Renkli Kadınlar

“Kırmızı – Beyaz Kadınlar” Ödülünün sahibi Necla Güngör Kıragası

Haberi paylaşın...

Bu yıl 68’incisi düzenlenen Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri’nde, McDonald’s Kırmızı– Beyaz Kadınlar Ödülü’nün sahibi Türkiye’de A milli …

“Kırmızı – Beyaz Kadınlar” Ödülünün sahibi Necla Güngör Kıragası
Haberi paylaşın...

Bu yıl 68’incisi düzenlenen Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri’nde, McDonald’s Kırmızı– Beyaz Kadınlar Ödülü’nün sahibi Türkiye’de A milli takımlar düzeyinde görev yapan ilk kadın teknik direktör unvanını taşıyan Necla Güngör Kıragası oldu.

30 Mart Perşembe günü Volkswagen Arena’da düzenlenen dünyanın en uzun soluklu spor ödülleri projesi olan 68. Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri’nde, sporun başarılı isimleri ödüllerine kavuştu. Törenin ilgiyle beklenen ödüllerden biri olan McDonald’s Kırmızı – Beyaz Kadınlar Ödülü’nün sahibi; erkek egemen bir spor olan futbolda varlığını gösteren, tüm kadınlara ilham olan ve onları cesaretlendiren A Milli Kadın Futbol Takımı’nın Teknik Direktörü Necla Güngör Kıragası oldu. Teknik Direktör Kıragası’na ödülünü McDonald’s Türkiye CEO’su Oğuz Uçanlar takdim etti.

Törende konuşma yapan McDonald’s Türkiye CEO’su Oğuz Uçanlar: “Hayalleri ve hedefleri için mücadele eden tüm kadınları destekleyen, hayatın her alanında cinsiyet eşitliğini savunan ve önyargıları yıkmak isteyen bir marka olarak, kadınlarımıza ‘İnan Yaparsın’ diyor ve onların içindeki gücü keşfetmesini amaçlıyoruz.” dedi.

Bir önceki yazımız olan Türkiye Kadın Güreş Milli Takımı Avrupa Şampiyonu başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ