Renkli Kadınlar

Özlem Aslan’dan Başarmak İsteyenlere Tüyolar

Özlem Aslan’dan Başarmak İsteyenlere Tüyolar
Haberi paylaşın...

Kurulduğu günden itibaren ‘Genç Yönetici ve İş İnsanları Derneği’ olarak değerli ve sürdürülebilirlik projeleri üreten GYIAD’ın ülke ekonomisine önemli katkı sağlayan üyelerinin girişimcilik hikayelerinin yer aldığı “Başaranlar Kulübü” kitabının dördüncü serisi yayınlandı.

Girişimcilik ekosistemine katkıda bulunmak ve bilgi paylaşımlarını artırmak için oluşturulan kitapta 12 girişimcinin hikayesi kaleme alınmış. Başarılı iş insanı Üstün Patent’in kurucusu Özlem Aslan Kart’ın da yer aldığı kitapta, verdiği tüyolarla gençlere ışık tutuyor.

Özlem Aslan Kimdir?

Girişimci bir kadınım. Girişimcilik ekosisteminde de aktif olarak görev yapıyorum. Bu ekosistemin daha çok gelişmesi ve doğru işlemesi ile ilgili sosyal sorumlu hissediyorum kendimi. Üstün Patent’in kurucusuyum. Üstün Patent, Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları konusunda hizmet veren danışmanlık şirketidir. Tüm bu ticari faaliyetlerin dışında bu girişimcilik ekosistemini desteklemek için çeşitli gönüllü kuruluşlarda aktif görev yapıyorum. JCI İstanbul’da Toplumsal Projelerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı, GYİAD’da Ekonomik Araştırmalar Komitesinde görev alıyorum. Bunların yanı sıra AIPA Yapay Zeka Politikaları Derneği ve Arya Women Investment Platform’unda da aktif üyeliğim var. Bu aralar sıklıkla Yapay Zekaların Patentlenebilirliği konusunda yazılar yazıyor ve Geleceğin Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları konusunda çalışmalar sürdürüyorum.

Bir önceki yazımız olan Şef Ebru Baybara Demir, Basque Culinary World Prize'ı kazandı başlıklı yazımızda dünya, gastronomi ve Hayata hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ