Renkli Kadınlar

‘Puduhepa ve kızkardeşleri’ yeni bebeği tanıttı

Haberi paylaşın...

Bu topraklarda yaşamış kadınların başarı hikayeleri ile çocuklara ilham olan ‘Puduhepa ve Kız Kardeşleri’ ailesine Yves Rocher Vakfı desteği …

‘Puduhepa ve kızkardeşleri’ yeni bebeği tanıttı
Haberi paylaşın...

Bu topraklarda yaşamış kadınların başarı hikayeleri ile çocuklara ilham olan ‘Puduhepa ve Kız Kardeşleri’ ailesine Yves Rocher Vakfı desteği ile katılan dördüncü bebek Türk kadın botanikçi Asuman Baytop, 14 Temmuz Çarşamba günü ZAI Bodrum’da gerçekleşen bir davet ile tanıtıldı.

Dünyayı değiştirmek için harekete geçen kadınların çevre ile mücadelelerine yıllardır ışık tutan Yves Rocher Vakfı’nın, kadın özgürlüğü ve eşitliğini desteklemek amacı ile 2001 senesinden bu yana düzenlediği Toprağın Kadınları ödülünün, Türkiye ayağında 2021 kazananı; ‘Puduhepa ve Kız Kardeşleri’ isimli sosyal sorumluluk projesini hayata geçiren Renan Tan Tavukçuoğlu olmuştu.

Bodrum’daki keyifli davet, ‘Puduhepa ve Kız Kardeşleri’ proje kurucusu Renan Tan Tavukçuoğlu, Yves Rocher Türkiye Genel Müdürü Elif Berker, TOÇEV İcra Kurulu Üyesi Eda Çetin önderliğinde gerçekleşirken Aslı Cüreklibatır, Ece Vahapoğlu, Armağan Portakal, Şebnem Burcuoğlu, Elif Çürüksulu, Sibil Çetinkaya ve Pelin Atay gibi isimler de davete katıldı.

Puduhepa ve Kız Kardeşleri ailesine yeni katılan bebek, Türk kadın botanikçi, bitki toplayıcısı ve eczacı olarak görev yapmış, Türk florasına katkıları ile tanınan, Türk bilim tarihinin önemli ismi Asuman Baytop, Tuvana Büyükçınar’ın tasarımı ile hayat buluyor. Asuman Baytop bebeğin, daha parlak bir gelecek hayali ile aydınlatmaya çalışılan tüm çocuklar için ilham olması amaçlanıyor.

Projenin geliri TOÇEV aracılığıyla kızların eğitimine destek olarak geri dönüyor. Bez bebekleri biçen, diken, dolduran, işleyen kadınlara, evlerinde istihdam sağlayan projenin büyümesi, herkesin ekonomiye katkıda bulunmasına aracı olurken, Yves Rocher Vakfı, Renan Tan Tavukçuoğlu’nun değerli projesini desteklemekten mutluluk duyuyor.

Kurulduğu günden bu yana doğaya ve insana saygı ile yaklaşan ve kadınların çevre için mücadelelerine ışık tutmaya devam eden Yves Rocher Vakfı aynı zamanda 2001’den beri düzenlediği Toprağın Kadınları Ödülü’nün 2022 Türkiye başvurularının da başladığını duyuruyor. Yves Rocher Vakfı tarafından, bu ödül kapsamında bugüne kadar 50’den fazla ülkede, 450’den fazla kadını ödüllendirildi ve toplamda 2 Milyon Euro bağış yapıldı.

Renan Tan Tavukçuoğlu – Puduhepa ve Kız Kardeşleri Kurucusu,
Sosyal Girişimci
ve
Elif Berker – Yves Rocher Türkiye & Romanya CEO

Berivan Yıldız – Renan Tan Tavukçuoğlu –
TOÇEV İcra Kurulu Üyesi Eda Çetin – Demet Kılıç

Sibil Çetinkaya – Derev Clara Kösedağ

Bir önceki yazımız olan Ayşe Ketenci, MINDSHARE Yönetimine Katıldı başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ