Mehtap Elaidi, Sonbahar-Kış Koleksiyonunu Online Sergiledi

  • 15 Nisan 2021
Mehtap Elaidi, Sonbahar-Kış Koleksiyonunu Online Sergiledi
Haberi paylaşın...

Mehtap Elaidi, Fashion Week Istanbul kapsamındaSonbahar/Kış 2021 koleksiyon filmini online olarak sundu.

Mehtap Elaidi’nin kreatif direktörlüğündeki tasarım ekibi Sonbahar/Kış 2021 koleksiyonu için herkesin içinde barındırdığı ikili kişiliklerden ve farklı kutupları barındırabilen yaşam tarzlarından ilham alarak başladığı koleksiyonda bu zıtlığı desenlere, kullandıkları tasarım detaylarına ve kup detaylarına taşıyor.

#inandoutofthecocoon adlı koleksiyon, 2020 yılında tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sebebiyle herkes için değişen ev (koza) ve dışarısı kavramlarını fiziksel ve metaforik açıdan mercek altına alarak bulgularını seyirciye kıyafetler aracılığıyla sunuyor.

Mehtap Elaidi

Bu temayı takiben Sonbahar/Kış 2021 koleksiyonunda konforlu klasikler iddialı parçalarla bir arada kullanılıyor. Tasarım ekibi, herkesin eşofmanlarla evlerinde geçirdiği bir yılın ardından hem şık giyinme hem de rahat etme özlemini doyurmak için şık parçalarda lastikli beller ve streç kumaşlar kullanıyor, bedensiz siluetlere odaklanıyor ve fermuar ve düğmeli kapamaları en aza indirgeyip giyinmeyi kolay ve eğlenceli bir hale getirmeyi amaçlıyor.

Deneysel kesimlerin ve dikiş uzmanlığının genele yayıldığı koleksiyonda soyut desenli lazer kesimler, drapeler, büzgüler, el örgüleri ve ikat desenli kapitoneler gibi detaylar öne çıkıyor. Marka ayrıca koleksiyon içeriğini geliştirerek ilk defa geri dönüştürülmüş kaşmir karışımı trikolar ve ME monogramlı bir deri kemer sunuyor.

MEŞE PALAMUTLARI İLHAM KAYNAKLARI ARASINDA…

Tasarım ekibi, artık markayla eş anlamlı hale gelmiş olan cesur ve renkli soyut desenleri sertifikalı organik kotonlarda, Tencel kumaşlarda ve stok kumaşlarda kullanıyor. Mehtap Elaidi markasının İstanbul’daki ofisinin bulunduğu tarihi binanın kapılarındaki metal gravürler ve tasarımcının karantina günlerindeki orman yürüyüşlerinde karşısına çıkan meşe palamutları bu desenlerin ilham kaynakları arasında yer alıyor. Markanın klasikleşmiş siyah ve beyaz kotonları haki ve bej koton karışımlarıyla beraber kullanılıp canlı desenlerle tezat dolu bir uyum oluşturuyor.

Mehtap Elaidi, koleksiyona doğadan ve kozanın dışından bir dokunuş katmak amacıyla kullandığı üç boyutlu meşe palamutlarının üretimi için bu sezon bir kez daha ÇATOM ile bir araya geliyor. Kuruluş, Güneydoğu bölgesindeki kadınlara iş olanakları sunarak finansal bağımsızlığa kavuşmalarını sağlıyor.

Koleksiyonun stiline yansıtılan ikilik fikri, moda filmine de taşınarak iki farklı mankende iki farklı kombin ve styling kullanılarak vurgulanıyor. Sade ve zamansız kombinler ile iddialı kombinler yan yana sergilenip Mehtap Elaidi’nin hikayesindeki ikiliğe gönderme yapıyor. Bir karakterin dış hatlarının bulanıklığı ve geçtiğimiz senenin bizde bıraktığı evde olma ve evden kaçma isteklerinin bir aradalığı flu fotoğrafların kullanımıyla da tekrar vurgulanıyor.

Moda filmi hakkında:

Yönetmen: Emircan Soksan

Müzik: Cihangir Aslan

Stil Danışmanlığı: Bengisu Gürel

Makyaj: Özlem Altıntaş

Saç: Erdem Kıramer

 

Fotoğraf çekimleri:

Fotoğraflar: Mehmet Erzincan

Stil Danışmanlığı: Bengisu Gürel

Makyaj: Batuhan Sara

Saç: Ali Yılancı

 

MEHTAP ELAİDİ markası hakkında; 

MEHTAP ELAİDİ markası 2000 yılında bir beyaz gömlek markası olarak kuruldu. Kısa bir sürede gömlekleri, deneysel kupları ve detaylara verilen önem sayesinde Türkiye’de sadık bir müşteri kitlesine ulaştı. Kurucusu Mehtap Elaidi’nin kreatif direktörlüğündeki marka bugün benzersiz tasarımları olan ve fonksiyonel parçalar sunan öncü bir hazır giyim tasarımcı markası haline gelmiş durumda. Geçtiğimiz 15 yıl boyunca yürütülen ihracat çalışmalarıyla da tasarımlarını dünyanın dört bir yerindeki müşterilerine ulaştıran MEHTAP ELAİDİ markasının evi olan İstanbul’da ise ürünleri kendi dükkanının ve online sitesinin yanı sıra Gizia Gate mağazalarında bulmak mümkün.

Bir önceki yazımız olan Yaz Trendlerini Bianco Lucci ile Takip Edin... başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ