Renkli Kadınlar

Dünyanın En Küçük Evini İki Bina Arasına Sıkıştırdı

Dünyanın En Küçük Evini İki Bina Arasına Sıkıştırdı
Haberi paylaşın...

Dünyanın En Küçük Ve Dar Evi

Dünya üzerinde milyonlarca farklı daire ve bina mevcut. Farklı farklı projelerle yapılan bu mekanlar, insanların hayatlarına devam etmeleri ve barınma ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için önemli bir olgu olmuş durumda. Şimdi size tanıtacağımız tasarım ise farklı hikayesiyle karşımıza çıkıyor. İşte dünyanın en küçük evi.

kucuk-ev-15

Sadece 14,5 Metrekare

Şimdiye kadar bir çok farklı daire projesi karşınıza çıkmıştır. Ama şimdi göreceğiniz daire dünya üzerinde tek. Nedeni ise sadece 14,5 Metrekare olması.

kucuk-ev-11

Tasarımcı Jakub Szczesny, Varşova’ da bir cadde üzerinde bulunan yan yana iki binanın arasındaki boşluğa küçük bir ev yapmaya karar verdi.

kucuk-ev-12

Chlodna Caddesi üzerindeki binaların arasındaki boşluğu değerlendirmek isteyen tasarımcı, göze hoş gelen bir proje hazırlamak için uzun zaman harcadı.

kucuk-ev-13

İnsanların imkansız olarak değerlendirdiği proje için ciddi bir hazırlık yapan Szczesny, iç genişliği 72 cm ve 133 cm arasında değişen ölçülerde ev  yapmayı başardı.

kucuk-ev-14

 

kucuk-ev-15

 

Bir önceki yazımız olan Makyajda Fondöten Seçimi Nasıl Olmalı ? başlıklı yazımızda Beyaz Tene Uygun Fondöten, Cilde Uygun Fondöten ve Cilt Rengine Uygun Fondöten Nasıl Seçilir hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. cemil genç dedi ki:

    Bence çok hoş ve tatlı, hem küçük hemde içinde tek kişi yaşanabilecek bir yer, aslında böyle yapıtlar olsa kiralarıda bir hayli ucuz olur.

BİR YORUM YAZ