Renkli Kadınlar

Daha Hızlı Yağ Yakmak İçin Öneriler…

  • 12 Nisan 2018
Daha Hızlı Yağ Yakmak İçin Öneriler…
Haberi paylaşın...

Daha hızlı yağ yakmak için bazı şeylere dikkat etmek gerekiyor… Egzersiz, su tüketimi ve beslenmede dikkat edilecek birkaç ipucu ile daha hızlı yağlarınızdan kurtulabilirsiniz…

 

  1. Spordan Sonra Esneyin

Yaptığınız egzersizin çeşidi, kullandığınız diyetin türü her ne olursa olsun asla yapmayı unutmamanız gereken spor sonrası egzersizi esneme hareketleridir. Çünkü bu esneme hareketlerini yaparsanız kaslarınız ve kemiklerinizin açılmasını, daha sağlıklı yapım aşamasına geçmesini sağlamış olursunuz. Kas ağrılarınız bu şekilde azalır ve daha hızlı kilo verirsiniz.

 

  1. Bol Su İçin

Spor esnasında ne kadar su tükettiğinizden çok spordan sonraki ilk 12 saat içerisinde ne kadar su tükettiğiniz önemlidir. Çünkü yaptığınız egzersizler ve onu destekleyen diyet programlarının asıl amacı spordan sonra da sizlere yağ yaktırmaktır. Spordan sonra her saat 3 bardak su tüketirseniz eğer ilk 12 saatlik yağ yakım sürecine katkıda bulunursunuz ve çok daha hızlı yağ yakımı yaparsınız. Bu sayede hem göbeğiniz daha hızlı erir hem de canınız daha az acır.

 

  1. Et, Süt, Yumurta… Her Gün Yiyin Mutlaka

Sağlıklı olabilmenin ve spor sonrası daha hızlı yağ yakmak için en başta spordan sonraki ilk 2 saat içerisinde mutlaka ama mutlaka proteinli besinler tüketilmelidir. Protein, spor esnasında yapmış olduğunu kas yıkımını hızlıca tamir eder ve kaslarınız daha hızlı gelişeceğinden kas ağrısı tamamen ortadan kalkar. Örneğin spordan sonra haşlanmış, tuzsuz yumurta tüketmek ve akşam yatmadan önce bir bardak süt içmek bu tamirat işlemini hızlandıracaktır. Varsa bir tavuk göğsünü en geç akşam 7’ye kadar yağsız ve tuzsuz şekilde tüketmek de kas ağrılarınızı kökünden yok edecektir.

 

  1. Spor Sonrası Dinlenme

Yaptığınız yorucu egzersizden bitap düşmüş ve yukarıda saymış olduğumuz maddelerden dolayı kendinizi yenilemeyi başarmış olsanız bile iyi bir dinlenme sağlamadan maksimum sonuca ulaşamazsınız. Spordan hemen sonra yapacağınız kısa siesta uykuları ve verimli bir gece uykusu sizleri maksimum seviyede yeniler ve bir sonraki günün enerjisini depolamanıza yardımcı olur. Gece en geç 10:30 sularında uyumak ve sabah da buna binaen en geç 7 civarında uyanmak sizlere maksimum hayat enerjisini sağlamakla kalmaz, gün boyu dinç hissetmenize de yardımcı olur.

 

Bir önceki yazımız olan Nörofit ile Sağlıklı ve kalıcı zayıflama! başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ