Renkli Kadınlar

Rimel ve Maskara Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Rimel ve Maskara Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?
Haberi paylaşın...

Kusursuz bir makyajda en önemli noktalardan biri göz makyajı. Bu nedenle rimel ve maskara seçiminde doğru seçim çok önemli. Göz makyajı yaparken kusursuz bir sonucun ortaya çıkmasını sağlayan rimel ve maskara, yüzün hatlarına ve yapısına uygun dokunuşları yapmayı sağlıyor. Rimel ve maskara çeşitleri, göz makyajını dolgun ve göz alıcı bir görünüme kavuşturuyor. Rimel ve maskara satın alırken nelere dikkat edilmeli, bakalım.

Maskara Seçimi Nasıl Olmalı?

Maskara çeşitleri ihtiyaçlara ve beklentilere göre farklı modeller barındırıyor. Maskara ucu açısından bakıldığında silikon uçlu maskara ve kıl fırçalı maskara modelleri ilk akla gelenlerden. Kalın fırçalı maskaralarda istenen göz makyajı formuna göre tercih edilebilir. Maskarada en önemli konulardan biri de elbette renkler. Maskara renklerinin, makyaj konseptine göre belirlenmesi önemli. Maskara renklerinde en çok öne çıkan seçenekler içinde kahverengi, şeffaf, siyah, renkli modeller ön plana çıkıyor. Kullanım türüne göre ise, suya dayanıklı maskara modelleri ön planda.

 

  • Rimellerde spiral formuna sahip kıvrımlı modeller daha kıvrık bir kirpik görünümü içi tercih edilebilir. Çift etkili maskara modelleri ise kirpikleri aynı zamanda dolgun göstermesi bakımından ön plana çıkıyor. Maskara seçimi nasıl olmalı, hangi rimel bana göre diyenler için, en uygun maskara fırça yapısı aşağıdaki önerilere göre belirlenebilir:
  • Kalın tarak yapısına sahip maskara fırçaları, kıvrık bir kirpik görünümü sağlar
  • Sık kıllı yapıya sahip fırçalar, dolgun bir kirpik görünümü sağlar
  • İnce fırçalı maskara modelleri ise kirpikleri daha uzun gösterir.

 

Göz makyajında istenen forma göre maskara ve rimel seçimi yapılabilir. Eyeliner gibi yardımcı makyaj ürünleri ile harika bir göz makyajına imza atmak mümkün.

Rimel Nasıl Kullanılır?

Rimel kullanma ve sürme işlemi konusunda dikkatli olmak, en iyi sonucu almak adına önemli. Tercihinize göre waterproof (suya dayanıklı) ya da farklı konsepte sahip rimel modelleri, geniş bir renk skalası sunuyor. En çok tercih edilen renkler dendiğinde ise ilk akla gelenler şeffaf, renkli ve kahverengi modeller. Rimel nasıl kullanılır dendiğinde ise aşağıdaki konulara dikkat etmek önemli:

 

  • Kirpiklerin temiz olduğundan emin olduktan sonra işlem adımlarına geçilebilir
  • Kirpik kıvırma rimel uygulamasından önce kullanılabilir
  • Rimel bazı ile kirpiklerin daha uzun süre kalıcı olması sağlanabilir
  • Göz kalemi ve far kullanarak istenen etkili formun ortaya çıkması sağlanabilir

 

Rimel kullanımında yukarıdaki maddelere dikkat ederek etkileyici sonuçların ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz. Maskara ve rimel ürünlerinde, diğer makyaj malzemelerinde en iyi kaliteyi yaşamak adına, Flormar ürünlerine göz atabilir, markanın online satış mağazasından sipariş verebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Meme Estetiği Hasta Açısından Konforlu Bir Süreçtir başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ