Renkli Kadınlar

Doğum günlerinin özel ritüeli: Doğum günü Pastası

Doğum günlerinin özel ritüeli: Doğum günü Pastası
Haberi paylaşın...

Her insan için doğum günleri özeldir. Hem kişinin kendisinin hem de başkasının doğum günü de olsa bu eğlenceli günde başrolde bir pasta vardır. Doğum günü pastası ortamı keyifli hale getirmenin bir nedenidir sanki.

Tarihte ilk kez Mısırlılar tarafından yapıldığı bilinen pastalı doğum günü kutlamasını ilk kez yapanın ise Antik Mısır Kraliçesi Kleopatra olduğu belirtiliyor.

Hem doğum günü hem de evlilik, nişan, özel bir sevinç paylaşımı gibi günlerde  pasta her zaman önceliktir. Pastasız bir parti, kutlamalar için neredeyse bir eksikliktir. İster yetişkin ister çocuk olsun, her yaştan insan kutlamalarda lezzetli bir pasta bekler. İnsanların kutlamalarda pasta istemesinin dört nedeni olduğu belirtiliyor:

Kutlamalarda pasta sevilmesinin 4 nedeni

Daha Fazla Mutluluğa neden olur

Bir parti mutlaka bir konudan dolayı eğleneceğinizin göstergesidir. O eğlencede başlangıç, yemek, tatlı ve bazı içeceklerden oluşan sıradan bir menü tıpkı diğer günler gibi olacaktır. Ancak bir pasta eklendiğinde kutlama daha özel, lezzetli ve neşeli hale getirilir.

Butik Pasta Çeşitleri

Eskiden geleneksel olarak, pastalar hem sınırlı tatlarla hem de sadece yuvarlak şekilde yapılırdı. Oysa günümüzde kalp, dikdörtgen biçimler, ya da bir çocuğun en sevdiği oyuncağı ya da en sevdiği çizgi film kahramanı şeklinde de pasta yapılabiliyor. Pastacılar artık konfeksiyon şeklinde seri üretim değil butik pastacılık yani kişiye özel tasarım pasta üretiyor. Bu da kutlama yapacak kişi için pastayı daha özel bir hale getiriyor.

 

Her Durum İçin Pasta Kutlaması Yapılır

Herkesin bir pasta ile kutladığı özel bir günü vardır. Düğün, yıl dönümü kutlamaları, doğum, ofislerde terfi, işe yeni başlama gibi pek çok nedenle pasta, kutlamalara eşlik eder.

İyi Bir Kutlama Yoludur

En durağan bir partide ya da eğlencede bile ortama pasta geldiğinde yüzlerde bir gülümseme olur. Pasta ortama getirildiğinde insanların yemek yemesini, şarkı söylemesini ve oynamasını sağlayarak ortamı daha keyifli ve eğlenceli hale getirir.

Bir önceki yazımız olan İyi haber de kalp krizine sebep olabilir başlıklı yazımızda Ani, Kalp ve Kan Sulandırıcı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ