Renkli Kadınlar

Tülin Şahin: Moda Dünyası Birleşmiş Milletler Gibidir…

  • 12 Aralık 2017
Tülin Şahin: Moda Dünyası Birleşmiş Milletler Gibidir…
Haberi paylaşın...

Dünyanın en kapsamlı muhafazakar e- ticaret sitesi Modanisa, bu yıl 3. kez düzenlenen Dubai Modest Fashion Week’e, Türk modacılar Raşit Bağzıbağlı, Selma Sarı ve Müslima Wear tasarımlarının yer aldığı üç büyük moda ‘’show’’ ile damgasını vurdu.

 

Hedefi tüm dünyada inançlarına uygun giyinmek isteyen kadınlara en çok ve en sık seçenek sunmak olan  Modanisa.com, Dubai Modest Fashion Week açılış şovunu dünyaca ünlü tesettürlü top model Halima Aden’in giydiği Raşit Bağzıbağlı koleksiyonundan özel bir parçayla yaptı.

8 Aralık tarihinde art arda sunulan moda şovlarıylaTürk moda rüzgarlarının estiği Dubai Modest Fashıon Week’te,  Muhafazakar giyim tarzının stil ikonu Müslima Wear’ ın Desert Rose ve Silk Way temalı koleksiyonu,  muhafazakâr moda sektörüne tasarımlarıyla yön veren Selma Sarı’nın iyiliğin kötülüğü, ışığın karanlığı yendiği gün olarak inanılan Diwali Işık Festivali’nden ilham alarak hazırladığı koleksiyonları izleyenleri büyüledi.

Raşit Bağzıbağlı, muhafazakar stildeki ilk koleksiyonunu Halima Aden ile tanıttı…

Sektöre yön veren modacı Raşit Bağzıbağlı, Modanisa’ya özel tasarladığı ilk muhafazakar koleksiyonunu ’’ Dubai Modest Fashion Week’’ te moda severlerin beğenisine sundu. Bağzıbağlı’nın çoğunlukla abiye parçalardan oluşan koleksiyonu, Raşit Bağzıbağlı markasının DNA’sını oluşturan couture parçalardan ilham alınarak tasarlandı. Sade şıklıkla muhafazakar giyim tarzını tercih eden kadınların genç, sofistike ve modern görünmesi için her bir parça üzerinde özenle çalışıldı.

Kırmızı, pudra, bej, mor, siyah ve beyaz renkler, şifon, brokar, özel minimal işlemeli kaliteli kumaşların yer aldığı koleksiyondan sadece 15 parçanın tanıtımı ‘’Dubai Modest Fashion Week’’’te dünyaca ünlü tesettürlü top model Halima Aden’in açılış şovuyla başladı.

Ünlü modacının Modanisa’ya özel hazırladığı koleksiyonun devamında birbiriyle kombin yapılabilecek etek ve bluzlar, elbiseler, sade şık pardesüler 2018 yılında sadece Türkiye değil dünyada çok konuşulacak gibi görünüyor.

Tülin Şahin: Kapanışı Tülin Şahin Yaptı…  

Dünyanın en iyi 50 Top Modeli arasında gösterilen kısa süre önce Türkiye’nin ‘Küresel Vatandaş Elçisi’ ünvanı verilen Tülin Şahin, Modanisa Show’un kapanışını Selma Sarı’nın özel tasarımı Swarovski taşlarla bezeli Hint ipeğinden hazırlanmış abiye bir kıyafetle yaptı.

Tülin Şahin ve Halima Aden modanın dünyayı kucaklaması ve ayrımcılık üzerine mesajı verdi! Etkinlik sonrası basınla bir araya gelen iki top model aynı noktada birleşti. ‘’Moda dünyasının çeşitliliği gibi ayrımcı sınırları da yoktur’’ dedi.

Tülin Şahin, ‘’Moda dünyası birleşmiş milletler gibidir, girin bir defile kulisine her milletten insanı görebilirsiniz.

Halima da ben de birçok din, ırk ve kültürün birlikte yaşandığı farklı ülkelerde doğup büyüdük.

Ben insanları yaptıkları işlerden, giyim tarzlarından, dil ve dinlerinden dolayı sınıflandırmıyor, ayrıştırmıyorum. Dünyanın her yerinde benim için geçerli olan tek şey insanlıktır.

Her ne gerekçeyle olursa olsun farklılıklara saygı duymayı ve birlikte yaşamayı bilmemiz gerekir. Bu nedenle dünyanın her yerinde ayrımcığın yok olmasını diliyoruz’’ dedi.

Halima Aden ise;  Ben de Tülin Şahin’den farklı bakmıyorum,  hiç kimseyi etiketlemiyor, yargılamıyorum. Moda dünyası tüm çeşitlilikleri kucaklayan bir sektör,   Dubai’ de ikimiz aynı etkinlikte birlikte podyumda olmamız bunun en basit örneği. Tülin Şahin gibi bir süper modelle aynı sahneyi paylaştığım için ayrıca onur duyuyorum’’ dedi.

 Selma Sarı koleksiyonu hakkında

Muhafazakâr moda sektörüne tasarımlarıyla yön veren Selma sarı, koleksiyonunda swarovski taşlar ve incilerle harmanlanan saf ipek kumaşları yüksek el işçiliğiyle buluşturuyor.

Mistik esintiler modern bir kimliğe taşınırken, ışık festivali hayalden gerçeğe dönüşüyor. Koleksiyon, beyaz software ve gümüş renklerde ağırlıklı tulumlardan oluşuyor.

Müslima Wear Koleksiyonu hakkında

Müslima Wear’ın Dubai Modest Fashion Week için tasarladığı koleksiyon Desert Rose ve Silk Way temalı.  13 look’tan ouşuyor.  Çin’den başlayarak Orta Asya topraklardan Kafkaslara, Türkiye ve Avrupa’ya kadar devam ede İpek Yolu’ndan esinlenerek hazırlandı.

Modanisa, dünyanın ünlü moda fenomenlerini bir araya getirdi…

Daha önce İstanbul ve Londra Modest Fashion Week ile muhafazakar moda dünyasına öncülük eden Modanisa, 3.’sünü gerçekleştirdiği ‘’Dubai Modest Fashion Week’’ organizasyonunda birçok giyim markası ve muhafazakar giyim / yaşam tarzlarıyla hayranlık uyandıran, sosyal medya fenomenleri Dina Tokio, Isra Chaker, Feeeeya’ yı moda severler ile bir araya getirdi.

Dünyaca ünlü sosyal fenomenleriyle takipçilerini buluşturmak üzere düzenlenen özel söyleşilere katılmak üzere  Avrupa ülkelerinden binlerce insan Modanisa söyleşi salonları önünde sıra oluşturdu.

 İngiltere devlet televizyonlarında insanların alışık olmadığı tarzda konuşan, YouTube kanallarında başörtüsü bağlama videolarıyla milyonların dikkatini çeken, asıl baş örtüsünün büyük bir özgürlük olduğunu savunan, muhafazakar modanın özgür ve kişilik sahibi ismi,  dünyaca ünlü sosyal medya fenomeni Dina Tokio,

Tesettür giyim tarzı ve gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle hayranlık uyandıran, United Nations Relief ve Work Ajansının global elçisi, uluslar arası mülteci sorunlarının kampanya yaratıcısı ve mülteci hakları savunucusu Isra Chaker, Vogue Arap dergisine şık muhafazakar giyim tarzından dolayı haber olan Amerika doğumlu  Feeeeya, etkinliğin en renkli ve ilgi çeken isimleri oldu.

 

Dubai Modest Fashion Week

Dubai Modest Fashion Week, dünyanın her yerinden Muhafazakar moda profesyonellerini bir araya getiren önemli bir köprü görevi üstlenirken öte yandan Ortadoğu’nun milyarlarca dolarlık muhafazakar moda pazarına açılan büyük bir kapı konumunda.

Ortadoğu ve körfezin en büyük pazarına sahip olan Dubai’deki olanaklar moda adına limitsiz fırsatlar yakalamak anlamına da geliyor. Potansiyel muhafazakar moda pazarının 2021 yılında 368 milyar olacağı ön görülüyor.

Beş kıtaya etki eden dev etkinlik 22 ayrı moda şovu 100 farklı marka, seminerler, fotoğraf sergileri ve moda gösterilerinin yanı sıra muhafazakar moda tasarımcıları, moda ikonları, moda endüstrisinin en iyi tasarımcı ve uzmanları, en iyi markalar, en iyi yetenekler, influencerlar, blogerlar, moda editörleri, moda dünyasından ünlü isimler ve muhafazakar modaseverlere ev sahipliği yaptı.

Bir önceki yazımız olan Ünlü Modacı, Muhafazakar Koleksiyonla Dubai'de... başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ