Renkli Kadınlar

Pandemide başladılar şimdi dünyadan sipariş yağıyor

Haberi paylaşın...

Türkiye’de küresel salgının etkisiyle ekonomik zorluklar katlanırken, eve hapsolma sürecini fırsata çevirenler de vardı Tasarım girişimleriyle …

Pandemide başladılar şimdi dünyadan sipariş yağıyor
Haberi paylaşın...

Türkiye’de küresel salgının etkisiyle ekonomik zorluklar katlanırken, eve hapsolma sürecini fırsata çevirenler de vardı. Tasarım girişimleriyle yola çıkan iki genç kadın girişimci Burcu Özcan ve Kübra Tınaz da bu dönemde parlayan yıldızlardan oldular.

Birbirinden farklı dekoratif obje, heykel ve tablo üreten genç girişimciler, pandemide kurulmanın sancılarını da avantaja dönüştürmüş durumda. Evlerini atölyeye çeviren Özcan ve Tınaz, alışveriş sitelerinde en çok tercih edilen tasarım firması olmakla kalmadılar, kendi içeriklerini Instagram’da Lavidetasarim adresinden sunmayı ve müşterilerine ulaşmayı başardılar.

Hijyenik boya seçimi ile fark edildiler

İkilinin kurduğu Lavide Tasarım’ın tüm ürünleri sağlığa zararsız boya tercihleriyle yapılırken, boya kalitesi de zirve markalardan seçiliyor. Üstelik tüm bunları yaparken ürünlerine biçtikleri değerleri minimum tutmaya çalışıyorlar.

 

Ev atölyesinden uluslararası pazara

Koronavirüs tehdidiyle birlikte evlere kapanılan dönemi fırsata çeviren ikili, ev atölyesiyle başladıkları hikayelerini şimdi birçok ülkeden aldıkları pazar teklifleriyle sürdürüyor.

Uluslararası atölye daveti aldılar

Uluslararası formatta düzenlenmesi düşünülen Tasarım & Boya Atölyesi’ne de hazırlanan ikili, Türkiye’yi bu alanda öne taşıyacak projelere imza atma çabasında.

Bir önceki yazımız olan Yüzde yüz ekşi maya ekmekler hobisiydi, işe dönüştü... başlıklı yazımızda ekmek yapımı, ekşi maya ve ekşi maya ekmek hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ