Bilgi:
Renkli Kadınların Buluştuğu Platform... Siz de hikayenizi yazın yayınlayalım...


Kanser Hastalarına Nefes Seansı Desteği…

Kanser Hastalarına Nefes Seansı Desteği…

2016 yılında Nevşah Fidan Karamehmet ve ekibi tarafından kurularak yönetim kurulu başkanlığını üstlendiği Nefes Koçluğu Federasyonu, gönüllülük esasına dayanarak Kanser Derneği’nin İstanbul dışında yaşayan ihtiyaç sahibi hastaları tedavi sürecinde ağırlamak için açtığı Mucizevi’nde gerçekleştirdiği nefes seansları ile hayata bağlanmalarına destek veriyor.

Federasyon başkan yardımcısı Ezgi Akçakoca liderliğinde 15 gün aralıklarla hastaların durumuna göre uygulamalı nefes semineri gerçekleştirilen Mucizeevi’nde her bir çalışma yaklaşık 2,5 saat sürüyor, katılımcı sayısına göre nefes koçu sayısı değişebiliyor.

Nevşah Karamehmet
Ezgi Akçakoca

Mucizevi’ndeki çalışmalarda radyoterapi alan ve ilaç tedavisi görenlerle çalıştıklarını belirten Ezgi Akçakoca, doğru nefes almanın kemoterapi kadar etkili olduğunu belirtiyor.

2017 yılı Nisan ayından beri Kanser Derneği ile çalışmalarını sürdüren Nefes Koçluğu Federasyonu üniversitelerde bilinçli nefes seminerleri de veriyor.

Türkiye’nin genelindeki tüm KANSER hastaları dernekleri www.nefeskoclugufederasyonu.com adresinden yetkililer ile iletişim kurabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM