Renkli Kadınlar

Formuna Göre Hangi Sütyeni Tercih Etmeli?

Formuna Göre Hangi Sütyeni Tercih Etmeli?
Haberi paylaşın...

Kadın iç giyimin en önemli parçalarından olan sütyenler, hem vücutta hayal edilen hatlara sahip olmak hem de külot, çorap gibi diğer iç giyim ürünleriyle şık bir uyum sunmak adına ilgi görüyor. Kumaş formuna, tasarımına ve kullanım alanına göre farklı alternatifler sunan sütyen modelleri içinde balenli sütyen ve destekli modeller en çok ilgi gören ürün gruplarından. Peki sütyen seçiminde, sizin yapınıza en uygun model hangisi?

Konforlu Bir Deneyim İçin Sütyen Formları

Göğüslerde ideal forma sahip olmak her kadının düşündüğü bir konu. Bunun için elbette ki ilk akla gelen formuna göre sütyen seçimi. İç giyimin ayrılmaz parçası sütyenler ile göğüslerde istenen forma kavuşmak imkansız değil. Bunun için, ideal büyüklük ve küçüklük için düşünülen minimizer / toparlayıcı sütyenler ilk akla  gelenler. Toparlayıcı sütyenler ile iki bedene kadar daha küçük görünüm elde edilebilir.

 

Formuna göre sütyen modellerinde, başlangıç ve alıştırma sütyenleri genç kızlara hitap ederken, balkonet ve büstiyer modelleri de iç giyimde ilgi gören temalardan. Bralet, dekolte sütyenleri göğüs formunu öne çıkarmak isteyenler tarafından ilgi görüyor.

Destek Seviyesine Göre Sütyen Nasıl Seçilmeli?

Sütyen satın alırken önemli konulardan biri, göğüsleri hacimli gösteren desteklere karar vermek. Destekli sütyen modelleri, göğüsleri daha dik ve dolgun göstermesi bakımından tercih ediliyor. Destek seviyesine göre sütyen modellerin baktığımızda yarı destekli ve destekli modeller ilk sırada yer alıyor. Destekli sütyenler, göğüsleri daha dik ve iddialı bir görünüme kavuşturuyor. Bu modeller aynı zamanda push up sütyen olarak da adlandırılıyor.

 

Bu modellere ek olarak desteksiz sütyenler de tercih edilebilir. Bu modeller, göğüslerde hacim artışı yaratmadan sadece dik görünüm sunabiliyor.

Balenli mi, Balensiz mi?

Sütyenlerde yardımcı materyallere göre model seçimi yapmak da, kimi zaman kafa karıştırıcı olabilir. Zira hem askı hem de balen gibi materyallerin detayları çok fazla bilinmiyor. Sütyenlerde kullanım kolaylığı bakımından, sabit ve çıkarılabilir askılı modeller önemli. Buna ek olarak göğüs uçlarını göstermek ya da gizlemek isteyenler için kuplu ya da kupsuz sütyen seçenekleri de düşünülebilir.

Balenli sütyen modelleri ise göğüsleri daha dik ve iddialı göstermesi bakımından öne çıkıyor. Balenli sütyenlerin en önemli özelliği göğüsleri iki kata kadar desteklemesi. Bu da, çok güçlü bir form ortaya çıkarıyor. Balenli ve balensiz modeller, aranan tarza göre tercih edilebilir.

Balenli sütyen, destekli sütyen ve aklınıza gelen diğer iç giyim ürünlerinde en iyi kaliteyi keşfetmek için, Suwen online satış mağazasındaki modellere göz arabilir, anında satın alabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Rimel ve Maskara Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli? başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ