Dudak Dolgusu ile hak ettiğiniz yüze kavuşun…

Dudak Dolgusu ile hak ettiğiniz yüze kavuşun…
Haberi paylaşın...

Çekici bir yüze sahip olmak birçok kadının hayali. Peki yüz hatlarındaki çekici etkiyi yakalamak mümkün mü? Elbette, evet. Ameliyat gerektirmeyen medikal estetik uygulamaları hayallerinizdeki görünüşe sahip olmanız konusunda size oldukça yardımcı oluyor.

Bu yazımızda etkileyici bir görünüşün ana hatlarından biri olan dudak dolgusu hakkında aklınıza takılanları cevaplayacağız. Dudaklarınızda doğuştan gelen bir asimetri olabilir, yaşa bağlı olarak dudak incelmesi ile karşı karşıya kalmış olabilirsiniz ya da dudak kontürünüzün şekli sizin için yeterince tatmin edici olmayabilir. Tüm bu rahatsızlıkları çözmek mümkün.

Dudak dolgusu aslında oldukça kolay uygulanabilir ve konforlu bir işlem. Ancak sadece doğru yerde ve doğru kişinin yaptığı uygulama ile güvenilir oluyor. Size önerimiz işlemi yaptıracağınız yer ve hekimi araştırırken oldukça hassas davranmanız. Bu konulara da değineceğiz ama öncelikle baştan başlayalım isteriz.

Güzel cevapları olan bir soruyla başlayalım. Dudak dolgusu yaptırdığında bu işlemin sana ne gibi kazanımları olacak?

Op. Dr. Leyla Arvas, bu sorunun cevabını maddeleştirmiş ve sizin için en net şekilde özetlemiş. Arvas, dudak dolgusu yaptırdıktan sonraki kazanımlarını şöyle özetliyor:

  • Altın orana yakın yüz hatlarına sahip olmanın anahtarını yakala
  • Dolgun dudaklarla daha genç görün
  • Kırışıklıklarından kurtul
  • Photoshop yapmaktan kurtul
  • Asimetri problemini çöz
  • Doğal ve Gerçekçi hacime kavuş
  • İyileşme sürecine ihtiyaç duyma
  • Diş sağlığında sorun varsa dudaklarının güzelliğiyle gizle
  • Makyajla kendini yorma
  • Özgüven tazele…

Sadece bunları elde edecek olmanın farkındalığı bile insanın içini rahatlatıyor. Bir de bunları günlük hayatınıza entegre ettiğinizi düşünün. Tüm bu özgüveni yakalamak, tüm bu konforu kazanmak kendi elinizde.

“Dudak dolgusu işleminin riskli tarafları elbette var, ancak bu riskleri göze almak size bağlı”

Dudak dolgusu yaptırmanın hiç mi riskli tarafları yok diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Beklediğinizin biraz aksi bir cevap vermek durumundayız size. Evet, dudak dolgusu yaptırmanın bazı riskleri bulunuyor. Ama bu riskler sadece siz risk almayı göze alırsanız geçerli. Dudak dolgusunda, işlemi gerçekleştiren hekimin bilgi ve tecrübesi, dolgu maddesi olarak kullandığı malzemenin kalitesi oldukça büyük bir önem taşıyor.

İşte bu sebepten ötürü, dudak dolgusu fiyatları için bir araştırma yaptığınızda fiyat- kalite ilişkisini mutlaka kurun.

“Fiyatlar arasındaki farklar sizi yanlış kararlara sürüklemesin”

Ucuz ve kalitesiz malzeme kullanan, tecrübesiz bir kişi bu uygulamayı yaptığından sizi derinden etkileyecek olumsuz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Çünkü dolgu maddesi, dudak dokularının arasındaki oksijen dolaşımını doğrudan etkiler ve önerilmeyen dolgu maddeleri bu oksijen dolanımını engelleyerek ileri derecelerde dudak çürümesine kadar giden sonuçlar doğurabilir.

Tecrübeli bir hekimin kaliteli dolgu maddeleri kullanarak yaptığı  işlemde ise bu risk ortadan kalkar. Biz uyarımızı yapalım…

Dudak dolgusunun kalıcılık süresine bakacak olursak – burada kaliteli bir dolgu maddesi kullanıldığını düşünürsek – iyi bakmanızla da alakalı olarak, 16- 18 ay gibi bir süre memnuniyetle dudak dolgunuzu kullanabilirsiniz. Bu süre sonunda, dudaklarınızdaki hacmin azaldığını düşünüyorsanız tekrar dudak dolgusu işlemi yaptırabilirsiniz ve bu defa çok daha kalıcı sonuçlar da elde edebilirsiniz. Kalıcılık süresini arttırmak adına kaliteli malzeme kullanılması dudak dolgusu fiyatları üzerinde de etki ediyor.

“Tecrübeli bir hekim, kaliteli bir dudak dolgusunun anahtarı”

Dudak dolgusunda dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunuyor. İşin uzmanı Op. Dr. Leyla Arvas, bu önemli kriterleri şu şekilde paylaşıyor:

Kullanılacak dolgu miktarı; Dudak dolgusu yapılırken en önemli nokta dudaklara hangi oranda dolgu maddesi uygulanacağıdır. Yaş almaya bağlı olarak incelen dudaklara 1cc oranında, yapısal olarak dudaklarında incelik bulunan kişilere ise 2cc oranında hyalüronik asit dolgusu kullanılmalıdır.

Dudak kenarları: Dudak dolgu uygulamasında dudak sınırları belirginleştirilmeli, dudak kenarlarının hafif yukarıya doğru kalkık olması sağlanmalıdır.

Uyum: Alt ve üst dudak arasındaki görsel ve estetiksel uyum sağlanmalı ve korunmalıdır.

Uygulama Noktaları: Dudak dolgusu uygulamasındaki en önemli nokta ise dolgu maddesinin dudağa hangi bölgeden uygulanması gerektiği. Uygulanacak alanın doğru seçilerek uygulanması halinde dudaklar göz alıcı dolgunluk ve estetik yapıda oluyor.

“Dudak dolgusu ile hayalleriniz gerçekleşmiş olacak”

Dudak dolgusu işlemi uygulaması yapıldıktan sonra, dudaklarınız gözünüze umduğunuzdan biraz daha büyük görünebilir ancak bu durum sizi yanıltmasın. Bunun sebeplerinden biri uygulama sonrasında dudaklarda hafif bir ödem oluşması. Buz kompres uygulayarak dudaklarda oluşan bu ödemi en aza indirebilirsiniz. Daha dolgun görüntünün altında yatan bir diğer sebep ise erime durumunun göz önüne alınarak bir tık fazla dolgu maddesinin dudağa enjekte edilmesi. Ama merak etmeyin… Yaklaşık 2 hafta içerisinde görüntü yerine oturacak ve 1 ayın sonunda hayal ettiğiniz formdaki dudaklara kavuşmuş olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Şakak Dolgusunda Pluryal Cam Dolgu Farkı başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ