Renkli Kadınlar

Midi Boy Elbiselerde Trend Modeller

Midi Boy Elbiselerde Trend Modeller
Haberi paylaşın...

İlkbahar ve yaz aylarında seçilmesi gereken trend midi boy elbise renkleri ve tasarımları ağırlıklı olarak pastel, çiçek baskıları, puantiye ve pötikareli üzerine olmalı.

Moda tutkusu olan kadınlar, mevsim değişimlerine karşı elbiselerden asla vazgeçmiyor ve elbiselerin arasındaki en ufak detayları hafızalarından silemeyecek kadar seviyorlar! Bir bakıma çoğunluğun kavrayamadığı midi boy elbiselerin farkını ortaya koyan unsur da tam olarak bu kadınlardır. Peki bilmeyenler için midi boy elbiseler nedir? Midi boy elbise dediğimizde anlamamız gereken temel kural, dizin altına kadar uzanan etek boyudur. Bu terime göre diz üstünde kalan elbiselere mini, altında kalanlara ise midi denilmelidir. Mevsim farkını gözeten markalar genellikle kumaş ve tasarım yönünü değiştirerek, yılın gerekliliklerine uyacak şekilde midi boy elbiseleri piyasaya sürer. Böylece kadınlar soğuk kış günlerinden sıcak yaz günlerine kadar istedikleri şekillerde elbiselerini giyme şansına sahip olurlar. Elbiselerin en büyük avantajı başlı başına bir bütünlük sağlamasıdır. Böylece gerektiği yerde aksesuarsız bir kullanımda dahi kolayca şıklığa erişmenin mümkün olduğunu söyleyebilmekteyiz.

 

Midi Boy Elbiseleri Sevdiren Unsurlar

Tek başına da yeteri kadar şık olduğu düşünülen midi boy elbiseler, kişilerin aşırıya kaçan veya sportif seçimlerine göre belirgin aksesuarlarla tamamlanabilir. Bu sayede kadınların midi boy elbiseleri sevme nedenine kendine has şıklığı diyebiliriz. Ayrıca modacı ve stilistler tarafından asla gözden düşmeyen bir popülariteye sahiptir.

Özel gün olsun veya olmasın, her türlü atmosfere uyumlanabilen görüntüsü de göz önüne alındığında yansıtılmak istenen zarifliğe ulaşmak her kadın için kolaydır.

 

Midi Boy Elbise Seçimleri

Piyasada satışa sunulan çeşitli midi boy elbiselerden doğru olanı bulmak göze ve kulağa biraz zor gelebilir. Ancak başlangıçta mevsim koşullarını düşünmek ve buna uygun bir kumaş türü belirlemek gerekiyor. Bununla beraber mevsimlere uygun renkleri tanımak, kişinin vurgusunu güçlendiren diğer bir unsurdur. Bizlere göre ilkbahar ve yaz aylarında seçilmesi gereken trend midi boy elbise renkleri ve tasarımları ağırlıklı olarak pastel, çiçek baskıları, puantiye ve pötikareli üzerine olmalı.

Yaz aylarında yükselen hava sıcaklıklarına karşı ise kolsuz, askılı, askısız veya kısa kollu tasarımları tercih edebilirsiniz. Geceleri serinleyen havaya karşı hafif bir hırka ve kot cekete başvurunuz. Yine, burada kendine güvenenler için önerimiz bodycon midi boy elbiseler olacaktır. Vücuda tam oturan anlamına gelen bu terim, göğüsten itibaren vücudu saran bir tasarıma sahiptir. Kıvrımları vurgulayan modeller daha alımlı görünmenin en kestirme yolunu oluşturuyor. Üstelik özel gün kadar iş ortamlarında da kullanılabilen yapısı sayesinde olduğunuz yerde herkes tarafından rahatlıkla algılanabileceksiniz.

Kış aylarına geldiğimizde ince kumaşları gardıroplara kaldırmak gerekli. Artık daha kalın ve görüntü itibariyle daha ağır kumaşlara yönelim gösterilirken, renklerin de kış mevsiminin soğuk görüntüsüne karşı koyu sıcak tonlara kayması faydalıdır. Ayrıca pırıltılı, dantelli, ipek veya şifon seçimlere ağırlık vererek dişil yönünüzü konuşturmanız da cabası!

 

Tül Detaylı Midi Boy Elbise

Her kadının çocukluk sevdası olan tül detayları yıllar geçse bile modada konumunu korumaya devam ediyor. Zamanı geriye ya da ileriye aldığımızda her şekilde görebilmeniz muhtemel olan tül; etek, elbise ve üst beden kıyafetlerinin aranan parçasıdır. Kişiye hızla sportif veya ağır bir imaj yaratma şansı veren detaylar midi boy elbiselerde farkını ortaya koyuyor.

Günümüzde en çok kullanılan modeller arasında yer alan kolları tüllü midi boy elbiseler, sıcaklık değişimlerini hiçe sayarak dört mevsim de giyilmektedir. Yüksek topuklu ayakkabılar ile tamamlanan bu model adeta dişiliği tavana kadar çıkarmaktadır.

 

Puantiyeli Midi Boy Elbise

İlkbahar ve yaz aylarının vazgeçilmez üyelerinden birisidir. Retro bir vurguya sahip olmasına karşı grafik baskıyla birleştirilen midi boy elbiseler yılın havasına uyumlanmıştır. Gerek çiçek baskılar gerekse illüstrasyon tasarımlarla tamamlanan görüntüsü yaş farkı olmaksızın kullanıma açık. Canlı renklerle bir araya getirildiğinde kişinin yaşını olduğundan küçük gösterme özelliği barındıran puantiyeli baskılı tasarımlar, anne-kız temaları için de güzel bir seçimdir.

 

Pileli Midi Boy Elbise

Size modası asla bitmeyen pileli midi boy elbise modelinden bahsetmek istiyoruz. 70’lerden bu yana kullanımda olan pileler, kumaşlara hareket katarak düz ve sıkıcı bir görünümden kurtarıyor. Uzunluklarına göre değişim gösteren pileli midi boy elbiseler karara vardığınız kombini kolaylıkla değişimden geçirebilir. Çok yönlü yapısı nedeniyle modern veya nostaljik bir görüntü sunmak mümkündür. Bu tercihler kişinin kullanım şartlarına ve sevdiği moda anlayışına bağlı kalıyor.

Birbirinden farklı parçalarda mükemmeli yakalama arzusu taşıyorsanız başlangıcı dengeyle tamamlamalısınız. Bunun için daha sade bir spor ayakkabı veya üst seçimi yapmak ilk şıklar arasında yer alıyor. Ancak kadınsı görünmek için belirgin bir çabanız bulunuyorsa siyah yüksek topuklu bir ayakkabı seçmeniz görüntüyü bütünleştirecektir. Bunun yanı sıra bot kombinasyonunun da harika bir seçim oluşturduğunu hatırlatmak isteriz.

Bilekten ya da daha yüksek botları midi boy elbisenin rengine göre ayarlamanız gerekir. Nötr veya karanlık bir elbise seçiminde bulunduysanız parlak ayakkabılar sizi olduğunuzdan daha belirgin hale getirecek. Aynı şekilde bunun tam zıttı bir uygulamaya da ağırlık verebilirsiniz.  Spor ayakkabı kullanımlarına yeniden göz attığımızda ise ruhunuzu özgürleştireceğini ve daha rahat hareket etmenizi sağlayabileceğini unutmayın. Son olarak; oldukça dar pileli bir midi boy modelin zayıf ve fit bir duruş için ideal olduğunu belirtmek isteriz.

 

Midi Boy Elbise Almak Ne Kazandırır?

Çok seçenekli modeller sayesinde her vücut tipine ve bacak yapısına uygun midi elbise bulmak kolaydır. Kişilerin çok zayıf olması ya da kilolu olması elbise giyemeyecekleri anlamına gelmez. Üstelik biraz daha bol yapılan seçimler bölgesel yağlanmaları kapatmak için doğru bir yöntem olacaktır. Modelin kesimine bakarak birbirinden marjinal ceketler yeni bir tarz yaratmak üzere seçilebilir. Bu bir pelerin tarzı görüntü sunuyor olsa bile her zaman şık olmanın bambaşka yollarının varlığını bizlere hatırlatır. Vücut tiplerine göre yapılan seçimler, algı oyunu yaratarak güven alanının dışına çıkılmasını engeller. Yırtmaçlı bir midi elbise kullanmanın ise vücudun belli bir bölgesine dikkatleri odaklar. Bir şekilde özgüven patlamasının doğru uygulanmış hali de denilebilir. Sizlerde modanın ışığında yürümek ve yeni trend modellere kolay yoldan ulaşmak için her zaman daha fazlasını sunan Kozabutik’e gelebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Arzu Sabancı'dan "Bağımsızlık her zaman moda" Mesajı başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ