve Çin takvimine göre yaşamınızın bir parçası olarak sayılır.

Bu kombinasyon ile, tablo, beklenen cinsiyete bağlı olarak size kırmızı yada mavi bir alan gösterir.

Örnek: 25 yaşındaki bir kadın haziran ayında hamile olduğunu öğrendi. Doğum günü Ağustos ayında ve ay yaşını bulmak için doğum gününe 266 gün ekler. Bu sebeple ay yaşınız 26’dır. Bebeğin doğum tarihi Mayıs ayıdır. Mayıs ayında doğacak ve 26 ay yaşında olan annenin bebeğinin hangi cinsiyette olması gerektiğini görmek için bu tabloya bakıp öğrenebilirsiniz.

Cinsiyeti kesin olarak öğrenmek için ultrason çektirmek hala en güvenilir yöntemdir. Ancak bazı sabırsız anne adayları Çin takvimi gibi yöntemleri merak edebilir. Hamilelerin kullandığı farklı faklı yöntemleri öğrenmek, onların görüşlerini almak, tecrübelerinden yararlanmak için annelertoplandik.comu ziyaret etmeniz yeterlidir. Platformumuza üye olan binlerce anneden destek almak, onların fikirlerini öğrenmek için sadece annelertoplandık sitesine tıklamanız yeterli olacaktır. Milyonlarca soru-cevap sizi bekliyor…

Bir önceki yazımız olan Cildimizi mevsim geçişine hazırlamanın ipuçları... başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM