Renkli Kadınlar

Firdevs Sağlam’dan Dişil ve Eril Heykel Sergisi…

Firdevs Sağlam’dan Dişil ve Eril Heykel Sergisi…
Haberi paylaşın...

Akademisyen ve Heykeltıraş Firdevs Sağlam, Eril Dişil Heykel Sergisi’ni Ekin Sanat Galerisi’nde sanatseverlere sundu. Sergi 28 Aralık’a kadar açık kalacak…

Öğretim Üyesi ve Heykeltıraş Firdevs Sağlam, yeni sergisini açtı…  Hakkâri Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-iş Eğitimi Anabilim Dalı’nda Öğretim Üyesi olan Firdevs Sağlam’ın “Heykel Sergisi” Hakkari çevreyolu Ekin Sanat Galerisi’nde ziyaretçileriyle buluştu.

Dünyadaki tüm formların eril ve dişil yapıda olduğunu, bu formların hem birlikteliği hem de evrenin devamlılığını sağladığını dile getiren Firdevs Sağlam, eril ve dişil formları soyutlayarak bir dizi yakalamayı ve bu iki karşıt kavramı kullanarak bunlardan oluşan bir sentezi izleyicilerle buluşturmayı amaçladığını vurguladı.

Sağlam’ın farklı teknikler ve malzemelerle oluşturduğu 7 eseri, 21-28 Aralık 2020 tarihleri arasında Hakkâri çevreyolunda bulunan Ekin Sanat Galerisi’nde sanatseverlere sunuluyor.

Firdevs Sağlam Kimdir?

Firdevs Sağlam Sivas’ın Şarkışla ilçesinde doğdu. 2006 Çukurova Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümünde lisans eğitimini, 2010 Miguel Hernandez Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü Valensiya- İspanya’da yurtdışı eğitimini, 2011 Çukurova Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü’nde yüksek lisans eğitimini, 2017 yılında ise Dokuz Eylül üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümünde doktora eğitimini tamamladı.

2008 yılında “Bernia 2010” Miguel Hernandez Üniversitesi, Valensiya, İspanya ödülüne layık görüldü.

Sağlam, 2010 yılında” Piezas de Cuerpos delFuturo” LAC Valensiya, İspanya da, 2014 yılında İzmir Resim Heykel Müzesi Galerisi’nde ve 2014 yılında İzmir Agora Alışveriş Merkezi Sanat fuayesinde kişisel sergiler açtı.

Bir önceki yazımız olan Kendimi Yalnızca Kendimle Kıyaslıyorum başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ