Bilgi:
Renkli Kadınların Buluştuğu Platform... Siz de hikayenizi yazın yayınlayalım...

Cildimizi mevsim geçişine hazırlamanın ipuçları…

Cildimizi mevsim geçişine hazırlamanın ipuçları…

Mevsim geçişlerinde özellikle kış mevsiminde hava şartlarının etkisi ile cildimizde nem kaybı ve yaşlanma belirtileri ön plana çıkar. Bunun için cildimizin daha da hassaslaştığı dönemlerde bol su tüketimi çok önem taşıyor. Ayrıca sebze ve meyve sularının tüketiminin de cildin nem seviyesini ölçülebilir düzeyde arttırdığı yapılan çalışmalarla gösterilmiştir.

Son dönemde fazla miktarda dezenfektan ve sabun kullanımı da cilt kuruluğunu arttırarak egzamalara yol açmaktadır. Cildin lipid bariyerini koruyacak medikal nemlendiricilerin sık olarak kullanılması bunun önüne geçmek açısından önemlidir.

Kolajen üretimini destekleyin…

Kolajen vücudumuzun en önemli yapıtaşlarından biri. Saçımızda, yüzümüzde, tırnaklarımızda kısacası vücudumuzun birçok yerinde bulunan bir protein. Ancak malesef yaş ilerledikçe vücudumuzdaki kolajen miktarı azalıyor. Bu da ciltte birçok olumsuzluğa neden oluyor. Bu sebeple kolajeni içeriden takviye etmek çok önemli.

Bunun için hastalarımıza bazı uygulamalar öneriyoruz. DNA Işıltısı uygulaması içeriğindeki polinükleotitler sayesinde kolajeni arttırarak deri elastikiyetini geri kazandırıyor ve güçlü lifting etkisi gösteriyor. Bu nedenle son dönemde sıkça tercih ediliyor.

3 – 4 seans uygulanmasıyla ciltteki yaşlanma etkilerini doğal yollarla tersine çevirerek cildin daha genç, sıkı, pürüzsüz ve ışıltılı görünmesini sağlıyor. Bunun yanı sıra DNA Işıltısı, yüksek miktarda suya bağlanma yeteneği sayesinde ciltte azalan nemi dokulara geri kazandırıyor. Böylece cilt daha yumuşak ve parlak bir görünüme kavuşuyor.

Cildinizi dıştan ve içten nemlendirin…

Kış aylarının cildimiz üzerinde bıraktığı en belirgin etkilerden biri cilt kuruluğu. Cildimizin günlük nem ihtiyacını karşılamamız hem sağlıklı bir cilt hem de yaşlanma belirtilerini geciktirmek için gerekli. Cilt tipinize uygun bir nemlendirici seçerek cildinizi günlük olarak nemlendirin. Ancak mevsim geçişi gibi zamanlarda cildin nem ihtiyacı fazlalaşabilir. O yüzden cildi içten de nemlendirmemiz gerekir.

Gençlik İksiri, cilde canlılık, nem ve elastikiyet kazandırarak, doku onarımı ile cildin yenilenmesine katkıda bulunuyor. İnce kırışıklıkların giderilmesi ve lekelerin açılmasına da imkan sağlıyor.

Cildinizdeki renk eşitsizliklerini ortadan kaldırın…

Cildinizde renk eşitsizliği varsa yaza girerken bunları ortadan kaldırabilirsiniz. Sağlıklı bir cilt görünümü için önemli unsurlardan biri de derinizin eşit bir renge sahip olmasıdır. Bu problemi yaşayan kişiler yaz gelmeden ciltte renk eşitliğini sağlayan uygulamalardan yararlanabilir.

Bir önceki yazımız olan Yumurta rezervi ile ilgili merak edilen 11 soru... başlıklı yazımızda Azalma, Kadın ve Süre hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM