Gerçeklerle Yüzleşme Zamanı…

Gerçeklerle Yüzleşme Zamanı…
Haberi paylaşın...

Astrolog Şebnem Eksib, bugün  saat 11.30’da meydana gelen dolunayı burçlara göre yorumladı. Eksib, “Köklerinizde bulunan karmalarınız, uzun süredir çözmeniz halletmeniz gereken ne varsa bu dolunay döngüsü ile temizlenmeye, yeniden yapılanmaya başlayacak” diyor…

Vedik Astrolojiye göre Yay burcunun 1 derecesinde Moola yıldızının 1. Padasında dolunay döngüsünü tamamlıyoruz. Pazartesi günü saat 11.30 da bitecek olan dolunay, etkilerini önümüzdeki 10 gün boyunca devam ettirecek.

Moola yıldızı galaktik merkezi temsil eden, köklerimizi temsil eden bir yıldızdır. Niritti ile yönetilen Moola, yıkımla gelen yeniden yapılanmayı anlatır. Güçlü bir yıldızla buluşacak olan Dolunay sırasında vedik astroloji de önemli bir yer tutan kader noktası (Atma Karaka) Mars olan mücadele ve girişimin aktif olacağı bir sürece işaret etmekte.

Köklerinizde bulunan karmalarınız, uzun süredir çözmeniz halletmeniz gereken ne varsa bu dolunay döngüsü ile temizlenmeye, yeniden yapılanmaya başlayacak.

Şebnem Eksib

Dolunayın yıldızı Moola, yeninin yaratılmasından önce yıkarak temiz bir sayfa açılmasını anlatır. Bir durumun köküne kadar inerek tüm detaylarıyla görmemiz gereken şeyleri anlama ve kabul etme gücü verir bize.

Dolunay sırasında ve sonrasında Çarşamba akşamına kadar Ay Satürn ve Ketu ile birlikte ilerleyecek. Eski konular, bitirmemiz, bırakmamız gereken uzun süredir devam eden durumlardan ayrılarak ilerleyeceğiz.

Bırakmak bu dolunayın en önemli merkez noktasını oluşturmakta. İnat edenler bu süreci oldukça sancılı geçirebilirler.

Araştırma, anlama, kendi köklerine inerek, dönüştürmek değiştirmek zorunda olduklarınla yüzleşme adına yine kıymetli zamanlardan geçiyoruz. Elbette değişim kolay olmaz ama gelişmek ve ilerlemek için şarttır.

Dolunay etkisinde ilerleyecek olan bu haftanın günlük rutinimizde nasıl etkiler vereceğine bakacak olursak;

Dolunay Yay burcunda oluşuyor ve Ay Çarşamba akşam saatlerine kadar Yay burcunda ilerlemeye devam edecek…

Pazartesi günü, ele alacağınız başlayacağınız konuları öğleden sonraya almaya çalışın. 11.30 da tamamlanacak Dolunay fazla güçlü ve dalgalı bir enerji verecek ki Vedik astroloji önemli konular tam dolunay sırasında değil, dolunay bitiminde gözden geçirilmelidir.

Çarşamba günü bu hafta dikkat çeken etkiler var. Öncelikle Ay dolunay sonrası Satürn ile ilk kontağını yapacak ve mars ile tam karşıt hizalanmaya geçmiş olacak.

Çarşamba günü rekabete, restleşmelere dönük etkiler yoğun şekilde bizi etkileyebilir. Zihinsel ve duygusal olarak gergin olabiliriz ki kişisel ilişkilerinizde iletişim kurarken Çarşamba gününe dikkat etmekte fayda var. İş alanlarınızda rekabetin dozu kaçmamalı, ele aldıklarınızı daha sakin yönetmeye çalışmalısınız.

İlişkiler açısından bu hafta Perşembe ve Cuma günleri Ay ve Venüs kontakları destekleyici etkiler vermekte. İlişkiler, aşk hayatınız ve bu alanlarda atacağınız bir adım için bu hafta Perşembe ve Cuma günlerini kullanabilirsiniz.

Hafta sonu ise ay kova burcuna geçiyor ki özgürleşme ihtiyacımız artarken, birlikte bir şeyler yapma arzumuzda yükselecek. Toplumsal konular öne çıkarken hafta Ay Neptün ile kontak kuracak ve ruhsal açıdan frekanslar yükselirken, dünyevi konularda dengelerimizi iyi ayarlamalıyız.

Burçlar açısından bu haftaya bakacak olursak;

Koç BURCU:

Hayatınızı yeniden gözden geçirdiğiniz ve geçmişte attığınız adımların sonuçlarını hasatlarını alacağınız bir dönemi dolunay döngüsü size işaret etmekte. İlişkiler ve güncel hayatınızda, arkadaşlar, eşiniz veya partnerinizle bağlantılı konularda yüzleşmeleriniz artıyor ve görmeniz gerekenlerin önünüze düştüğü bir süreç yaşayacaksınız. Kariyer ve işinizle ilgili alanlarda Çarşambadan itibaren bu hafta hızlanma, önemli kararlar alma değişim etkileri aktif olabilir.

Boğa BURCU:

Dönüşüm etkileriniz güçlü çalışacak. Maddi konular, parasal alanlarda gelişmelere açık bir dönem geçireceksiniz. Uzun süredir parasal alanlarda atmak istediğiniz adımlar, vermek istediğiniz kararlarla ilgili gelişmeler yaşayacaksınız. Aksilikler, ani gelişmeler ve hesapladıklarınızın düşündüğünüzden farklı sonuçlanması ile yüzleşmeniz gerekebilir.

İkizler BURCU

Anlaşmalar, sözleşmeler, yeni iş alanları, iş görüşmeleri, ortaklık alanlarınız gibi başkalarıyla birlikte yürüttüğünüz konularda hızlı değişimler yaşayacaksınız. Eşiniz veya partnerinizle alakalı gelişmeler yaşanabilir. Evlilik, ilişkilerle ilgili yeniden yapılandırma yaşayacaksınız. Bu hafta Çarşamba ve Perşembe günlerinin enerjilerine dikkat etmekte fayda, bu iki günü iş kontakları, önünüze çıkan ani aksilikler veya iç dengeleriniz adına biraz daha sakin ve akılcı yönetmenizde fayda olacak.

Yengeç BURCU

Mesleki konular, iş alanlarınız, meslektaşlarınızla ilgili konularda rekabet ettikleriniz adına gergin bir dönem var önünüzde. Düşmanlıklara, rakiplerinize dikkat etmenizde fayda var. Hayatınızda önem verdiğini güven duygusunu daha net biçimde tartacağınız, kime güvenip, kimi hayatınızdan çıkarmanız gerektiğini daha net anlayacağınız durumlar yaşanabilir. Sağlığınıza dikkat edin. Sosyal alanlar açısından bu haftada destekli olacağınız, arkadaşlarınızdan gelen desteklerle rahatlayacaksınız.

Aslan BURCU

İlişkiler, aşk alanınız, duygusal konularda yeni bir yapılanma döneminiz başladı. Belirsiz ilişkiler, ne olduğunun tam olarak adını koyamadığınız ilişkiniz ve bereberliğinde belirsiz konular daha net hale gelecek. Bu konuda inisiyatifi karşı tarafa bırakmadan, görmeniz gerekenlerle yüzleşerek ilişkilerde yenilenme sürecinize geçiyorsunuz. Çocuklarla ilgili konularda tamamlamanız, oturmanız gereken bir konu veya durum varsa burası da yine gelişmelerle birlikte yerine oturamaya başlayacak.

Başak BURCU

Ailevi konular öne geçiyor. Evle ilgili kararların netleşeceği bir döneme geçtiniz. Kişisel alanlarınız ve konular, kariyer ve iş alanlarınızda belirsiz olan ne varsa netleşiyor. Kişisel alanlarınızda ailevi konular, ebeveynlerinizle ilgili biraz hassas bir dönem olabilir. Dolunay döngüsünde önünüzdeki yaklaşık on günlük süreçte ailevi konular da öne çıkacak ki aile içi dengelerinize önem vermeniz yerinde olur.

Terazi BURCU

Yakın çevreniz, arkadaşlarınız ve sizin için önemli olan kişilerle ilgili hareketli bir dönem yaşayacaksınız. Kardeşler veya kardeş gibi gördüğünüz kişilerden gelebilecek destekler olabildiği gibi bu kişilerle iletişiminiz adına güçlü enerjileri deneyimleyeceksiniz. İş ve benzeri konularda gelişmeler yaşanırken, girişimleriniz, zihninizde büyüttüğünüz fikirleriniz adına güzel fırsatlar, olanaklar yaşayacaksınız.

Akrep BURCU

Finansal alanlarınız, parasal konularda beklediğiniz bir durum, konu artık sonuca geçecek. Vedik Astrolojisine göre Satürn uzun süredir para alanınızda kazançlarınızı zorlanarak, çok çalışarak almanıza neden olurken, özellikle yükselen akrep burçları için maddi alanlarda güzel gelişmeler yaşanabilir. Ancak sözlerinize kendinizi ifade etmeye dikkat etmelisiniz ve düşünmeden konuşmamanız gereken bir süreç söz konusu olacak.

Yay BURCU

Burcunuzda gerçekleşen Dolunay sizi güçlü çözülmeler içinden geçirecek ki kendinize odaklanmanız gereken bir dönem içindesiniz. Hayatınızdaki yarım konular, gitmeyen, ilerlemeyen alanlarda bırakmanız gerekenlerle yüzleşmeniz söz konusu olacak. Hızlı ve güçlü değişimlerden geçeceksiniz.

Oğlak BURCU

Dolunay döngüsünün yoğun olacağı Pazartesi ile Perşembe arasında duygusal dalgalanmalarınıza dikkat etmelisiniz. İçe kapanma, geçmişe takılı kalma, eski konulara tutunma veya fazla düşünme halleri yaşayabileceğiniz bu dolunay haftasında kişisel dengenize önem vermeniz gerekecek.

Kova BURCU

Hedefleriniz, amaçlarınız yapmak istedikleriniz adına destekler alacağınız bir dolunay döngüsü yaşarken, kişisel hedeflerinize önem vereceksiniz ve uzun süredir planladığınız konularda evrenin desteğini alacaksınız. Sosyal alanlarınız, arkadaşlarınızla ilgili konularda deneyimlemeniz, yüzleşmeniz gereken ne varsa size bu dolunay dönemi tecrübeler yaşatabilir. Kendi gücünüzü daha net anlamlandırıp, potansiyellerinizi fark edeceğiniz bir hafta geçireceksiniz.

Balık BURCU

İş ve kariyer konularında önemli gelişmeler yaşanabilir. Kariyer konularında yeni kararlar alabilirsiniz, hızlı gelişmeler içinden geçebilir ve bu alanlarda cesur kararlar alabilirsiniz. Bir yandan da destekler geliyor ki kariyerinizle ilgili yakın çevrenizden, sevdiğinizden, partnerinizden gelen yardımlarda bu süreci daha kolay ve rahat etkilerle geçirmenize destek verecek…

kaynak: http://sebnemeksib.com.tr

Bir önceki yazımız olan Göklerden Kaçınılmaz Bir Dönüşüm Sinyali... başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ