Renkli Kadınlar

Ev Temizliği Ne Kadar Sıklıkla Yapılmalı?

Ev Temizliği Ne Kadar Sıklıkla Yapılmalı?
Haberi paylaşın...

Ev Temizliği Ne Kadar Sıklıkla Yapılmalı?

Okula, işe veya dışarı çıktığımız zamanlarda bir süre sonra kendimizi evimize biran önce atmak isteriz. Dinlendiğimiz huzur bulduğumuz tek yerdir evimiz. Peki bu huzur bulduğumuz yerin temizliğini hangi sıklıkta yapmalıyız? Bu evin büyüklüğüne, kişinin temiz kullanıp kullanmadığına göre değişse de, en az haftada bir kez evimizi temizlememiz gerekir.

Çokça vakit geçirdiğimiz oturma odası burada ilk etapta ön plana çıkıyor. Televizyon ve mobilyaların ağırlıklı olduğu oturma odasının temizliği oldukça önemlidir. Çokça yaptığımız ıslak bez ile silme işlemi mobilyalara zarar verir. Buna dikkat etmeliyiz. Mutfak bölümü kadınların en çok vakit geçirdiği yerdir. Yediğimiz, içtiğimiz gıdalar buradan çıkar. Haliyle temizlik açısından mutfak önemlidir. Kimyasallar ile temizlik yapmak istemiyorsak, tuz ile karıştırdığımız limon ile temizlik yapılabilir. Hijyen açısından bir sorun yaşatmaz. Banyo, tuvalet temizlik açısından önemli bir yerdir. Ellerimizi yıkadığımız lavabonun temizliğine dikkat etmeliyiz. Banyo ve tuvalet temizliği doğru yapılmazsa, mikroplar, mikroorganizmalar çok daha rahatlıkla çoğalabilir ve daha tehlikeli sonuçlar doğurabilir.  

Bir önceki yazımız olan Makyajda Fondöten Seçimi Nasıl Olmalı ? başlıklı yazımızda Beyaz Tene Uygun Fondöten, Cilde Uygun Fondöten ve Cilt Rengine Uygun Fondöten Nasıl Seçilir hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ