Renkli Kadınlar

Koton’dan ‘Arzu Sabancı for Koton’ koleksiyonu…

Koton’dan ‘Arzu Sabancı for Koton’ koleksiyonu…
Haberi paylaşın...

Moda ve trend öncüsü Koton, çarpıcı, elegan ve zarif stili ve tasarımlarıyla modaya yön veren Arzu Sabancı ile bir araya gelerek, zamansız bir şıklık sunan özel bir koleksiyona hayat verdi

Trendleri öngörerek hazırladığı koleksiyonlarına ve güçlü iş birliklerine bir yenisini daha ekleyen Koton, Arzu Sabancı’nın dokunuşuyla, butik kalitede, kapsül bir koleksiyona imza attı. 67 özel tasarımdan oluşan ‘Arzu Sabancı for Koton’ koleksiyonunun lansmanı 14 Mart Salı Günü Pera Palace’ta düzenlendi.

Moda ve trend öncüsü Koton, çarpıcı, elegan ve zarif stili ve tasarımlarıyla modaya yön veren Arzu Sabancı ile bir araya gelerek, zamansız bir şıklık sunan özel bir koleksiyona hayat verdi. ‘Arzu Sabancı for Koton’ koleksiyonu ilk kez 14 Mart’ta Arzu Sabancı ve Koton Yönetim Kurulu Üyesi ve Eş Başkanı Gülden Yılmaz’ın ev sahipliğinde gerçekleşen lansmanda moda dünyasının önde gelen isimleri ile buluştu.

Butik kalitede kapsül bir koleksiyon niteliği taşıyan, 67 parçadan oluşan koleksiyon, yaz modasına sofistike ve özgün bir yorum getirecek. En yüksek kalitede kumaşların kullanıldığı ve en yeni trendlerin yansıtıldığı koleksiyon, tümüyle Arzu Sabancı’nın kendi stilini ve tarzını yansıtan tasarımlardan oluşturuldu.

Tüm dünyada popüler olan militer ve marin tarzlara modern ve özgün bir bakış açısı getiren ‘Arzu Sabancı for Koton’ koleksiyonu, feminenliği ön plana çıkaran militer çizgileri ve canlı renkleri modern bir tarzda yorumlayan marin tasarımları ile moda severlerin beğenisini topladı.

‘Arzu Sabancı for Koton koleksiyonu gururla arkasında durduğum bir iş oldu.’

Koton’un moda tutkunları için sezon trendlerini belirleyen ve modadaki iddialı duruşu sebebiyle her zaman takip ettiği bir marka olduğunu dile getiren Arzu Sabancı; ‘Sadece ismimi verdiğim değil, tüm detayları ile keyifle ilgilendiğim, gerçekten çok içime sinen, gururla arkasında durduğum bir iş oldu. Umarım uzun yıllar birlikte yol almaya devam ederiz. Moda tutkunlarının yalnızca askıda beğenmelerini değil, üzerlerine giydiklerinde de iyi hissetmelerini sağlamak üzere her bir parça üzerinde özenle çalıştım. Tüm tasarımları ful kombin şeklinde ele aldım. Alt, üst ve dış giyime kadar tüm detayları düşündük.

Koleksiyonda yer alan tasarımları hayata geçirirken doğrudan kendi stilimi yansıtmaya çalıştım. Koton ekibiyle gerçekten çok titiz bir çalışma yürüttük. Beni öyle iyi anladılar ki tümüyle kendi tarzımı yansıtan bir koleksiyon ortaya çıkarabildik. Elegan, zarif ama çarpıcı bir stil yaratarak zamansız bir moda kavramına birlikte hayat verdik. İş birliğimizin beni en çok heyecanlandıran taraflarından biri ise Arzu Sabancı for Koton koleksiyonu ile geniş kitlelere ulaşabilme imkanımın olmasıydı. Türkiye ve dünyada yüzlerce mağazada ruhumu ve stilimi yansıtacağım geniş kitlelerle buluşacak olmak heyecanımı artırıyor. Öncelikle bana bu teklifi sunan Gülden Yılmaz’a, sonra da tüm Koton ekibine, o güzel enerjileri, beni anlama çabaları ve titizlikleri için çok teşekkür ediyorum. Bu heyecanımıza ortak olduğunuz için sizlere de çok teşekkür ediyorum, hepinize sevgilerimi sunuyorum” dedi.

‘Yine yeni sezonun trendlerini bizim belirlediğimiz bir sezon olacak.’

Koton Yönetim Kurulu Üyesi ve Eş Başkanı Gülden Yılmaz ‘Bugüne kadar farklı koleksiyonlarımızda moda ve tasarım dünyasının önde gelen isimleriyle çok sayıda iş birliğine imza attık. Şimdi de Sevgili Arzu’yla gerçekleştirdiğimiz Premium kapsül koleksiyon ile yaz modasına sofistike ve özgün bir yorum getiriyoruz. Arzu Sabancı, bu koleksiyonun kalp atışı oldu. Yıldız gibi parlayan sofistike bir zarafeti tüm Koton müşterileri buluşturmanın heyecanını yaşıyoruz. Yine yeni sezonun trendlerini bizim belirlediğimiz bir sezon olacak diye düşünüyorum. Sezonun en önemli iki trendi olan militer ve marin gibi iki farklı tarz Arzu Sabancı for Koton koleksiyonunda öyle güzel harmanlanıp, öyle güzel moda dokunuşlarıyla işlendi ki ortaya hem zarif hem de güçlü bir iddiası olan onlarca farklı tasarım çıktı. Ben yaz sezonunda dolabımda bu tasarımlar için geniş bir yer ayırdım bile. Mağazalarımızda bu koleksiyonla buluşacak moda severlerin de çok beğeneceğini tahmin ediyorum.’’ dedi.

Feminenliğin modern çizgiler ile buluştuğu stil

Arzu Sabancı for Koton Koleksiyonu’nda feminenliğin ön plana çıktığı militer tasarımlar ve modern çizgiler ile canlı renklerin marin tarzla buluştuğu parçalar dikkat çekiyor. Özellikle işlemeler ile yaratılan feminen siluetler, leopar ve puantiye desenleri ‘mix-and-match’ oyunlarıyla eğlenceli bir stil ortaya koyuyor.

Yıldız gibi parlayan zarafet, militer bir stile hayat veriyor

Arzu Sabancı for Koton Koleksiyonu, iddiasını, dore ve lamenin önderlik ettiği işlemeler ve yıldız motifleri ile en zarif şekilde ortaya koyuyor. Koleksiyonda ön plana çıkan parçalarını ışıltılı işlemelerle süslenen militer parka, maskülenlikten feminenliğe yumuşak bir geçiş yapan kol detaylı poplin gömlek, sırt detaylı haki ceket oluşturuyor.

Marin tarza katılan modern bir yorum

Koleksiyonda marin tarzın işlendiği tasarımlarda ise klasik mavi ve beyaz çizgiler capcanlı sarı rengiyle bir araya geliyor. Klasik marin tarzının ötesine geçerek yeni ve modern bir yorum getiren koleksiyonda, omuzları açıkta bırakan tek omuz modeller ve kullanılan volan detaylı parçalar dikkat çekiyor.

Bir önceki yazımız olan İpekyol'dan Cıvıl Cıvıl Bir Yaz Macerası... başlıklı yazımızda 2017 yaz modası, bomber ceket ve ipekyol hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ