Renkli Kadınlar

Sosyal Medya filtreleri estetik yaptırma isteğini artırıyor

Haberi paylaşın...

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Kıvanç Emre Davun artan estetik operasyonların nedenlerini anlattı: Yaşam …

Sosyal Medya filtreleri estetik yaptırma isteğini artırıyor
Haberi paylaşın...

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Kıvanç Emre Davun artan estetik operasyonların nedenlerini anlattı: 

Yaşam rutini değişen bireyler, evlerinde kayıp sayısı azımsanmayacak olan bu talihsiz duruma bir hayli maruz kaldı. İnsanlarda daha sağlıklı ve uzun yaşama isteği, özellikle sosyokültürel ve sosyoekonomik düzeyi ortalamanın üzerinde olan bireylerde bu konularda daha fazla zaman ve bütçe ayırmasına neden oldu.

Gerçek anlamda geçmişte olduğundan daha öncelikli hale gelen kişisel sağlığı; en temel tabirle, bedensel ve psikolojik olarak bir bütün olarak değerlendiriyoruz. İnsanların psikolojik olarak rahatsızlık duyduğu görsel problemleri değiştirme arzusu, pandemi döneminde bir hayli arttı.

Sosyal medyanın fazlaca kullanımı, görüntülü toplantılar da kendilerini daha yakından gören insanlar evde daha fazla vakit geçirilmesi; özçekim (selfie) alışkanlıklarının artması, filtreler, insanları bu operasyonlara daha fazla motive etti.

İyileşme dönemi diğer operasyonlara göre zaman alan saç ekimi, yüz, boyun germe, karın germe ve burun operasyonlarına rağbet gösterildi. Maske kullanımı üst yüz bölgesini ön plana çıkardı ve kırışıklığı önleyen daha genç bir ifade veren botoks, dolgu uygulamalarının sayısını geçmiş yıllara oranla bir hayli arttırdı.

Artan estetik girişim sayısı ve başarılı sonuçların kişisel mutluluk ve motivasyonu arttırması, bu taleplerin daha da artmasına neden oldu. Bireyler bu girişimler hakkında daha donanımlı ve rahatsızlık veren problemlerine nokta atışı taleplerle doktorlarını ziyaret ediyor. Plastik cerrahlar tarafından görsel teknolojinin daha aktif kullanılması sayesinde, hastaların beklentilerinin anlaşılması kolaylaştı ve operasyon sonrası hastaların sürprizlerle karşılaşması engellenmiş oldu.

Bir önceki yazımız olan Ameliyatsız Yüz Germe Önerileri başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ