Kocası için eş arıyor…

Kocası için eş arıyor…
Haberi paylaşın...

Yumurtalık kanserine yakalanan çocuk kitapları yazarı Amy Krouse Rosenthal, ölümüne sayılı günler kala kocasına eş aramaya başladı.

Yazar Amy Krouse Rosenthal, kanser tedavisinin son aşamasına geldiğini, eşinin kendisinden sonra ‘yeni bir aşk hikâyesi’ne başlamasını istediğini belirterek eşine bir ‘çöpçatanlık profili’ çıkardı.

Rosenthal, New York Times gazetesinde yayımlanan makalesinde, eşini sevgiyle anlatarak onun özelliklerini sıraladı. İşte Rosenthal’in makalede yazdıkları:

“Jason’la daha fazla zaman istiyorum. Çocuklarımla daha fazla zaman istiyorum. Perşembe geceleri Green Mill Jazz Kulübü’nde martini yudumlamak için daha fazla zaman istiyorum. Fakat bu olmayacak. Bu gezegende bir insan olarak muhtemelen sadece birkaç günüm kaldı. Peki bunu niçin yapıyorum? Bunu bir Sevgililer Günü hediyesi olarak yapıyorum; umut edebileceğim en hakiki hediye de, doğru insanın bunu okuması, Jason’ı bulması ve yeni bir aşk hikâyesinin başlaması.”

’26 YIL DAHA EVLİ OLMAYI PLANLIYORDUM’

“Bu makaleyi bir süredir yazmaya çalışıyorum ama morfin ve ıslak çizburger yiyememek (galiba gerçek yemeksiz beş hafta geçti) beni enerjisiz bıraktı… Yine de bunu yapmak zorundayım çünkü bir mühletim var ve bu sefer gerçekten de sıkıştıran bir mühlet. Dikkatiniz hâlâ dağılmamışken ve benim de nabzım hâlâ atarken, bunu söylemek zorundayım.

Dünyanın en sıra dışı adamıyla 26 yıldır evliyim. En az 26 yıl daha da evli olmayı planlıyordum.

Kötü bir şaka duymak ister misiniz? 5 Eylül 2015 gecesinde, bir karı koca acile gitti. Birkaç saat ve birkaç test sonra, doktor, kadın tarafının vücudunun sağında hissettiği sıradışı ağrının zannettikleri gibi apandisit değil, yumurtalık kanseri olduğunu söyledi…

‘BU MAKALENİN CENTİLMENİ…’

… Size bu makalenin centilmenini, Jason Brian Rosenthal’ı tanıtmama izin verin. Aşık olması kolay bir adamdır. Ben bir günde oldum.

… Tinder, Bumble veya eHarmony sitelerine hiç girmedim. Fakat onunla yaklaşık 9 bin 490 gündür aynı evde yaşadığım deneyimlere dayanarak, Jason için burada bir profil yaratacağım.

Önce temel bilgiler: Boyu 1.77. 72 kilo ağırlığında. Saçları biraz ağarmış. Elâ gözlü.

Şimdi vereceğim listenin özel bir sıralaması yok çünkü hepsi benim için bir şekilde önemli:

‘ÇOK İYİ GİYİNİR’

Çok iyi giyinir. Yetişkin oğullarımız Justin ve Miles ondan sürekli kıyafet ödünç alır… Çok güzel çorapları var. Fit ve vücuduna bakmayı sever.

Eğer evimiz konuşabilseydi, Jason’ın olağandışı biçimde becerikli olduğunu eklerdi. Yemek konusuna gelince, tanrım, çok iyi yemek yapar. Uzun bir günden sonra kapıdan girdiğini, elindeki market torbalarını tezgaha koyup, yemeği hazırlamadan önce bana zeytin ve peynirle kur yapışını izlemek kadar keyifli bir şey yok.

Jason müzik dinlemeyi çok sever; birlikte yapmayı en çok sevdiğimiz şey müzik dinlemektir…

‘HERKESE SORABİLİRSİNİZ’

…Kesinlikle harika bir babadır. Herkese sorabilirsiniz… Şefkatlidir.

Jason resim yapar. İşlerine bayılırım. Onu -en azından ben hastalanmadan önce- sabah 9-akşam 5 ofiste tutan hukuk diploması olmasaydı, ressam olduğunu söyleyebilirdim…

… Jason şöyle bir adamdır: İlk hamilelik ultrasonuna çiçeklerle geldi. O, hep erken kalktığı için, her pazar sabahı kahve makinesinin yanına birer kaşık, bardak ve muzla gülen surat yaparak beni şaşırtır.

‘ÖZLEYECEĞİM’

… Durun, ne kadar yakışıklı olduğunu anlatmış mıydım? Onun yüzüne bakmayı özleyeceğim…

Eğer onu bir prens, ilişkimizi de bir masal gibi anlattıysam, gerçek bundan çok da uzak değil. 26 yıldır aynı evde oturmaktan kaynaklı sıradan şeyler ve benim kansere yakalanmam haricinde…

…  Jason’la daha fazla zaman istiyorum. Çocuklarımla daha fazla zaman istiyorum. Perşembe geceleri Green Mill Jazz Kulübü’nde martini yudumlamak için daha fazla zaman istiyorum. Fakat bu olmayacak. Bu gezegende bir insan olarak muhtemelen sadece birkaç günüm kaldı. Peki bunu niçin yapıyorum? Bunu bir Sevgililer Günü hediyesi olarak yapıyorum; umut edebileceğim en hakiki hediye de, doğru insanın bunu okuması, Jason’ı bulması ve yeni bir aşk hikâyesinin başlaması.”

Kaynak: Gazete Duvar

Bir önceki yazımız olan Düşük Kaş Üzgün Gösteriyor! başlıklı yazımızda dr. mert demirel, düşük kaş ve estetik cerrahi hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ