Renkli Kadınlar

Spora Zaman Bulamayanlar İçin İş Yerinde Egzersiz Önerileri

Spora Zaman Bulamayanlar İçin İş Yerinde Egzersiz Önerileri
Haberi paylaşın...

Spora Zaman Bulamayanlar İçin İş Yerinde Egzersiz Önerileri

Günün büyük bölümünü iş yerinde geçirenler, spor yapmaya zaman bulamamanın sıkıntısını yaşıyor. Yoğun iş temposu, spor salonuna gidememe gibi durumlarda fit kalmak için sizlere bir kaç önerimiz olacak.

İş yaşamı zordur. Ne iş yapılırsa yapılsın, gün içerisindeki yoğun iş temposu insanı hem mental olarak, hem de fiziki yönden olumsuz etkiler. Bu etkileri azaltmak sizin elinizde.

ofis-egzersiz-renkli-kadinlar

Dengeli Beslenme;

Sağlıklı ve fit olmak için en etkili yöntemlerden biri dengeli beslenmedir. Eğer hareketsiz bir yaşam sürdürüyorsanız dengeli beslenerek bu olumsuzluğu en aza indirebilirsiniz. Protein ve karbonhidrat yönünden zengin besinler tüketerek daha sağlıklı bir vücuda kavuşabilirsiniz.

Öğle Tatili Sporu;

Öğle aralarını iyi değerlendirmek önemlidir. Çoğumuz öğle aralarını dinlenerek geçiririz. İş yerinizin yakınında size uygun bir spor salonuna gidebilirsiniz. Vücudu fazla yormadan küçük egzersizler yapabilirsiniz. 20 dakikalık bir spor iş stresinden sizi uzaklaştıracaktır.

Hareketli Bir Çalışma Hayatı;

İş yerinde bütün gün bilgisayar başında oturarak çalışmak birçok rahatsızlığa sebep olur. Sırt ve bel ağrıları, kilo alımı gibi durumlardan korunmak için tempolu bir çalışma şekli benimsemelisiniz.İş yerinde yürümek, merdiven çıkmak, dolaşmak kilo alımınızı önler.

is-yeri-spor

Bol Su İçmek;

Su vücudun her şeyidir. Su vücuttaki bir çok zararlı maddelerin dışarı atılmasını kolaylaştırır. Her gün en az 2.5 litre su içmelisiniz. İş hayatında yoğun da olsanız su içmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz.

Sabahları İş Yerine Yürümek;

İş yerine arabayla gitmek yerine otobüs, metro gibi toplu taşıma araçları ile gidebilirsiniz. Bu sayede daha fazla hareket etme şansınız olur. En kötü aracınızı iş yerinize uzak bir yere park edip yürüyebilirsiniz. Trafik stresinden uzak durmak psikolojik olarak ta sizi rahatlatacaktır.

spor-egzersiz-renkli

Bir önceki yazımız olan Milyonları Duygulandıran Fragman Yayınlandı başlıklı yazımızda 10 Kasım Atatürk, Bergüzar Korel ve Dizi Fragmanları hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ