Renkli Kadınlar

Liften Elde Edilen Kaliteli Örgü İpleri ve Daha Fazlası Ritzz.net.te

Liften Elde Edilen Kaliteli Örgü İpleri ve Daha Fazlası Ritzz.net.te
Haberi paylaşın...

Çevre dostu bir ip türü olan Jüt ip, kullanım ömrü sona erdiğinde çürüyerek toprağa karışan ve artık bırakmayan bir ip türüdür. Bu özelliğiyle çevre dostu olan ve nem ile temas ettiğinde çekme özelliği yüksek olan bu ip türünde nem bile temas çok önemlidir. Güçlü bir yapıya sahip olan ve lif yapısı ile daha kolay işlenebilen, farklı malzemeler ile birleştirerek farklı kumaşlar elde edilebilen jüt ip ile genel olarak günlük kullanım eşyaları ve perde, masa örtüsü gibi eşyalar elde edilmektedir.

Jüt lifleri genel olarak polyester, yün veya viskon ile karıştırılarak uzun ömürlü pamuk karışım kumaşları elde edilir. Tekstil sektöründe çok fazla tercih edilen ve ekonomik olması ile avantaj sağlayan jüt tip ile günlük kullanım eşyaları üretmek mümkündür. Ürünler ve daha fazlası için aşağıdaki linkten ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: https://ritzz.net/c/jut-ip/

 

 

Ekonomik Örgü İpleri

Tekstil sektöründe kullanılan ip türlerinden biridir de kağıt iptir. Kağıt ip, oldukça esnek olan nemle temas ettiğinde dahi çekmeyen bir özelliğe sahiptir. Kağıt ip kullanarak bir çok kullanım eşyası elde etmek mümkün olmakla birlikte pürüzlü yapısı ve estetik görünümü ile dış mekan uygulamaları için özel süsler aksesuarlar dahil edilebilir. Çuval ve çuha yapımında kullanılan kağıt ip, pürüzlü ve lifli yapısı nedeniyle oldukça uzun bir kullanım ömrüne sahiptir. Özellikle sanayi sektöründe uzun kullanım ömrü ve ekonomik maliyeti ile tercih edilen bu ip türü çok fazla kullanmaktadır.

Kaynak: https://ritzz.net/c/orgu-ipi/kagit-ip/

Makrome İpi Hakkında Bilgiler

Makrome tekniği ile farklı ürünler elde etmek istiyorsanız kullanabileceğiniz en ideal ip türü makrome ipidir. Birkaç farklı malzemenin bir araya getirilmesi ile elde edilen Makrome ipi bükümlü ve burgulu olmak üzere farklı özelliklere sahip ip türüdür. İstediğiniz her kalınlıkta bulabileceğiniz makrome ipi düğüm tekniği yöntemi ile kolayca şekillenebilir ve istediğiniz şekle bürünebilir.

Makrome ipi kullanarak istediğiniz süs aksesuarlarının yanı sıra şal, battaniye, koltuk örtüsü gibi değişik aksesuarlar da elde edebilirsiniz. Makrome ipi, diğer iplere göre daha kolay bulabileceğiniz, istediğiniz renklerde tedarik edebileceğiniz bir ip türü olmakla birlikte genel olarak beyaz renklerde ve krem renklerinde tercih edilmektedir.

Kaynak: https://ritzz.net/c/makrome-ipi/

Bir önceki yazımız olan Keyifli Zekâ Bulmacaları başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ