Renkli Kadınlar

İdeal Estetik Yaşı Kaçtır?

İdeal Estetik Yaşı Kaçtır?
Haberi paylaşın...

İdeal Estetik Yaşı Kaçtır?

İdeal estetik yaşı kadınlar arasında tartışmalı bir konu… Kadınlar, hayatlarının belli dönemlerinde estetik açıdan kendilerini iyi hissetmeyebilir. Her yaşın ayrı bir güzelliği olduğu söylense de, gün geçtikçe estetik ameliyat olmak isteyen kadınların yaş ortalaması düşüyor. Estetik ameliyat için ideal yaş nedir?

Hangi yaşlarda hangi ameliyatların yapılması uygundur?

Estetik ameliyata karar vermeden önce hayatınızı düzene sokup, sağlıklı beslenme, egzersiz, spor gibi konularda kendinizi düzene sokmamız gerekiyor. İhtiyaç duyduğunuz anda estetik cerrahiden yardım alabilirsiniz. 

Burun Estetiği Yaşı Kaç Olmalı?

Burun estetiği için uzmanlar 18 yaşın doldurulması gerektiğini düşünüyor. Doğuştan gelen bir rahatsızlık varsa tabi ki bu yaş dikkate alınmamalı ama diğer istekler için ergenlik çağının bitmesi önemli.

Botoks Yaşı Kaç Olmalı?

Botoks için uzmanlar 35 ve üzeri yaş öneriyor. 30 yaşından sonra özellikle kadınlarda bölgesel yağlanma başlar. İyi bir sağlık programı uygulamayan kadınlar bu metobolizma sorununu yaşarlar. Egzersiz, diyet ve sağlıklı beslenme botoks yaşını ileriye taşır. 55’li yaşlardan sonra ise artık yüz çevresi, boyun, alın, dekolte bölgesine estetik müdahale gerekebilir.

Burada önemli olan tabi ki sizin estetiğe karar vermeden önceki hayatınızın düzenidir. Belli bir düzende hayatınızı sürdürürseniz, belki de estetiğe ihtiyaç duymayacaksınız.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Hatice Çetin dedi ki:

    Kesinlikle güzel bilgiler teşekkürler

BİR YORUM YAZ