Estetik cerrahi kararında sosyal medya çok etkili

Haberi paylaşın...

University of London tarafından yapılan 175 genç kadın ile yürütülen bir araştırma da; 175 kadının yüzde 90’ının fotoğraf paylaşmadan önce …

Estetik cerrahi kararında sosyal medya çok etkili
Haberi paylaşın...

University of London tarafından yapılan 175 genç kadın ile yürütülen bir araştırma da; 175 kadının yüzde 90’ının fotoğraf paylaşmadan önce filtreleme yaptığını ortaya koydu

Günümüzde sosyal medyanın gücü hızlıca artıyor. Bir çok insanın hayatına yön vermeye başladı bile ve bir çok şeyin gerçekliği kaybolmaya başladı. Birçok şeyin değişmesi gibi kullandığımız filtreler güzellik alışkanlıklarımızı da değiştirdi. University of London tarafından yapılan 175 genç kadın ile yürütülen bir araştırma da; 175 kadının yüzde 90’ının fotoğraf paylaşmadan önce filtreleme yaptığını ortaya koydu. Global Hair Medikal Direktörü Berkant Dural, ”bu kapsamda insanın alışkanlıklarını görüntülü kamera ya da fotoğraf çekimlerinde kullanılan filtreler dolayısıyla değiştiğişiyor. Sosyal medyanın hayatımızın her anında olması saç problemlerini gün yüzüne çıkararak, her geçen gün artan talebin ikiye katlanmasına da vesile oldu” dedi.

Estetik günümüzün vazgeçilmezi

Dural, ”İş, sosyal hayat, iletişim süreçlerimiz neredeyse tüm düzenimiz ve işleyişimiz kameralar karşısında devam ediyor. Bu kapsamda günlük hayatımızın dijital dünyaya adapte olmasıyla filtrelerin hayatımızın vazgeçilmez parçası olması özellikle saç sorunu yaşayan kişileri harekete geçiriyor. Teknolojinin hayatımızın her anında olmasıyla kişilerin kendini sanal ortamdan görmek istedikleri biçimde görmelerine imkan tanıdı. Görüntülü toplantılarda ya da fotoğraf çekiminde sıklıkla kullanılan filtreler kişileri saç ekimi, cilt bakımı ve estetik müdahalelere ilginin artmasını sağladı. Böylelikle saçı ile ilgili bir problemi olan kişiler de saç ekimi, saç vitamini gibi bakım sağlayıcı tedavi yöntemlerine yöneldi” diye belirtti.

Talepler artıyor

Pandemi süreciyle birlikte saç ve sakal ekimine ilginin daha da arttığını belirten Berkant Dural, ”Pandemi sürecinde insanların ayna ile daha çok vakit geçirmeleri talebi artırırken, stres, düzensiz beslenme, çeşitli hastalıklar da saç sağlığının bozulmasına neden oldu. Hal böyle olunca saç- sakal ekimi, çeşitli saç vitamini uygulamalarına da talep arttı. Türkiye’ de saç ekim işlemine büyük talep var, önümüzde ki senelerde bu talebin çok daha fazla artacağını da öngörüyoruz” dedi.

Bir önceki yazımız olan Estetik bağımlısı olmayın!  başlıklı yazımızda estetik bağımlılığı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ